Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Viedtālruņi

Samsung Galaxy Note II

Pirms gada izlaižot Galaxy Note (N7000) Samsung pārkāpa pāri piecu collu robežai un telefona izmērs nebija vienīgā pārsteidzošā nianse. Tam bija arī irbulis. Saprotams, vairumam šāds milzīgs telefons, kas vēl ir arī aprīkots ar irbuli, izraisīja tikai neizpratni, taču lēnā garā šim konceptam sāka veidoties īsteni fani. Patiesībā diezgan daudz fanu, gada laikā tika pārdoti 10 miljoni Galaxy Note telefonu. Jau pirms gada es zināju dažus, kas stāv un krīt par savu Galaxy Note un arī šogad, kad izlaists jaunais Galaxy Note II šādu cilvēku nav kļuvis mazāk. Tieši otrādi, arvien vairāk dzirdu runas, ka cilvēki vēlas iegādāties un lietot šādu milzi. Un tie kas jau to lieto, vairs negrib pat skatīties uz mazākiem aparātiem.

Tas ir ļoti jaudīgs telefons un tā milzīgais displejs video un tīmekļa pārlūkošanu padara par īstu baudu. Irbulis nav lieks, tas ir pamatīgi integrēts ierīcē un negribēsim to likt nost līdzko būsim piešāvušies to lietot. Tas ir izteikts nišas produkts un atklāti runājot, savā nišā tam šobrīd nav konkurentu un tas ir neapstrīdams līderis.

Samsung Galaxy Note II

Tehniskie parametri

Ekrāns: 5.5 collas, 720 × 1280 pikseļu izšķirtspēja (~267 ppi), Super AMOLED, Gorilla Glass 2
Atmiņa
: 2 GB RAM, 16/32/64 GB atmiņa, microSD (līdz 64 GB) + 50 GB Dropbox servisā
Procesors
: 1.6 GHz četrkodolu procesors, Exynos 4412 Quad čipkopa, Mali-400MP grafika
Kamera
: 8 megapikseļu kamera, 1.9 megapikseļu priekšējā kamera
Datu pārraide
: HSPA (21 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps), LTE* Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 ar A2DP, LE, EDR, microUSB v2.0 (MHL), DLNA, Wi-Fi Direct, NFC
Operētājsistēma
: Android 4.1.1 (Jelly Bean) ar TouchWiz UI
Baterija
: Li-Ion 3100 mAh
Izmērs un svars
: 151.1 x 80.5 x 9.4 mm, 183 g
Cenu kategorija
: ~400Ls

* Atkarīgs no operatora/reģiona

Salīdzinājums ar priekšgājēju – Galaxy Note

Apskati šo tabulu un uzreiz būs skaidrs ar ko jaunais Note ir labāks.

Komplektācijā tikai pats nepieciešamais

Samsung Galaxy Note II standarta komplektācijā ir iekļauti tikai paši nepieciešamākie aksesuāri: sienas lādētājs, microUSB datu kabelis (lādēšanas vads) un tīri sakarīgas austiņas ar vairākiem dažādu izmēru uzgaļiem. Telefonā iestrādātais microUSB ports atbalsta MHL tehnoloģiju un to var ar atbilstošu pāreju pieslēgt pie TV. Pati pāreja būs jānopērk atsevišķi, komplektācijā tā nav iekļauta.

Samsung Galaxy Note II komplektācija

Dizains un uzbūve

"Milzīgs” bez šaubām ir pirmais apzīmējums, kas nāk prātā ieraugot vai paņemt rokā Samsung Galaxy Note II. Un pie 151.1 x 80.5 x 9.4 mm izmēriem un 183 gramu svara šo telefonu nekā citādāk nenosauksi. Šis telefons, ko pat mēle neceļas saukt par telefonu (drīzāk "fabletu” no phone + tablet) tiešām ir milzīgs. Tomēr, kad ir noplakusi pirmo iepazīšanās minūšu sajūsma, secinu, ka telefons ir tīri savaldāms un arī visu manu bikšu kabatās ietilpst bez problēmām. Tiesa, vēl nebija gadījies telefons, kas ir redzams pa gabalu, jo viss kabatā nesatilpst. Galaxy Note II, lai arī aprīkots ar lielāku displeju, ir tikai par pieciem gramiem smagāks par pirmās paaudzes Galaxy Note. Ironiskā kārtā tas tik un tā sver mazāk par Nokia Lumia 920, kas šobrīd viedtālruņu tirgū sava lielā svara (185 grami) dēļ ir kā omulīgs sumo cīkstonis. Un šāds svars Nokia flagmanim ir pat bez 5.5 collu displeja un 3100 mAh akumulatora. Tādējādi Samsung inženieri tiešām ir paveikuši ļoti labu darbu. Galaxy Note II pavisam noteikti ir nišas produkts, kas tā izmēru dēļ ne visiem būs vajadzīgs, taču atzīšu, ka kādu brīdi to palietojot visi citi telefoni šķiet kaut kādi maziņi. Pie liela ekrāna ļoti ātri pierod! Tomēr sabiedrībā šāda izmēra telefoni joprojām tiek uztveri ar neizpratni (sajūsmu?) un iesaku laicīgi sagatavot kādu trāpīgu atbildi uz jautājumu, ko nāksies dzirdēt regulāri: "Kas ir TAS?”.

No kreisās: Apple iPhone 5, Samsung Galaxy Note II un Samsung Galaxy S III

Galaxy Note II vizuāli ir ļoti līdzīgs Samsung Galaxy S III un no attāluma abus telefonus var pat sajaukt (platumā atšķirība ir tikai 1 cm). Izskatās, ka Samsung ir atraduši savu produktu dizaina valodu un savus produktus cenšas izteikt ar tās palīdzību. Ja atmetam vispārīgo plastmasīguma sajūtu (tas tomēr ir ļoti subjektīvs vērtējums), tad jāsaka, ka Galaxy Note II ir ļoti labi kopā salikta ierīce. Plastmasas korpuss ir pārklāts ar vēl vienu caurspīdīgas plastmasas "glazūras” slāni un tas spēj nomaskēt pirkstu nospiedumus un daļu mazāku skrāpējumu. Kopumā telefons ir diezgan "slidens” un jābūt uzmanīgiem, lai to neizmestu no rokām. Internetā gan var atrast video, kur pārbauda šīs ierīces izturību nometot to zemē un rezultāti ir labi – telefons neizjūk pirmreizinātājos. Galaxy Note II ir pieejams baltā (Marble White) un zilgani pelēkā (Titanium Grey) krāsojumā. Testēt izvēlējos pelēko modeli un dabā tas izskatās lieliski. Iespējams, Samsung ar laiku šo telefonu piedāvās arī citās krāsās kā tas notika ar Galaxy S III.

Kā jau ikvienam tipiskam mūsdienu viedtālrunim, ierīces priekšpusi aizņem milzīgs skārienjūtīgs displejs un virs tā redzam skaļruņa restīti, pāris sensorus un 1.9 megapikseļu kameras actiņu. Ja paraugamies pa kreisi no skaļruņa restītes, tad.. Neredzam pilnīgi neko. Bet tieši tur viltīgā veidā (zem korpusa plastmasas) ir paslēpta gaismas diode, kas mirgo par mums svarīgiem notikumiem, kurus, starp citu, varam norādīt uzstādījumos. Līdzīgs joks izspēlēts zem displeja novietotajos taustiņos. Pašā vidū ir paliela un nospiežama (Home) poga, bet abos tās sānos ir.. nekas. Tomēr atliek šajā reģionā uzspiest un iedegas skārienjūtīgo taustiņu attēli. Viltīgi! Korpusa maliņas ap displeju ir maksimāli šauras un rodas sajūta, visa ierīce ir viens liels displejs.

Ierīces sānus apjož hromēti spīdīga josliņa. Telefona kreisajā sānā atrodam skaļuma regulatoru un labajā – ekrāna bloķēšanas/ierīces izslēgšanas taustiņu. Šāds vadības elementu izvietojums ir Samsung produktos pierasts un nepārsteidz. Galaxy Note II augšpusē redzam 3.5 mm audio pieslēgvietu un sekundārā mikrofona caurumu – tas palīdz mazināt trokšņus un nodrošina stereo skaņas ierakstu. Otrs (galvenais) mikrofons novietots ierīces apakšā blakus microUSB pieslēgvietai, kas izmantojama datu pārraidei un ierīces lādēšanai. Ports atbalsta MHL savienojumus un tādējādi caur to varam straumēt HD video vai arī aktivizēt USB Host režīmu (tas ļauj telefonam pieslēgt USB ierīces, piemēram, zibatmiņas). Atliek vien piepirkt attiecīgās pārejas. Apakšā labajā malā varam izķeksēt S Pen irbuli un telefons to "jūt” – parāda mājas ekrānu, kas ļauj ātri izveidot dažāda veida piezīmes. Irbulis vairs nav apaļš un to ierīcē var ievietot tikai vienā (pareizā) veidā. Man kaut kā radās sajūta, ka irbulis ierīcē turas diezgan vāji un ceru, ka darbojoties tas nemēdz pats izslīdēt un pazust.

Samsung Galaxy Note II

Galaxy Note II aizmugurē redzēsim mazu skaļruņa atveri, ražotāja logo un augšpusē izvietotu 8 megapikseļu kameru ar to pavadošo vienas diodes zibspuldzi. Aizmugurējais vāciņš ir ļoti plāns un to noņemot ieraudzīsim milzīgu 3100 mAh akumulatoru. Tā aizsedz micro SIM kartes slotu, taču blakus esošajā microSD atmiņas kartes slotā karti varēsim ievietot arī tad, kad ierīce ieslēgta. NFC uztvērējs pielīmēts pie aizmugures vāciņa iekšpuses, tāpēc varēsim droši nomainīt bateriju nebaidoties par NFC funkcijas zaudēšanu.

Iespaidīga apjoma baterija

Telefons ir aprīkots ar patiešām iespaidīga apjoma 3100 mAh akumulatoru. Tas gan ir saprotams ņemot vērā ierīces tehniskos parametrus un lielo displeju, kura daudzie pikseļi jāiespēj aizkrāsot un apgaismot. Tāpēc jo interesanti cik daudz enerģijas paliek pāri un kā šāds telefons darbojas salīdzinot ar citiem lieliem telefoniem. Oficiālie dati rāda, ka 3G tīklos gaidīšanas režīmā telefons var darboties līdz pat 890 stundām (Galaxy Note – 820 h) un nodrošināt līdz pat 16 h nepārtrauktu sarunu (Galaxy Note – 13 h 30 min). Pārslēdzoties uz 2G tīklu iegūstam pat 980 h gaidīšanas režīmā un līdz 35 h sarunu. Katram ir savi lietošanas paradumi un man grūti nokomentēt, cik ilgi tas darbosies pie jūsu lietošanas paradumiem, tomer man radās sajūta, ka Galaxy Note II spēj parādīt ļoti iespaidīgus darbības laikus. Pie viduvējas lietošanas šī ierīce pavisam noteikti spēs izturēt ilgāk par diennakti, kas vairumam citu viedālruņu ir limits un principā ar to var normāli darboties pat divas dienas. Tehnoloģiju apskatnieki no GSMArena savos testos ir panākuši 69 h darbību 16.57 h runājot, 8.48 h pārlūkojot tīmekli un 11.27 h skatoties video. Tas ir iespaidīgs rādītājs! Noteikti esi pieradis mūsdienīgus viedtālruņus lādēt ar svešiem lādētājiem un priecājies par jebkuru microUSB kabeli, kas mētājas apkārt. Ņem vērā, ka Galaxy Note II oriģinālais lādētājs ir ļoti jaudīgs (2A) un var būt par īsu ar daļu svešu lādētāju, īpaši, ja lādēšanas brīdī liec tam "iesvīst”.

Augstas kvalitātes 5.5 collu displejs

Samsung Galaxy Note II HD Super AMOLED displejs ir pastiepies līdz 5.5” izmēram (Galaxy Note bija aprīkots ar 5.3” displeju) un ir mainījies tā malu attiecība no 16:10 uz 16:9. Praksē tas nozīmē šaurāku (garāku) ekrāna virsmu un pašu ierīci un mazliet lielāku kopējo displeja platību. Ir mainījusies arī izšķirtspēja: 1280 x 800 vietā tagad displejs darbojas ar 1280 x 720 pikseļu izšķirtspēju. Zaudētie 80 pikseļi ir samazinājuši pikseļu blīvuma rādītāju (no 285 ppi uz 267 ppi), taču tā kā Galaxy Note II izmanto RGB matricu (ja būsim precīzi, BGR matricu, kurā zilie pikseļi ir perpendikulāri zaļajiem un sarkanajiem) nevis PenTile, tad kopumā displeja kvalitāte (asums un krāsas) ir uzlabojusies. Displeju sedz Corning Gorilla Glass 2 pārklājums un tas ļāvis ne tikai izturīgāku padarīt ekrānu, bet arī pašu ierīci plānāku. Tomēr tik un tā ieteikšu šim telefonam iegādāties maciņu, jo lielāku displeju sabojāt var ātrāk un bēda būs lielāka.

Pāris vārdi ir veltāmi arī apgaismojuma sensoram, jo tas (tāpat kā Galaxy S III) spēj detektēt pilnu apgaismojuma spektru (nevis tikai tā zaļo kanālu) un tādējādi telefons konkrētos mākslīgā apgaismojuma apstākļos spēs labāk automātiski noregulēt displeja spilgtumu. Tas vēl nav viss, mēs displeja apgaismojuma uzstādījumos varam iestatīt, lai telefons automātiski regulē tā spilgtumu un vēl paši norādīt, lai tas ir mazliet tumšāks vai gaišāks par šo automātisko režīmu. It kā sīkums, bet ļoti patīkama funkcija, jo parasti automātiskais apgaismojuma līmenis neatbilst mūsu vēlmēm.

Kopumā Galaxy Note II displeju vērtēju kā ļoti labu. Ikdienas lietošanā nevajadzētu būt pretenzijām, apgaismojuma līmeņi ir kārtībā, Saules gaismā tas nav daudz sliktāks par konkurentiem un ekrānā redzamie objekti ir pietiekami asi. Displejs nav perfekts, taču jāņem vērā tā izmērs un tādējādi arī pikseļu blīvums. Pavisam noteikti situāciju mazliet pasliktina tas, ka ekrānā iestrādātais skārienjūtīgais slānis, kas reģistrē S Pen irbuļa darbības.

Testa aparātam ekrāna vidū novēroju horizontālu šauru tumšu strīpiņu. Uz gaiša fona tā ir diezgan labi pamanāma un man īsti nav skaidrs vai tai tur jābūt. Iespēju vēl dažiem citiem Galaxy Note II izpētīt displejus un tur šādu strīpiņu nenovēroju, iespējams tā "atgadījusies” vien mazai daļai aparātu. Tomēr esiet uzmanīgi un pērkot pārbaudiet ekrānus.

S Pen irbulis pamatīgi integrēts ierīcē

Galaxy Note II ir aprīkots ar mazliet garāku (11.3 cm) un resnāku (7 mm) irbuli nekā priekšgājējs un tas vairs nav apaļš, tādējādi vairs nebūs neveiklu momentu to ievietojot ierīcē. Irbuļa poga ieguvusi rievojumu un tādējādi ērtāk lietojama. Telefons "saprot”, ka irbulis tiek izvilkts un uzreiz parāda mājas ekrānu no kura ir tieša piekļuve piezīmju veikšanai. Bez tam izvelkot irbuli telefons uzreiz tiek atbloķēts. Jaunajā Galaxy Note II ir krietni uzlabots Wacom digitaizeris un tagad tas atšķir līdz 1024 spiediena līmeņiem uz ekrānu (iepriekšējais Note spēja atšķirt tikai 256). Praksē tas nozīmē precīzāku darbību rakstot un zīmējot. Prieks, ka Samsung šo aksesuāru cenšas pēc iespējas dziļāk integrēt savu ierīču darbībā. Par irbuļa iespējām vairāk lasi programmatūras apraksta sadaļā.

Melnais S Pen (Galaxy Note), baltais S Pen (Galaxy Note II) (attēls no GSMArena)

Mobilās ierīces, kas aprīkotas ar irbuļiem esmu gana daudz atskatījies pirms pieciem gadiem un vienu brīdi pats lietoju HP iPaq rx1950 plaukstdatoru. Tomēr pēc iPhone prezentācijas tālajā 2007. gadā irbuļiem bagātināto aparātu skaits krietni saruka. Gluži vienkārši displeji (un pašas mobilās operētājsistēmas/aplikācijas) bija ērtāk lietojamas ar pirkstiem. Tāpēc pēdejos gados ar visnotaļ lielu skepsi raugos uz irbuļu iestrādāšanu mobilajās ierīcēs. Jā, es saprotu, ka tie var atvieglot noteiktas darbības, taču tās ir aktuālas tikai mazam cilvēku kopumam. Bet tad atkal, Galaxy Note II ir specifiska ierīce un tāpēc pozitīvi, ka Samsung ar Note sērijas ierīcēm mēģina attīstīt irbuļa pielietošanas idejas. Varbūt tur kaut kas izaugs un irbuļi parādīsies arī citos produktos.

8 megapikseļu kamera ir ļoti laba

Viedtālrunis ir aprīkots ar 8 megapikseļu kameru (tāda pati kamera tiek izmantota arī Galaxy S III), spēj uzņemt 3264 x 2448 izšķirtspējas attēlus un 1080p HD video. Priekšējā kamera izmanto 1.9 megapikseļu sensoru un spēj uzņemt 720p video. Kameras saskarne būs pierasta, ja esam lietojuši kādu no nesen izlaistajiem Samsung produktiem – būtisku izmaiņu tajā nav. Uzstādījumi ir izkārtoti saprotamā un vienkārši pieejamā veidā.

Lai arī ierīcei nav atsevišķa kameras slēdža taustiņa, varam fokusēties vajadzīgajā vietā iebakstot ar pirkstu ekrānā. Tāpat kā Galaxy S III, arī šajā ierīcē varam uzņemt HDR, panorāmas, burst (telefons izvēlēsies labāko attēlu) fotogrāfijas un uzņemt attēlus filmēšanas brīdī. Bildējot cilvēku grupu, varam izmantot Best faces funkciju un kamera uzņems vairākus attēlus un centīsies piemeklēt bildi, kurā cilvēki nemirkšķina. Ar šo telefonu varam filmēt ne tikai dabīgā ātrumā, bet arī uzņemt palēninātus (1/2x) vai paātrinātus (2x) video. Video tiek saglabāti MP4 failu formātā un ar pietiekami augstu bitreitu (15 – 20 Mbps), kā arī 30 fps un ar stereo skaņu.

Ar Galaxy Note II uzņemtie attēli un video ir kvalitatīvāki par tiem, ko var iegūt ar priekšgājēju Galaxy Note un principā kvalitātes ziņā attēli ir gandrīz tādi paši kā ar Galaxy S III uzņemtie. Ir sajūta, ka algoritmi mazliet savādāk apstrādā bildes (brīžiem nedabīgas krāsas), taču kopumā tā ir augstas klases kamera un atklāti sakot tik specifiskai ierīcei kā Galaxy Note tas pat nav noteicošais.

Samsung Galaxy Note II testa video [1080p]

Samsung Galaxy Note II testa video [720p]

Multimediju iespējas

Jau noskaidrojām, ka Galaxy Note II ir aprīkots ar ļoti labu kameru un tāpēc jo vairāk prieka par iespējām bagāto galeriju. Fotogrāfijas varam kārtot ne tikai pēc albumiem, bet arī to uzņemšanas vietas, laika, personām (to grupām), kas tajās figurē (protams, ja esam tās bildēs atzīmējuši) vai izlasēm. Pašus attēlus var aplūkot režģī, 3D režģī vai jancīga paskata 3D spirālē. Atveram albumu un iegūstam logu, kas sadalīts divās daļās – pa kreisi albumu saraksts, pa labi pašas bildes. Ļoti labi izmantota lielā ekrāna platība. Bildes šajā ekrānā var pārnest no viena albuma uz citu.

Iespējām bagāts ir arī Galaxy Note II mūzikas atskaņotājs. Tam ir ekvalaizera iespēja un SoundAlive skaņas uzlabojumu tehnoloģija, kas cita starpā virtualizē 7.1 kanālu skaņu. SoundAlive tiek izmantota arī citos Samsung veidotos skaņas produktos. Interesanta ir Mūzikas laukuma funkcija un savā ziņā tā ir līdzīga Sony Ericsson telefonos redzētajai SenseMe. Proti, dziesmas automātiski tiek izkārtotas pēc to noskaņas (kaislīgs, aizraujošs, mierīgs, priecīgs). Mums atliek vien iezīmēt vēlamos laukumus un telefons izveidos tieši tāda skanējuma pleilisti.

Ne mazāk iespaidīgs ir arī video atskaņotājs. Tajā mūsu video tiek attēloti režģa (Sīktēlu), saraksta, mapju vai tuvumā esošo (DLNA) ierīču skatos. Sīktēlu skatā video nav statiskas bildītes, bet gan reāli tiek atskaņoti. Paturam virs kāda no tiem uz brīdi irbuli (nepieskaroties ekrānam), video lodziņš palielinās un video tiek atskaņots ar skaņu. Lūk, šādi pie darba tiek likti visi procesora kodoli un gigaherci! Ar Galaxy Note II būs iespējams skatīties visus šobrīd aktuālos video failus (arī ar subtitriem) un ierīces jaudas ir pietiekami, lai bez problēmām atskaņotu arī 1080p HD video. Protams, nekur nav pazudusi interesantā uznirstošā lodziņa video atskaņošana. Mēs varam jebkuru video uznest virs mājas ekrāna vai jebkuras programmas un skatīties to paralēli darbojoties ar citām lietām. Telefonā ir iebūvēts arī FM radio atskaņotājs un tas uztver arī RDS informāciju. Ir iespēja radio raidījumus ierakstīt, taču joprojām vajadzēs pieslēgt austiņas, kas darbojas kā antena. Telefons izdod tīru un pietiekami skaļu audio signālu un tādējādi video un mūzikas atskaņošana būs īsta bauda.

Android (Jelly Bean) + TouchWiz

Samsung Galaxy Note II ir pirmā Samsung veidotā ierīce, kas out of the box darbojas ar Android 4.1.1 (Jelly Bean) versiju un par grafisko saskarni atbild Samsung veidotā TouchWiz. Principā lietošanas pieredze ir ļoti līdzīga ar citiem Samsung Android viedtālruņiem, piemēram, Galaxy S III un vienīgās būtiskās atšķirības ievieš S Pen irbulis. Arī bez tā Galaxy Note II ir īstens Android sugas pārstāvis – tam ir teju nebeidzamas konfigurācijas iespējas (Samsung izvēlējušies kvantitāti > kvalitāti). Telefons reaģē uz pieskārieniem, kustībām un balss komandām. Uzstādījumu sadaļa ir tik plaša un visaptveroša, ka nopērkot šādu ierīci, dažas dienas pavadīsim rokoties tiem cauri un pielāgojot ierīci pēc savas patikas. Atļaušos neaprakstīt visus daudzos uzstādījumus, jo pretējā gadījumā šis jau tā garais apskats izstieptos vēl pāris kilometru garumā. Tomēr arī bez lielas uzstādījumu maiņas telefons ir gatavs lietošanai, tik tā patīkamā apziņa, ka varam visu pielāgot. Apple iPhone gadījumā pielāgošanas iespējas ir ierobežotas un Apple zina labāk kā mums jālieto telefons. Divas dažādas pieejas un abos gadījumos izdevušies pietiekami veiksmīgi produkti.

Atceraties, Galaxy S III bija tāda interesanta funkcija kas liek telefonam visu laiku ar priekšējo kameru uzņemt apkārt notiekošo, lai redzētu vai telefons tiek lietots. Tādējādi, ja mēs ilgstoši kaut ko skatāmies/lasam ekrānā, tas automātiski neaizbloķēsies, jo telefons redzēs, ka mēs uz to skatāmies. Tagad šī funkcija ir izvērsta vēl plašāk. Tā seko līdzi mūsu sejas novietojumam un noderēs brīžos, ja skatāmies telefonā guļot. Ekrānā notiekošais pagriezīsies tā, lai mēs varam lasīt un nebūs jāgroza pati ierīce (un otrādi). Tīri vienkārša lieta, tomēr pietiekami noderīga, jo es parasti savām ierīcēm slēdzu laukā automātisko ekrāna pagriešanu, jo tas griežas biežāk nekā man to vajag. Pašam man gan neizdevās palaist šo funkciju un nekas man automātiski nepagriezās, lai vai cik es sāniski uz telefonu skatītos.

Vairāk ievades veidi

Tā kā telefons ir tik milzīgs, tad ļoti loģiska ir baža par tā lietošanas ērtību. Vai pirkstu garuma pietiks, lai ērti rakstītu uz tā virtuālās tastatūras? Uz platā ekrāna arī tastatūra var izstiepties ļoti plati un atstarpes starp taustiņiem ir tik lielas, ka rakstīšana ir pilnīgs prieks. Ja vien pirksti ir pietiekami gari, lai aizsniegtos līdz ekrāna vidum. Man uzreiz prātā nāk pretējs (slikts) piemērs no Windows Phone ierīču pasaules, kur virtuālās tastatūras taustiņi ir sasodīti šauri un ļoti smagi lietojami. Galaxy Note II uzstādījumos varam pielāgot tastatūru vienkāršākai rakstībai tastatūru/zvanīšanas pogas u.c. vadības elementus pastumjot tuvāk ekrāna malai uz vienu vai otru pusi. Ar vienu roku šo ierīci lietot joprojām būs pasmagi, tā tomēr ir izteikta divroku uzparikte. Tāpat telefonā ir iestrādāta rakstības un balss atpazīšana un varam tekstu ievadīt ar irbuli vai balsi. Latviešu valodu nesaprot ne viena, ne otra funkcija.

S Pen iespējas

Par irbuļiem mobilajās ierīcēs var vīpsnāt, taču jāatzīst, ka tas ir pamatīgi iestrādāts Galaxy Note produktos un ar to reāli var (mēģināt) paveikt vairāk. Protams, ne vienmēr izpildījums ir saprotams un veiksmīgs, tomēr pie irbuļa lietošanas var piešauties un tad tas kļūs neaizvietojams.

Ko tad var iesākt ar irbuli? Piespiežam irbuļa pogu un varam jebkurā aplikācijā vai uz mājas ekrāna iezīmēt apgabalu, kas iekopēsies telefona atmiņā un būs izmantojams piezīmju aplikācijā. Piespiežam irbuļa pogu un paturam uz ekrāna mazu brīsniņu un telefons uzņems ekrānšāviņu, kuru uzreiz varam apgraizīt vai pielabot ar saviem uzrakstiem. Tas var noderēt. S Note piezīmes visātrāk veidot divreiz ar irbuli iebakstot ekrānā (turot piespiestu irbuļa pogu). Atveras nozīmītes lapa, kurā varam veikt savas piezīmes. Aplikācijā S Note varam veidot piezīmes arī izvēloties kādu no gatavajiem šabloniem.

Piespiežam irbuļa pogu un pavelkam uz augšu. Parādīsies maza zila bultiņa un atvērsies "Ātrās komandas” logs. Tajā varam uzzīmēt simbolu un tiks palaista atbilstošā aplikācija. Piemēram, uzzīmējot "@” tiks atvērts e-pasta klients, "?” atvērs meklētāju, "#” veiks zvanu un "~” sūtīs ziņu. Uzzīmējam "# 12345” un telefons veiks zvanu uz numuru 12345. Tāpat telefona uzstādījumos varam pielabot šos žestus, kā arī pievienot jaunus, lai atvērtu citas sev aktuālas aplikācijas.

Telefona uzstādījumos ir vesels lērums irbuļa iestatījumu. Varam to deaktivizēt, kad baterija beidzas, varam likt telefonam trokšņot, ja aizejam bez irbuļa un varam norādīt, kura ir mūsu "Galvenā roka”. Ar S Pen irbuļa iespējām vislabāk var iepazīties šajos Samsung sagatavotajos video.

Starp citu, tieši ar Galaxy Note II ir tapis viens no Rīgas jauno zemās grīdas tramvaju dizainiem. To veidojot gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa izmantojusi virkni Samsung viedtālruņa GALAXY Note II unikālo un inovatīvo funkciju. Māksliniece vispirms nofotografēja savas gleznas un pēcāk ar S Pen irbuļa palīdzību no tām „izgrieza” un tālruņa ekrānā sakombinēja tramvaja dizainam nepieciešamos elementus. Detaļu turpmākai un precīzākai apstrādei Kristīne Luīze izmantoja viedtālrunī pieejamo aplikāciju S-Pen.

Tīmekļa pārlūks

Jaunā Android versija nes arī uzlabotu tīmekļa pārlūku, kam savu roku piešāvuši arī Samsung inženieri. Tīmekļa pārlūks ir pavisam minimālistisks, tikai augšējā rinda ar adreses lauku, pāris navigācijas pogām un grāmatzīmju poga. Viss pārējais ekrāns atvēlēts pašai tīmekļa lapai. Un uz tik milzīga un kvalitatīva displeja pārlūkot Interneta lapas ir vienkārši kaifs. Tomēr šī vienkāršā lietotāja saskarne ir mānīga, zem tās slēpjas spējīgs un funkcionāli bagātīgs pārlūks. Tam ir cilnes (tabs), iespēja pārsūtīt lapas citiem, meklēt lapās, izkārtot tekstu (text reflow), iespēja apskatīt datora režīmā (Desktop view), saglabāt lapu lasīšanai bezsaistē, drukāšana (uz Samsung printeriem), slepenotais (inkognito) režīms, kā arī varam regulēt apgaismojumu pašā pārlūkā. Un tas nebūt nav viss. Arī pārlūkā ir iestrādāts S Pen irbuļa atbalsts. Turam tā pogu un pavelkam uz augšu – iegūsim ātro komandu lodziņu, kurā ar irbuli varam ierakstīt dažādas komandas (meklēt tīmeklī, veikt zvanu, nosūtīt ziņu u.c.). Ir vēl viena ļoti noderīga irbuļa funkcija. Ja to paturam virs ekrāna (nepieskaroties), telefons saprot, ka kaut kur tuvumā ir irbulis un attiecīgajā vietā attēlo mazu aplīti – kursoru. Ar to varam vienkāršāk (bez klikšķināšanas) atvērt izvēlnes vai citus elementus, kas uz datora atveras uz tiem uzvelkot peles kursoru. Tas ir interesants vadības veids, kas līdz šīm telefonos ir realizēts ļoti reti. Parasti katrs pieskāriens displejam uzreiz ir klikšķis. Šī funkcionalitāte ir pieejam arī citās aplikācijās. Piemēram, S Planner kalendārā paturam irbuli virs kādas dienas un parādīsies mazs uzpeldošais lodziņš, kurā uzskatāmi redzams dienas notikumu saraksts. Līdzīga funkcinalitāte ir izvērsta arī failu pārlūkā – uzpeldošajā lodziņā tiek parādīts pilnais faila nosaukums. Android (Jelly Bean) oficiāli nav iekļauts Adobe Flash atbalsts, taču pagaidām to varam uzstādīt atsevišķi un kad tas izdarīts Galaxy Note II bez problēmām spēs darbināt pat resursprasīgu Flash saturu, piemēram, attēlot 1080p YouTube video. Īsumā – Samsung Galaxy Note II ir lieliska ierīce ar ko pārlūkot tīmekli!

S Voice

Samsung atbilde Apple balss asistentam Siri ir S Voice un būtībā dara to pašu. Varam telefonam izteikt balss komandas (meklēt tīmeklī, veikt zvanus, sūtīt ziņas, uzņemt attēlus u.c.) vai uzdot jautājumus un tas centīsies mums sniegt vajadzīgo informāciju. Šī funkcija lietotājiem pieejama jau no Galaxy S III laikiem. Uz Galaxy Note II S Voice ļauj komandas izteikt rakstiski. Tas noderēs trokšņainos apstākļos vai brīžos, kad nejutīsimies pietiekami ērti, lai runātos ar savu telefonu. Pagaidām S Voice nesaprot latviešu valodu un mūsu platuma grādos šīs tehnoloģijas izmantojamība ir nosacīta.

Savienojumu iespējas

Telefons izmanto lielu daļu mūsdienās pierasto tehnoloģiju un nodrošina mobilo datu (GSM/GPRS/EDGE/3G) pārraides ātrumus līdz pat 21 Mbps lejuplādes (HSPA) un 5.76 Mbps augšuplādes režīmā. Galaxy Note II ir arī LTE versija, kas izmanto to pašu Exynos 4412 čipkopu/procesoru (nevis Qualcomm tehnoloģijas kā Galaxy S III) un nodrošina datu pārraides ātrumus līdz 100 Mbps lejuplādei un līdz 50 Mbps augšuplādei. Tiesa, LTE ierīces Latvijā pagaidām nav aktuālas. Ierīce darbojas WiFi a/b/g/n bezvadu tīklos (2.4 GHz un 5 GHz tīklos) un pa gaisu spēj nodot datus arī izmantojot Wi-Fi Direct, DLNA vai Bluetooth 4.0 tehnoloģijas. Signālu telefons uztver stabili.

Galaxy Note II ir iekļauts arī NFC tehnoloģijas atbalsts (kas ir NFC?). Pagaidām no NFC visvairāk labuma būs pārsūtot failus uz citu Samsung (Galaxy S III) ierīci – datu pārsūtīšana tiek sākta pieliekot vienu ierīci pie otras.

Lai arī ierīcei nav atsevišķa HDMI porta, tomēr tas nenozīmē, ka nevarēsim video nosūtīt uz TV. To var izdarīt un pat vairākos veidos. Vai nu pa gaisu izmantojot AllShare funkciju, vai pa vadu. Pēdējā gadījumā būs jāiegādājas microUSB (MHL) uz HDMI pāreja. Galaxy Note II microUSB ports (atkal ar atsevišķu pāreju) nodrošina arī USB On-The-Go funkcionalitāti. Tas nozīmē, ka varēsim telefonam pieslēgt dažādas USB ierīces, piemēram, USB zibatmiņas, citus telefonus, peles, tastatūras vai pat printerus.

Ātrdarbība (testi)

Samsung Galaxy Note II tehnisko parametru ziņā ir viens no jaudīgākajiem šobrīd nopērkamajiem viedtālruņiem. Tā sirds ir Samsung veidota Exynos 4412 Quad platforma ar 1.6 GHz četrkodolu procesoru, 2 GB operatīvo atmiņu un Mali-400 grafisko apakšsistēmu. Tas ir ļoti spēcīgs tehnoloģiju komplekts un ierīce būs spējīga tikt galā ar visiem tai uzdotajiem uzdevumiem. Kopumā sintētiskie testi rāda, ka Exynos platforma veiktspējas ziņā pārspēj NVIDIA Tegra 3 ierīces. Tiesa, ar augstāku takts frekvenci darbojošais HTC One X+ testos uzrāda līdzvērtīgus rezultātus. Vienīgais, kas to reāli var apdraudēt ir Krait četrkodolu procesors, ko izmanto, piemēram, LG Optimus G, taču šis telefons vēl ir jāsagaida.

Spriedums

Ja pirmās paaudzes Galaxy Note tomēr bija diezgan izteikts "baltais zvirbulis” un spēja rast relatīvi mazu piekritēju pulku, tad Galaxy Note II pie mums nonācis laikā, kad šāda tipa ierīces jau ir vairāk saprotamas. Pēdējā gada laikā tipiski Android flagmaņi ir izstiepušies gandrīz līdz 5 collām, Galaxy S III ir izteikti popularizējis Samsung jauno dizaina valodu un sabiedrība ir gatavāka šādam produktam. Galaxy Note II ir lieliska ierīce un tā (savā nišā) būs ļoti veiksmīga.

Pat uzrakstījis šo garo apskatu, domāju vai man šādu ierīci vajadzētu pašam. Es šobrīd lietoju iPhone 4S un man ir arī Nexus 7 planšetdators, ko drīzumā plānoju papildināt vai nomainīt ar iPad. Ja es nopērku Galaxy Note II, tad man samazinās vajadzība pēc maza izmēra planšetdatora, jo daudzas lietas tagad darīšu telefonā. Tas laikam būs tas noteicošais faktors, kas palīdzēs saprast vai mums vajag tādu ierīci kā Galaxy Note II. Ja plāno to izmantot ne tikai kā telefonu, bet uzticēt tam arī planšetdatora funkcijas, tad šobrīd nav labākas milz-telefona izvēles par Galaxy Note II. Ja tev saimniecībā jau ir sakarīgs viedtālrunis un planšetdators, tad tas būs lieks.

Ja skaidri zini, ka meklē lielu displeju un patiešām jaudīgu ierīci, esi gatavs/a iemācīties lietot irbuli (tas ir ērts), nebaida Samsung produktu dizains un kopējā "plastmasīguma” sajūta, tad es rekomendēju iegādāties Galaxy Note II.



Avots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Viedtālruņi | Pievienoja: Eduards65 (17.11.2012)
Skatījumu skaits: 1834 | Komentāri: 1 | Atslēgvārdi: Samsung, Galaxy Note II | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2024