Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Viedtālruņi

Samsung Omnia

Telefons ir vienkāršs, bet ļoti glīts

Telefona korpuss ir no plastmasas. Telefona aizmugurīte ir no spīdīgas plastmasas, savukārt priekšpuse ir melnā krāsā. Telefona sāni ir pelēki. Zem 4 collu ekrāna atrodas "Home” poga ar Windows logo. Plastmasīgā korpusa dēļ telefons liekas vienkāršs, bet vienalga izskatās ļoti glīts.

 

 

Nedaudz neērts ir bloķēšanas un skaļuma regulēšanas pogu izkārtojums. Bloķēšanas poga atrodas telefona labajā sānā, skaļuma  regulēšanas pogas atrodas kreisajā sānā, tieši pretī bloķēšanas pogai. Reizēm sanāca nospiest abas reizē – atbloķēt telefonu un nejauši noregulēt skaļumu.

Telefona apakšējā malā atrodas lādētāja / micro USB pieslēgvieta, augšpusē – 3,5 mm austiņu spraudnis. Telefona aizmuguri rotā Samsung un Windows Phone logo, kā arī tur atrodas zibspuldze un neliela kameras "acs”.

 

 

Par telefona tehniskajiem parametriem

Samsung Omnia M izmēri ir 121.6 x 64.1 x 10.5 mm. Un  tas ir vidēja lieluma telefons. Telefonam ir 4,0” Super AMOLED ekrāns. Tas ir skārienjutīgs un atbalsta vairākus pieskārienus (multitouch). Telefona ekrāna izšķirtspēja ir 480×800, kas ir pietiekami šāda izmēra ekrānam. Telefona svars ir 119 grami. Omnia M darbina ir 1 Ghz procesors, un ir 384 MB operatīvā atmiņa. Telefons ir pieejams ar 4 vai 8 GB iebūvēto atmiņu.

Telefonam ir Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operētājsistēma. Kā jau visiem Windows Phone telefoniem, arī Omnia M iekšējo atmiņu nevar palielināt ar atmiņas karti. Internets telefonā darbojas ātri. Kā jau pierasts, ir arī WiFi atbalsts, GPS un telefons pats var būt WiFi piekļuves punkts. Samsung Omnia M ir 5 MP fotokamera ar autofokusu un LED zibspuldzi. Diezgan aktīvi lietojot, telefons bez lādēšanas iztur apmēram pusotru dienu.

 

Man patīk Windows Phone saskarne

Aplikāciju ikonas ir ļoti lielas. Pārsvarā tās ir izvēlētās tēmas jeb motīva krāsā, piemēram, zilā, zalā, rozā utml. Telefona saskarnes izskatu var pielāgot, izvēloties melnu vai baltu pamattēmu un izvēloties ikonu krāsas. Melnā telefona izvēlne skaisti saplūst ar telefona melno priekšpusi, radot efektu, ka telefonam nav ekrāna, bet kaut kādā veidā tiek atspoguļotas aplikāciju ikonas.

 

 

Programmas Windows Phone ir sakārtotas divos "sarakstos” – sākuma izvēlne jeb Start Menu un  izvērstā izvēlnē. Sākuma izvēlnē var izvietot aplikācijas (ilgi paturot uz ikonas un izvēloties "Pin to start”), kuras tu lieto visbiežāk. Windows Phone nav sākuma ekrāna kā tāda, kas ierasts Android un citiem telefoniem (ar fona attēlu, saīsnēm…). Ieslēdzot ekrānu un atbloķējot to, uzreiz parādās sākuma izvēlne. Augšā, labajā stūrī ir bultiņa, ar kuras palīdzību var izvērst izvēlni. Izvērst vai paslēpt izvēlni var arī slidinot.

 

 

Kā jau visiem Windows Phone telefoniem, arī Samsung Omnia M ir iebūvēts Bing meklētājs ar skaistām fona bildēm, kas visu laiku mainās. Priecē, ka Windows Phone viss darbojas ļoti ātri.

 

Windows Phone tālruņiem izstrādātās aplikācijas ir skaistas

MarketPlace aplikāciju klāsts jau ir diezgan liels, un  ir daudzas labas aplikācijas. Windows Phone aplikācijas ir Metro stilā (visas vienotā stilā). Tieši tāpēc man tās tik ļoti patīk vizuāli. Aplikācijās ir lielas un krāsainas ikonas, ērtas izvēlnes, kuras ritināmas uz sāniem un lieli virsraksti. Šādas aplikācijas izskatās mūsdienīgas, saprotamas un viegli lietojamas.

 

 

E-pasts Windows Phone ir vienkāršs un saprotams.  Ritinoties uz sāniem, var pārslēgties starp e-pasta iezīmēm. Iezīmes e-pasta aplikācijas augšpusē ir attēlotas lieliem burtiem. E-pasta aplikācijas apakšējā daļā atrodas izvēlne, daļa no kuras ir redzama (dažas apaļas podziņas). Izvēlni var izvērst, uzspiežot uz trim punktiņiem (…).

Standarta ir e-pasta konts Hotmail, kas tiek piešķirts katram, kas izveido Windows Live kontu. Šis konts ir nepieciešams, lai varētu lejupielādēt aplikācijas, spēles un lietot Skydrive. Ir iespējams pievienot arī citus e-pasta kontus, tādus kā Gmail, Yahoo, Outlook jeb darba e-pastu (Exchange) un citus POP un IMAP e-pasta kontus.

Kad iepriekš es lietoju Windows Phone tālruni, man pietrūka pilnvērtīgas Dropbox aplikācijas, jo Marketplace ir tikai Dropbox file viewer, bez augšupielādes iespējas. Bet šoreiz es atklāju, ka ļoti labi visas Dropbox funkcijas pilda Skydrive. Ērtākai lietošanai datorā, ir iespējams uzinstalēt Skydrive programmu (pieejama Windows un Mac datoriem). Jāpiemin, ka  oficiālas Skydrive aplikācijas ir izstrādātas arī iPad, iPhone un Android.Tātad, var veiksmīgi veikt failu apmaiņu starp dažādām ierīcēm. Skydrive  katram lietotājam failu glabāšamai dod bezmaksas 7 GB.
Telefonam ir vēl dažas iebūvētas aplikācijas, kas varētu būt noderīgas daudziem:

  • ChatOn – saziņas aplikācija Android, Windows Phone, Bada un Blackberry telefoniem, iPhone un „vienkāršajiem” Samsung telefoniem .
  • FunShot – foto aplikācija smieklīgu un jocīgu bilžu fotografēšanai.
  • MiniDiary – dienasgrāmatiņas aplikācija. Ar to var rakstīt dažādas piezīmes un rakstiņus, pievienot tiem bildes, balss ziņas, zīmējumus un atrašanās vietu kartē.
  • Office – ar aplikācijas palīdzību ir iespējams apskatīt un izveidot Excel, Word un PowePoint dokumentus un apskatīt uz izveidot OneNote piezīmes
  • PhotoStudio – fotogrāfiju apstrādes aplikācija, starp tās iespējmām ir crop’ošana, bilžu uzlabošana – kontrasta un spilgtuma iestatīšana, bildes pagriešana, dažādi filtri un rāmīši.

Rakstā par HTC Radar pieminēju, ka kopīgot  bildi ir diezgan neērti – jāiet uz attiecīgo aplikāciju un tajā jāizvēlas vajadzīgo bildi, jo "Share” izvēlnē netiek attēlotas visas iespējamās aplikācijas kā Android telefonos. Lietojot Omnia M un instalējot dažādas aplikācijas, atklāju, ka dažas aplikācijas "Share” izvēlnē ievieto savu saīsni. Tādas aplikācijas ir, piemēram, Rowi (Twitter klients), Instacam (foto apstrādes aplikācija, kuras filtri līdzīgi Instagram esošajiem).

 

Kamera un izklaides iespējas telefonā

Telefonam ir divas kameras – galvenā atrodas aizmugurē, un otra atrodas priekšpusē. Galvenā ir 5MP kamera ar autofokusu un LED zibspuldzi. Fotografē pietiekoši skaisti, arī tuvākus objektus (macro). Otra kamera telefona priekšpusē ir paredzēta, piemēram, video zvaniem. Priekšējai kamerai ir VGA izšķirtspēja, tas ir, 0,3MP.

Marketplace ir pieejamas dažādas spēles – gan maksas, gan bezmaksas. Visas lejupielādētās spēles ir apskatāmas atseviškā sadaļā – Xbox Live. Sākumā tas man likās nedaudz nepierasti, jo nav tā kā Android tālruņiem visas spēles tā pat kā aplikācijas ir redzamas izvēlnē.

 

Kopumā …

Samsung Omnia M ir labs telefons. Tas darbojas ātri, ir skaists, viegls un plāns. Telefons ļoti labi kalpos gan darba vajadzībām (ērti lietojams e-pasts, pārlūks), gan izklaidei (pieejamas daudz un dažādas aplikācijas un spēles). Ar Omnia M var uzņemt arī diezgan kvalitatīvas fotogrāfijas.

Diemžēl, Omnia M, tāpat kā citiem Windows Phone 7 tālruņiem nav latviešu valodas un latviešu tastatūras. Latviešu valoda būs jau jaunajos Windows Phone 8 viedtālruņos.Avots: http://windowsphone.lv
Kategorija: Viedtālruņi | Pievienoja: Eduards65 (16.10.2012)
Skatījumu skaits: 1077 | Atslēgvārdi: Samsung, samsung omnia m | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2023