Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Viedtālruņi

Nokia Lumia 920 – lieliskais Windows Phone 8 tanks

Nokia Lumia 920 konkrētās aprindās ir ļoti gaidīts produkts, taču tā nonākšana pircēju rokās ir bijis tāls un ērkšķiem kaisīts ceļš. Patiesībā ceļš vēl nav iziets, jo šī apskata tapšanas brīdī šis produkts oficiāli vēl nav nopērkams daļā reģionu un arī Latvijā.

Pagājušā gada septembrī Nokia kopā ar Microsoft prezentēja divus viedtālruņus – Nokia Lumia 920 un Nokia Lumia 820 – mazliet vienkāršāko/lētāko produktu. Pagājušā gada Lumia 610/700/800/900 uzskatām par pirmās paaudzes ierīcēm. Dalījums paaudzēs ir nozīmīgs nevis to izlaišanas datuma, bet gan izmantotās operētājsistēmas versijas dēļ. Ja pirmās paaudzes Nokia Lumia sērijas viedtālruņi darbojas ar Windows Phone 7.5, kas nesaņems neko vairāk par Windows Phone 7.8 versiju, tad jaunās (otrās paaudzes) ierīces jau ir aprīkotas ar Windows Phone 8, kas principā ir "no nulles” uzbūvēta jauna operētājsistēma, kuru ar priekšgājēju vieno vien vizuālais paskats. Vecākiem Windows Phone telefoniem līdz ar Windows Phone 7.8 nāks daļa Windows Phone 8 jauninājumu, tomēr tie tā arī paliks soli iepakaļus. Par Windows Phone 8 jaunumiem plašāk lasi šajā bloga ierakstā.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Mūsu platuma grādiem aktuālākais laikam ir valodu atbalsts – latviešu valoda Windows Phone ierīcēs ir pieejama tikai no astotās versijas un visos citos vecākos aparātos (arī citu ražotāju veidotos), tā nebūs nekad. Šāds notikumu pavērsiens noteikti apbēdina daļu pirmo Windows Phone ierīču lietotājus, tomēr tāda ir jaunu operētājsistēmu attīstības iezīme. Atcerēsimies, ka arī Android valodu atbalsts tika sakārtots vien pēc dažiem gadiem.

Ja pirmās paaudzes Nokia Lumia sērijas telefonu gaišajai nākotnei pāri pārkāpa Microsoft izlaižot ar ierīci nesavietojamo Windows Phone 8 operētājsistēmas versiju, tad Nokia Lumia 920 var uzskatīt par "beidzot lietojamu” Windows Phone telefonu. Tas ir tāds ļoti subjektīvs vērtējums, ko balstu uz savu pieredzi ar vismaz 5 Nokia Lumia u.c. ražotāju Windows Phone telefoniem. Ja vecākus Windows Phone telefonus es īsti negribētu lietot ikdienā (galvenokārt latviešu valodas neesamības dēļ), tad nedēļa ar Nokia Lumia 920 pagāja fiksi un īpaši nealku tvert atpakaļ pēc sava iPhone. Jā, man pietrūka vairākas aplikācijas, kuru gluži vienkārši nav uz Windows Phone, tomēr vispārējā lietotāja saskarnes tīrība un ierīces darbības ātrums bija kā svaigas elpas vilciens pēc krāsainā iOS vai pārbāztā un bremzīgā Android.

Tehniskie parametri

Ekrāns: 4.5 collas, 768×1280 pikseļu izšķirtspēja (~332 ppi), IPS LCD, Corning Gorilla Glass 2
Atmiņa: 1 GB RAM, 32 GB iebūvētā atmiņa
Procesors: 1.5 GHz divkodolu procesors, Qualcomm MSM8960 Snapdragon čipkopa, Adreno 225 grafiskā apakšsistēma
Kamera: 8.7 megapikseļu kamera, Carl Zeiss optika, optiskā attēla stabilizācija, dubultā LED zibspuldze, 1.3 megapikseļu priekšējā kamera
Datu pārraide: HSDPA (42.2 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps), LTE*, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (dual band), Bluetooth 3.1 ar A2DP/EDR, microUSB, DLNA
Operētājsistēma: Windows Phone 8
Baterija: Li-Po 2000 mAh
Izmērs un svars: 130.3 x 70.8 x 10.7 mm, 185 g
Cenu kategorija: ~450 Ls

* Atkarīgs no operatora/reģiona

Lielisks dizains un laba korpusa kvalitāte

Runājot par Nokia Lumia 920 nevar nepieminēt ierīces izmēru (130.3 x 70.8 x 10.7 mm) un 185 gramu svaru. Šis telefons ir ne tikai milzīgs, bet arī smags. Te tiešām man neceļas mēle kaut kā mīkstināt šo apzīmējumu – telefons ir kā tanks. Lūk, salīdzinājums ar dažiem citiem telefoniem – Apple iPhone 5 (123.8 x 58.6 x 7.6 mm, 112 g), Nokia Lumia 900 (127.8 x 68.5 x 11.5 mm, 160 g) un arī milzīgo Samsung Galaxy Note II (151.1 x 80.5 x 9.4 mm, 183 g). Es neesmu lielu telefonu cienītājs un tāpēc aprašana ar Nokia Lumia 920 negāja viegli. Telefons regulāri slīdēja laukā no rokas, knapi iestīvējās bikšu kabatā un nebija lietojams manā iecienītajā auto turētājā. Pieņemu, ka ar laiku arī es aprastu ar šāda izmēra un svara ierīci. Ja esi lielu telefonu cienītājs, visi šie apstākļi nebūs problēma.

gsmarena_005 copy-700px

No kreisās: Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy S III

Dizaina un korpusa uzbūves ziņā šis ir klasisks Nokia viedtālrunis. Telefona dizains nav būtiski mainījies kopš 2011. gadā prezentētā Nokia N9 un pēc tam Nokia Lumia 800, kā arī Lumia 900. Es to vērtēju diezgan pozitīvi, jo korektais ierīces dizains lieliski sader ar tīro un saprotamo Windows Phone operētājsistēmas dizaina valodu. Korpuss veidots no polikarbonāta plastmasas un telefons pieejams dzeltenā, sarkanā, zilā, pelēkā, baltā un melnā krāsās. Daļa krāsu ir spīdīgas (glossy), bet daļa – matētas (melnā un zilā). Tā kā man vairāk pie sirds iet matēti korpusi, tad uz testa laiku saņemtais melnais Nokia Lumia 920 bija lielisks.

nokia-lumia-920-23

Nokia Lumia 920

 

Telefons izskatās nopietns (zolīds) pa gabalu un rada uzticamības sajūtu paņemts rokā.  Tik dārgam produktam tas ir svarīgi! Pat ja šī ierīce dizaina/korpusa ziņā īpaši neatšķiras no dažiem citiem Nokia Lumia sērijas viedtālruņiem, tā pavisam noteikti šajā aspektā ir patīkamāka par lielu lērumu citu viedtālruņu. Internetā klejo vairāki labi skatīti video, kuros var pārliecināties par Nokia Lumia 920 displeja un korpusa izturību.

Lai arī vizuāli šis telefons ir ļoti līdzīgs priekšgājējam Nokia Lumia 900, pieslēgvietu ziņā Nokia Lumia 920 mazliet atšķiras. microSIM kartes slots (turētājs) joprojām iebīdās telefona augšpusē pa kreisi, taču tagad tam blakus (pa vidu) izvietota 3.5 mm audio pieslēgvieta un microUSB pieslēgvieta nonesta uz ierīces apakšu, kur tā novietota pa vidu starp divām skaļruņu restītēm. Man pret lādēšanas pieslēgvietas novietojumu nav pretenziju kamēr tā nav ierīces sānā.

lumia920-11

Nokia Lumia 920 (attēls no GSMArena.com)

Ierīces labajā pusē izvietoti skaļuma regulēšanas, ieslēgšanas/izslēgšanas un kameras taustiņi. Patīkami, ka ekrāna bloķēšanas taustiņš atrodas ierīces sānā, jo šāda izmēra ierīcei aizsniegt augšpusi būtu pagalam neērti (jā, es skatos uz tevi – HTC One X+). Telefona priekšpuse ne ar ko nepārsteidz – ierīces 4.5 collu displeju sedz Corning Gorilla Glass 2 aizsargstikls, kas pa sāniem ir mazliet izliekts un zem ekrāna novietoti trīs Windows Phone raksturīgie skārienjūtīgie taustiņi (atpakaļ, mājas un meklēšana). Virs ekrāna atrodas kamera, apgaismojuma sensors un skaļrunis. Telefona aizmugurē atradīsim ar 8 megapikseļu sensoru un Carlz Zeiss optiku aprīkotās kameras (par to būs atsevišķa runāšana) actiņu un dubulto LED zibspuldzi.

gsmarena_017 copy-700px

Nokia Lumia 920 ir aprīkots ar lielisku displeju

Lai arī priekšgājējs Nokia Lumia 900 bija aprīkots ar AMOLED tipa displeju, jaunā flagmaņa gadījumā kompānija ir atgriezusies pie IPS LCD tipa displeja izmantošanas. Un jāsaka, ka šī telefons displejs ir lielisks. Tā 4.5 collu izmērs un 768 × 1280 pikseļu izšķirtspēja, kā arī 332 ppi pikseļu blīvums ir lielisks rādītājs un ar neapbruņotu aci atsevišķi pikseļi nav saskatāmi. Starp citu, pikseļu blīvuma ziņā Nokia Lumia 920 pārspēj pat Apple iPhone 5. Tiesa, Windows Phone saskarne ir tik minimālistiska, ka atšķirība nav tik jūtama. Krāsu košuma ziņā displejs nav tik izteiksmīgs kā AMOLED displeji, tomēr iztiekam bez ķīmiskajiem krāsu toņiem, kas raksturīgi AMOLED displejiem. Nokia Lumia 920 reklāmas materiālos displejs tiek slavināts ar tādām tehnoloģijām kā ClearBlack un PureMotion HD+. Kas tas ir?

  • ClearBlack tehnoloģija nozīmē to, ka veidojot displeju, tajā tiek iestrādāti polarizācijas filtri, kuru uzdevums ir samazināt gaismas atstarošanos un padarīt melno krāsu melnāku. Tas tiek darīts, lai ekrāns labāk "uzvedas” Saules gaismā. Nokia Lumia 920 ar to viss ir kārtībā.
  • Zem PureMotion HD+ nosaukuma slēpjas ekrāna spilgtuma un atjaunošanās ātruma uzlabojumu tehnoloģijas. Nokia norāda, ka displejs "pārzīmējas” ar ātrumu 60 kadri sekundē un tik tiešām šajā ziņā nav kur piesieties. Bet nevarētu teikt, ka ekrāna atjaunošanas ātrums ir problēma citiem dārgā gala viedtālruņiem.

Daudz interesantāk ir tas, ka šī telefona displejs reģistrē pieskārienus arī tad, ja rokas ieģērbtas cimdos. Pielietojums šādai funkcijai ir sezonāls, tomēr ideja nav slikta un nav daudz konkurentu, kas savos produktos piedāvā līdzīgas iespējas. Vismaz man prātā nāk tikai dažs labs Sony produkts. Izmēģināju vadīt telefonu tērpies smukos vecmammas adītos dūraiņos un viss darbojās. Protams, šādā gadījumā nevar cerēt uz dižu precizitāti.

Kamera

Kamera pavisam noteikti ir viens no ierīces galvenajiem selling points. Lai arī ar 8.7 megapikseļu kamerām mūsdienās īpaši nepārsteigsi, tomēr visa sāls slēpjas tehnoloģijās, kuras pavada šo kameru. Nokia Lumia 920 objektīva optiskos elementus veidojuši Carl Zeiss inženieri un tas uzspiež treknu kvalitātes zīmogu. Kameru pavada dubultā LED zibspuldze, kas spēj radīt krietni vairāk gaismas. Tomēr tas nav viss. Noteikti būsiet dzirdējuši par PureView attēlveidošanas tehnoloģiju, kas tika pielietota Nokia 808 PureView Symbian viedtālrunī. Šī aparāta gadījumā tika izmantota drakonisku apmēru 41 megapikseļa kamera un daudziem PureView saistās tieši ar sensora izmēru. Tomēr tas nav pareizi, PureView atbild par attēlveidošanu (attēlu veidošanas un apstrādes algoritmi) nevis kameras sensora izmēru. Tādējādi Nokia Lumia 920 ir apveltīta ar somu telekomunikāciju ražotāja labākajiem attēlveidošanas tehnoloģijām. Īpaši ir jāizceļ divas savā starpā saistītas Nokia Lumia 920 kameras iezīmes – attēlu stabilizāciju un kameras veiktspēju zema apgaismojuma apstākļos.

lumia920-12

Telefona (Windows Phone) albuma aplikācija ir pietiekami pārdomāta un spējīga. Atverot to, uzreiz varam piekļūt uzņemtajiem attēliem, kā arī apskatīt tos sagrupētus pēc uzņemšanas datuma, personām vai atsevišķos albumos. Albumu sadaļā telefons attēlus sagrupē kā: uzņemtos, ekrānuzņēmumus, augšuplādes uz SkyDrive, kā arī parāda mūsu Facebook albumus. Integrācija ar sociālajiem tīkliem ar to nebeidzas. Ja esam telefonā pievienojuši sociālo tīklu kontus (Twitter, Facebook), tad mūsu draugu publicētos attēlus varam ērti apskatīt fotogalerijas Jaunumu sadaļā. No turienes varam arī pievienot bildēm savu komentāru. Šāda sociālo tīklu integrācija operētājsistēmā ir patiešām laba lieta, jo vairs nav jākrāmējas ar atsevišķām aplikācijām.

nokia-lumia-920-20

Nokai Lumia 920 kamera ir īpaša un kamerā izmantoto tehnoloģiju ziņā tai nav konkurentu. Objektīva optiskie elementi ir iekārti mazās eņģītēs un tādējādi kamera spēj absorbēt daļu telefona kustību. Telefonā iebuvētais kustību sensors uztver telefona kustību un automātiski pretējā virzienā iekustina objektīvu, lai kompensētu pašas ierīces kustību. Tas viss notiek ar ātrumu 500 kustības sekundē. Tas, savukārt, ļauj uzņemot attēlus ilgāk paturēt vaļā kameras aizslēgu un ielaist vairāk gaismas uz sensora tādējādi uzlabojot kameras veiktspēju zema apgaismojuma apstākļos. Tas no teorijas puses. Praksē gan viss nav tik spīdoši, tomēr kamera tiešām ir krietni "gaišāka” un patīkami pārsteigs drebošo roku īpašniekus. Saliekot blakus, piemēram, iPhone 4S un Nokia Lumia 920, otrās ierīces uzņematais video ir manāmi plūdenāks. Un filmējot tas tik tiešām noder, rezultāts nebūs nebaudāmi drebelīgs, ja filmējot pārvietosimies. Internetā ir pilns diezgan iespaidīgu salīdzinājumu video.

Nokia Lumia 920 un Apple iPhone 5 kameru salīdzinājums

Priecē, ka telefonam, kas aprīkots ar tik pārdomātu kameru, ir arī fizisks divu pozīciju kameras taustiņš, tomēr pabrīdināšu, ka tas ir diezgan "ciets” un uzņemot attēlu visdrīzāk sašūposim pašu telefonu. Rezultāts – izsmērēti attēli un galvā nepareiza doma, ka telefonam ir slikta kamera. Pie kameras aplikācijas ļoti ātri var tikt pāris sekundes paturot kameras taustiņu, tā mēs nepalaidīsim garām to smieklīgo kolēģa sejas izteiksmi.

Nokia savos telefonos ir iestrādājusi arī vairākus kameras papildinājumus, kuriem var piekļūt gan no kameras aplikācijas, gan kopējā aplikāciju saraksta. Piemēram, "Smart Shoot” uzņem vairākus secīgus attēlus un ļauj izvēlēties labāko, kā arī aizvākt pielabot sejas, ja to saimnieki konkrētajā kadrā pievēruši acis. "Cinemagraph” papildinājums ļauj no fotogrāfijām izveidot mazas animācijas, tiesa tās būs pagrūti padot tālāk no pašas aplikācijas. Protams, telefonā ir rīks (Creative Studio) ar ko varam pielabot mūsu uzņemtos foto.

Nepārprotiet, Nokia Lumia 920 kamera joprojām spēj uzņemt arī izsmērētus un nekam nederīgus attēlus/video, bet, ja ar to apiesimies prātīgi, būs labāka par lielu lērumu citu konkurējošo produktu.

Nokia Lumia 920 testa video [1080p]

Nokia Lumia 920 testa video [720]

2000 mAh akumulators un bezvadu lādēšanas prieki

Nokia Lumia 920 lietotājs bez ierīces atskrūvēšanas nevar piekļūt telefona 2000 mAh akumulatoram un to nomainīt pret citu. Tas, dīvainā kārtā, uztrauc daudzus lietotājus kaut es zinu vien dažus, kas pēdējo gadu laikā saviem viedtālruņiem ir reāli mainījuši akumulatorus. Principā par šādu iespēju var aizmirst! Turpinot sarunu par viengabala korpusiem, piezīmēšu, ka Nokia Lumia 920 nav microSD atmiņas kartes, bet tā nav tik liela problēma, jo 32 GB iebūvētā atmiņa ir gana liela.

Oficiālie dati liecina, ka baterijas būtu jāpietiek 10 stundām sarunu vai 400 stundām gaidīšanas režīmā 3G tīklos. Ar vienu uzlādi Nokia Lumia 920 man spēja nodrošināt pilnu dienu darbības. Tās laikā es aktīvi izmantoju sociālo tīklu aplikācijas, uzņēmu pārdesmit fotogrāfijas un mazliet paklīdu tīmeklī. Sajūtu līmenī telefons šajā ziņā daudz neatšķiras no citiem konkurentiem – tāpat lādēsim to katru nakti. Kad baterijas uzlādes līmenis tuvojas nullei, varam aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, kura laikā var tikt izslēgti daži pakalpojumi. Zvanus un īsziņas joprojām saņemsim, taču programmas tiks darbinātas tikai tad, kad tās atvērsim paši un e-pasta ziņojumi būs jāsinhronizē manuāli.

Daudz interesantāka ir bezvadu lādēšanas tehnoloģija, kas ir iestrādāta visos Nokia Lumia 920 viedtālruņos un Nokia Lumia 820 pieejama piepērkot atbilstošu aizmugurējo vāciņu. Nokia ir pievienojusies Wireless Power Consortium, kura dalībnieki ir vairāk nekā 100 dažādi uzņēmumi, kas izstrādā bezvadu lādēšanas tehnoloģijas, ierīces, aksesuārus un nodrošina vietas, kur uzlādēties "pa gaisu”. Nokia telefoni izmanto Qi bezvadu lādēšanas tehnoloģiju nevis kaut kādu pašu veidotu standartu, tāpēc telefonus varēs uzlādēt arī ar citiem Qi standartu atbalstošiem aksesuāriem. Uzlāde notiek pagalam vienkārši – noliekam telefonu uz lādēšanas paliktņa un pēc mirkļa telefons jau tiek uzlādēts. Interesantāks tehnoloģijas izpildījums ir jaunajos JBL bezvadu skaļruņos uz kuriem telefonos pa Bluetooth bezvadu savienojumu spēj nosūtīt mūziku un uzlikts uz skaļruņa arī uzlādēties. Nākotnē uzlādēšanas virsmas būs pieejamas lidostās, ātrās ēdināšanas restorānos un tādējādi tehnoloģija iegūs praktisku pielietojumu.

2013-01-16_1443

Bezvadu lādēšanas aksesuāri

Qi izrunā kā "čī” un no ķīniešu valodas tas nozīmē "enerģijas plūsma”. Tās pamatā ir elektromagnētiskās indukcijas parādība un ar to var uzlādēt ierīces, kas atrodas dažu milimetru attālumā viena no otras. Qi standarts paredz, ka ierīces pirms lādēšanas savienojas un noskaidro vai ir jāveic ierīces uzlādēšana. Tādējādi uzliekot, piemēram, kāmīti uz lādēšanas paliktņa, tas netiks uzlādēts. Protams, ja vien zvēriņš nesadomās piešmaukt lādēšanas aksesuāru izliekoties par telefonu.

Windows Phone 8

Microsoft ir atzinušies, ka pāreju no Windows Phone 7.5 uz Windows Phone 8 var salīdzināt ar motora nomaiņu automobilī, kas nesamazinot ātrumu traucas pa šoseju. Šādam salīdzinājumam ir grūti nepiekrist, jo zem it kā nemainīgās lietotāja saskarnes paslēptais skelets un sistēmas iekšējie orgāni ir pilnībā pārstrādāti. Tas viss darīts ar vienu nolūku – padarīt Windows Phone sistēmu savietojamāku ar Windows 8 uz ko PC ēras norieta priekšvakarā Microsoft liek visas savas cerības. Tas ir nozīmīgi gan izstrādātājiem, kas varēs vieglāk veidot aplikācijas, kas darbojas uz dažādām Windows 8 un Windows Phone 8 ierīcēm, gan gala lietotājiem, kas varēs ērtāk lietot dažādus Microsoft produktus un servisus uz dažādām ierīcēm. Windows Phone 8 ir aprīkots ar jaunāko Internet Explorer 10 tīmekļa pārlūka versiju, kas ir ne tikai ātrāka un drošāka, bet saglabātās adreses (bookmarks) sinhronizē arī uz Windows 8 datoriem. Tāpat Windows Phone 8 dziļāk ir ieintegrēta Skype. Tā gan pašam jāuzstāda, bet pēc tam Skype kontakti būs redzami arī kopējā kontaktu sarakstā un no turienes varēsim uzsākt saraksti vai veikt balss/video zvanus. Windows Phone 8 ir sakārtots arī NFC tehnoloģijas atbalsts un tagad starp šādām ierīcēm varam ērti pārsūtīt datus ierīces pieliekot vienu pie otras.

lumia920-4

Windows Phone 8 slēgekrāns un mājas ekrāns

lumia920-5

Windows Phone 8 aplikāciju saraksts un uzstādījumi

Man ļoti patīk tas kā Windows Phone ir realizēta kontaktu grāmata, jeb Personu sadaļa. Tā kā Android gadījumā kontakti glabājas Google kontā vai Apple gadījumā iCloud servisā, tā Windows Phone gadījumā mūsu kontakti, e-pasti un kalendāra ieraksti tiek uzglabāti Microsoft kontā. Piesakamies ar to telefonā un visa vajadzīgā informācija atsinhronizējas uz telefonu. Ja pievienojamies telefonā ar saviem Twitter un Facebook kontiem, šajos servisos publicētā informācija ir pieejama vairākās Windows Phone aplikācijās. Piemēram, Personu sadaļā (kontaktu grāmatā) var attēlot arī soc. tīklu kontus. Paslidinam pa kreisi un varēsim lasīt ko mūsu kontakti (draugi) ir rakstījuši sociālajos tīklos. Uzspiežot uz konkrētas personas, varam apskatīties saziņas iespējas ar to un uzreiz palasīt ko viņi ir rakstījuši soc. tīklos. Manuprāt, lieliski un saprotami norealizēta soc. tīklu integrācija sistēmā.

Telefona aplikācijā nav Smart Dial funkcijas. Atceros, ka Nokia Lumia 800 bija ļoti kluss skaļrunis un trokšņainā vidē bieži vien nevarēja dzirdēt ko mums saka. Nokia Lumia 920 tas ir skaļāks un nebūs problēmu dzirdēt sarunu biedru. Pats telefons gan nav diez ko skaļš, ja plānojam ar to klausīties mūziku vai skatīties video.

nokia-lumia-920-21

nokia-lumia-920-22

Windows Phone 8 nebūs iespējams uzstādīt uz vecākiem telefoniem, taču Microsoft gatavo Windows Phone 7.8 atjauninājumu, kas jau drīzumā būs pieejams un sniegs daļu Windows Phone 8 iespēju:

  • Atjauninājums būs pieejams pirmās paaudzes Lumia viedtālruņiem (Lumia 610, 710, 800, 900) nākamā gada sākumā
  • Joprojām darbosies Windows Phone 7.5 aplikācijas
  • Latviešu valodas diemžēl nebūs
  • Sniegs daļu Windows Phone 8 iespēju (piemēram, WP 8 starta un ieslēgšanās ekrāni, Live Lock Screen ekrāntapete, 10 jaunas krāsu tēmas)
  • Paplašināti tīkla iestatījumu uzstādījumi (call forwarding, call waiting un SMS uzstādījumi)
  • Bluetooth failu sūtīšana (bez DRM)
  • Plašākas zvanu toņu veidošanas iespējas
  • Uzlabota kontaktu pārsūtīšanas aplikācija
  • Klāt nāk arī Smart Shoot kameras funkcija
  • Pārstrādātas aplikācijas (Office, Xbox Games, Store, u.c.)
  • Tas nebūs pēdējais atjauninājums un atbalsts būs vēl vismaz 18 mēnešus

Windows Phone 8 uzlabojumi beidzot ļauj izmantot jaudīgākus un pilnvērtīgākus dzelžus un Nokia Lumia 920 steidz to darīt. Telefons darbojas ar 1.5 GHz ātru Qualcomm Snapdragon S4 procesoru, kas varbūt nešķiet kosmoss salīdzinot ar četrkodolu monstriem, ko šobrīd izmanto daudzos Android flagmaņos vai Samsung izstrādāto Exynos 5 Octa astoņkodolu procesoru, ko izmantos drīzumā gaidāmie Samsung flagmaņi, tomēr Windows Phone 8 ierīce no tā nekļūst lēnāka. Kodolu skaits procesorā nebūt nenosaka tā ātrumu un nevajag brīnīties, ka labi nostrādāts divkodolu procesors būs spējīgāks par četrkodolu procesoru. Galu galā arī iPhone 5 izmanto "tikai” divkodolu procesoru un tik un tā ātrdarbības ziņā pārspēj lielāko vairumu Android flagmaņu. Šajā sakarā iesaku palasīt šo lielisko CNET rakstu: 7 myths about quad-core phones. Windows Phone gluži vienkārši ir tā uzbūvēta, ka sistēma lieliski darbojas arī uz pieticīgākiem dzelžiem.

Tā kā esmu lietojis arī vairākas Windows Phone 7.5 versijas ierīces, tad man šķiet, ka Windows Phone 8 telefoni ir ne tikai ātrāki, bet kopumā arī stabilāki. Un arī nepamet sajūta, ka Windows Phone 8 beidzot ir lietojama ikdienā. Subjektīvi vērtējot, Windows Phone 7 sērija man šķita kā viens liels izmēģinājums.

Bērnu stūrītis

Windows Phone 8 ir iestrādātas vairākas jaunas iespējas un Bērnu stūrītis ir viena no tām. Tā risina mūžseno "Mans bērns paņēma manu telefonu un…” problēmu. Aktivizējam šo funkciju, iestatām kādas spēles/programmas/mūzika/video būs pieejami bērniem un varam dot telefonu bērnam. Telefona slēgekrānu paslidinam uz kreiso pusi un piekļūsim bērnu stūrītim, kurā parādās tikai tie objekti, ko esam atļāvuši. Kad bērns beidzis spēlēties, nobloķējam ekrānu un ievadam drošības kodu, lai tiktu savā darba vidē. Līdzīgu vairāklietotāju funkciju Google ieviesa svaigākajā Android versijā (planšetdatoriem) un gan jau arī Apple ilgi nekavēsies ar šādas funkcijas iekļaušanu savos iProduktos.

lumia920-10

Pie tastatūras būs jāpierod

Lai arī telefons ir aprīkots ar pietiekami lielu ekrānu, virtuālā tastatūra šķiet šaura. Pat pēc vairāku dienu diezgan aktīvas drukāšanas neesmu spējis piešauties un regulāri sajaucu burtus. Interesanti arī tas, ka latviešu specifiskos burtus var panākt vairākos veidos. Pierastā veidā varam paturēt ilgāk burtu un izslīdēs papildus burtu iespējas, bet varam arī spiest burtu un tad papildus vēl vienu, piemēram, jumtiņa simbolu. Tas šķiet nepierasti, lai neteiktu vairāk. Es saprotu, ka gaidīt kad izslīdēs vajadzīgais burts var būt tracinoši (to es ciest nevaru iOS ierīcēs), tomēr kāpēc katram mīkstinājuma veidam vajag savu atsevišķu taustiņu. Tā man joprojām ir mistērija. Tāpat kā iOS, arī Windows Phone ierīcēm nav iespējams nomainīt tastatūru. Tikmēr Android fani gavilēdami lieto Swiftkey.

lumia920-6

Ziņojumu sadaļa ir apvienotas gan SMS/MMS, gan Facebook sarunas. Windows Phone ir lielisks ar to, ka varam telefonā pieteikties ar savu sociālo tīklu kontiem (Facebook, Twitter, LinkedIn) un mums aktuālais saturs būs iekļauts sistēmas aplikācijās bez papildus rīku uzstādīšanas. Twitter un Facebook paziņojumu plūsmu varēsim meklēt Personu elementā (Tile) un Facebook Messenger ir iestrādāts  Ziņapmaiņas elementā. Manuprāt, ļoti ērti, ka sarunas veidojas vienā vietā un tās nav jāgana kopā pa dažādām aplikācijām.

lumia920-7

Stāsts par Windows Phone aplikācijām

Tomēr nav viss arī pavisam spīdoši, jo aplikācijas joprojām slēdzas iekšā ar diezgan lielu aizturi. Tiesa, pēc tam "lēkāšana” starp tām ir raita un patīkama. Ļaudis uzjautrinās, ka pēc motora nomaiņas vajadzēja uzstādīt arī atbilstošu transmisiju. Piezīmēšu, ka daļa aplikāciju pirmo reizi tās palaižot paziņos, ka ir nepieciešams lejuplādēt to jaunākās versijas un aizvedīs mūs uz aplikāciju veikalu. Ja mums nav piekļuves datu pārraidei, šīs aplikācijas nespēsim palaist. Kad tas ir paveikts, varam tās atvērt un priecāties (mācīties lietot) tik nepierastā dizaina aplikācijas. Apgūstot Evernote Windows Phone aplikāciju es veiksmīgi izdzēsu par šo telefonu nedēļas garumā veiktās piezīmes un pats nesapratu kā to dabūju gatavu. Bet kas var būt aizraujošāks par jaunu ierīču apgūšanu? :)

lumia920-8

Twitter un Foursquare aplikācijas

Aplikācijas, kas ir speciāli veidotas priekš Windows Phone 8 ierīcēm, nedarbosies uz vecākiem telefoniem, bet visas pārējās aplikācijas darbosies uz Windows Phone 8 ierīcēm. Runājot par aplikācijām, Microsoft mīl savu aplikāciju veikalu dēvēt par "visstraujāk augošo”, tomēr šādam apzīmējumam ir visai maz jēgas. Ja šobrīd sāktu augt Android vai iOS aplikāciju veikali, arī tie būtu "strauji augoši”, jo šobrīd cilvēki jau zina, ko jādara ar viedtālruņiem. Starp šobrīd aptuveni 150 000 Windows Phone Store pieejamajām aplikācijām (konkurentu aplikāciju veikalos aplikāciju ir ~5 reizes vairāk) vairums ir nelietojamas drausmas, bet pieņemu, ka šādas crapware īpatsvars ir milzīgs arī Android un iOS pasaulē. Cita lieta, ka uz Windows Phone var būt problēmas piemeklēt sev pierastu un nepieciešamu servisu aplikācijas. Un manā gadījumā es nespētu tikt pāri sociālās navigācijas rīka Waze neesamībai. Tāpat man pietrūkst Flipboard (bet ir Zite), Dropbox (jālieto SkyDrive), Teamviewer un Instagram. Es nemaz nerunāju par visādiem maziem un platformu specifiskiem rīkiem. Microsoft būtu jāvelta visas pūles, lai motivētu iepriekš pieminēto globāli nozīmīgo servisu veidotājus sagatavot savu servisu Windows Phone aplikācijas. Tikai tā var cerēt pie sevis pārvilināt lietotājus no citām platformām.

lumia920-9

Evernote un Gismeteo aplikācijas

Te gan laikam spēkā vecais stāsts par to, ka katras platformas īpašnieks vēlas lietotājus pieradināt pie saviem produktiem/servisiem. Proti, Windows Phone gadījumā visērtāk būt, ja lietojam Microsoft pastu, datus uzglabājam SkyDrive, dokumentus apstrādājam ar Microsoft Office un piezīmes veicam ar OneNote. Ja šādi dzīvojam jau iepriekš, tad pāreja uz Windows Phone būs vienkārša un ļoti patīkama. Ja esam Android vai iOS ekosistēmu lietotāji, tad būs jāsaņemas un jāpielāgojas. Un pārmaiņas parasti nenāk viegli.

Zune vietā nāk Windows Phone programma

Iepriekšējās paaudzes Windows Phone ierīces ar datoru sinhronizējamas bija izmantojot Zune programmu, kas savā ziņā ir salīdzināma ar Apple pasaulē neizbēgamo iTunes. Pieslēdzot vecāku Windows Phone ierīci datoram, to pārvaldīt varējām tikai ar Zune un nekā savādāk. Windows Phone 8 ir nesis dažus patīkamus jaunumus. Pirmkārt, ierīce tagad datorā ir redzama kā ārējs datu nesējs un beidzot varam ērti pārsūtīt datus šurpu turpu bez atsevišķām programmām (Zune vairs nav vajadzīga). Otrkārt, Zune vietā nākusi cita aplikācija, Windows Phone programma, kas pieejama ne tikai Windows 7, Windows 8, Windows RT, bet arī Mac datoriem. Tā paredzēta multimediju failu (audio/video/foto) sinhronizēšanai starp datoru un telefonu.

Veicot ierīce testēšanu un veidojot tās apskatu, atklāju vienu Windows Phone programmas nejēdzību (aktuāla gan Windows, gan Mac versijai). Ja mēs pieslēdzam telefonu datoram un atveram šo programmu, varam sasinhronizēt attēlus ar datoru. Ja šajā pašā brīdī uzņemam fotogrāfijas vai ekrānšāviņus (Windows taustiņš + ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņš), tie parādās programmā, taču nesinhronizējas uz datoru. Atliek pārstartēt programmu vai atslēgt/pieslēgt pie datora pašu ierīci. Nedomāju, ka programmai tā būtu jādarbojas un tāpēc to vērtēju kā gļuku.

2013-01-16_1619

Windows Phone 8 ierīces tiek atpazītas kā ārējie datu nesēji

2013-01-16_1625

Windows Phone 8 aplikācija satura sinhronizēšanai (Windows datoriem)

2013-01-16_1832 copy-700px

Windows Phone 8 aplikācija satura sinhronizēšanai (Mac datoriem)

Savienojumu iespējas

Nokia Lumia 920 darbojas 3G un arī 4G (LTE) mobilajos tīklos, kā arī 802.11 a/b/g/n Wi-Fi bezvadu tīklos. Ir pagājuši tie laiki, kad Bluetooth varēja izmantot tikai saziņai ar aksesuāriem. Līdz ar Windows Phone 8 versiju izmantojot Bluetooth var pārsūtīt arī dažādus failus. Tāpat Nokia Lumia 920 var darboties kā Wi-Fi hotspot. Ierīce pieslēgta datoram spēj darboties arī Mass Storage režīmā, taču diemžēl pašā telefonā nav iebūvēts failu pārlūks. Telefonam ir arī NFC tehnoloģijas atbalsts (pamatā maciņa aplikācijai), taču to var izmantot, lai ērti pārsūtītu datus uz citu "saprotošu” ierīci vienkārši pieliekot vienu ierīci pie otras.

lumia920-13

Kartes, kartes, kartes

Pat ja Nokia Symbian un Windows Phone produkti vairumā gadījumu nespēj tikt galā ar Android vai iOS pārākumu, tomēr ir viens aspekts, kur Nokia šīs pasaules grandus samazgā kā maziņos. Tās ir kartes un precīzāk – karšu bezsaistes (offline) versijas. Ilgus gadus esmu lietojis Android telefonu un nu jau kādu gadu dzīvoju ar iPhone. Abos gadījumos man nav bijis problēmu ar kartēm Latvijā, jo izmantoju kādu no bezmaksas tiešsaistes karšu rīkiem (Google Maps, Apple Maps vai Waze). Tomēr lielas galvassāpes sākas tad, kad vajag izbraukt no Latvijas, jo abās platformās nav iestrādātas bezsaistes kartes. Tās, protams, var piepirkt par naudu kādas atsevišķas aplikācijas formā (piemēram, Navigon vai Copilot). Tomēr es negribu tērēt daždesmit latus par kartēm, ko izmantoju dažas reizes gadā.

Nokia ierīču gadījumā talkā nāk lieliskās Navteq kartes, kas līdz šim bija pieejamas divos veidos – tiešsaistes Nokia Maps un bezsaistes Nokia Drive aplikāciju formā. Ja Nokia Maps pa lielam darbojas kā Google vai Apple tiešsaistes kartes, tad Nokia Drive ir kaut kas līdzīgs klasiskai auto navigācijai (à la TomTom). Lejuplādējam vajadzīgo valstu kartes, atslēdzam datu pārraidi un dodamies ceļā. Navigācijas rīks ir pietiekami pārdomāts, labi saskatāms un mācēs brīdināt par ātruma pārsniegšanu, kā arī diktēs norādījumus latviski.

Līdz ar Windows Phone 8 izmaiņas piedzīvojušas arī Nokia Maps kartes, kuras tagad prot izmantot lejuplādētās kartes un mēs varēsim ne tikai aizbraukt līdz svešzemju pilsētai, bet nenomaldoties pa to pastaigāties kājām. Ja piesakāmies telefonā ar savu Nokia kontu, tad varam intereses punktus atzīmēt nu jau HERE kartē datorā un šie dati aizsinhronizēsies uz telefonu. Feini, vai ne? Un karšu kvalitāte ir laba, esmu ar tām izbraukājis Baltijas valstis krustām šķērsām un lielu problēmu nav bijis. Starp citu, Nokia tagad ir oficiālais karšu piegādātājs Windows Phone 8 platformai un tieši Nokia veidotās kartes izmanto arī visu citu ražotāju produktos.

lumia920-1

Nokia kartes

lumia920-2

lumia920-3

Nokia Drive navigācija

Jo vairāk par šo tēmu domāju, jo vairāk saprotu, cik milzīgs pluss ir šādu bezsaistes karšu pieejamība. To ir sapratusi arī Google un nosacītā formā cenšas bezsaistē pieejamas padarīt arī Google Maps kartes. Principā šādas kartes būtu pietiekams iemesls iegādāties kādu Nokia ierīci.

Internet Explorer 10

Windows Phone 8 izmanto jauno Internet Explorer 10 un tas ir lielisks tīmekļa pārlūks. Ātrs, tīrs un labi darbojas. Telefonam ir pietiekami liels un labs displejs, lai tīmekļa pārlūkošana būtu patīkama. Ekrāna apakšā vienmēr redzams adreses lauks, kas vienlaicīgi darbojas arī kā meklēšanas lauks. Pēc noklusējuma tiek izmantots Bing meklētājs (kāds pārsteigums!), taču to var nomainīt uz pierasto Google. Atvērto tīmekļa lapu var ne tikai piespraust pie mājas ekrāna kā atsevišķu elementu, bet arī padot uz sociālajiem tīkliem, e-pastu un pat Xbox konsoli (turpināt to pārlūkot uz TV), ja tāda ir tīklā. Ir aizvākts Windows Phone 7.5 atvērto ciļņu skaita ierobežojums. Pārlūkam nav Adobe Flash atbalsta.

lumia920-16

Nokia ir izstrādājusi arī Nokia Xpress tīmekļa pārlūku, kas ļauj ļoti optimizēt datu patēriņu un principā dara līdzīgu darbu kā Opera Turbo. Šajā aplikācijā varam pievienot savas iecienītās tīmekļa vietnes un pārlūks rādīs optimizētus jaunākos rakstus, varam tajā arī saglabāt tīmekļa vietnes, lai tās apskatītu brīžos, kad nav piekļuves Internetam.

lumia920-14

lumia920-15

Savietojamība ar Xbox spēļu konsoli

Ja saimniecībā ir Xbox spēļu konsole, tad par Windows Phone ierīci būs liels prieks. Tajā spēļu sadaļā varam piekļūt savam Xbox avataram un sazināties ar saviem Xbox spēļu draugiem. Tāpat varam ar telefonu kontrolēt pašu konsoli. Šajā pašā Spēļu sadaļā

lumia920-17

Secinājumi: Nokia Lumia 920 – lielisks Windows Phone 8 viedtālrunis, ja nebaida tā izmērs/svars

Dzelžu ziņā arī piesieties īsti nav kur. Iebūvētā atmiņa ir 32 GB apjomā, kas nav maz, bet to nav iespējams papildināt ar microSD atmiņas kartēm. Nokia ir ļoti pastrādājuši ne tikai pie ierīces fiziskās daļas, bet arī saprogrammējuši fantastiskas kartes un Nokia Drive navigācijas rīks vien ir tā vērts, lai iegādātos kādu Nokia produktu. 2000 mAh akumulators ļaus milzenim darboties pilnu darba dienu un kādreiz noteikti noderēs arī bezvadu lādēšanas iespēja, ko šis telefons nodrošina out of the box.

Milzīgus uzlabojumus ir piedzīvojusi arī Windows Phone operētājsistēma un tās astotajā versijā ir nācis aktuālu dzelžu atbalsts un gūzma dažādu uzlabojumu. Beidzot Windows Phone ierīces atbalsta latviešu valodu un tas bija viens no galvenajiem iemesliem kāpēc es (un daudzi citi) līdz šim neizvēlējās lietot Windows Phone produktus. Windows Phone no sākta gala ir bijusi tīra, vienkārša un saprotama, taču jaunākajā tās versijā tā darbojas vēl uzticamāk un stabilāk. Ja iepriekšējās paaudzes Windows Phone ierīces es pats īsti nevarēju sadūšoties lietot ikdienā, tad Windows Phone 8 telefoni, manuprāt, ir lieliska alternatīva pierastajiem iPhone vai Android viedtālruņiem. Protams, izpēti vai visas nepieciešamās aplikācijas būs pieejamas.

Nokia Lumia 920 labākā Windows Phone 8 ierīce, taču konkurenti nav tālu atpalikuši. Vistiešākais konkurents ir HTC Windows Phone 8X, kas šobrīd ir pieejams arī Latvijā. Drīzumā līdz mums atceļos arī Samsung Ativ S un arī Huawei ar W1 viedtālruni papildina Windows Phone 8 ierīču klāstu. Pirms kāda laika man bija iespēja apskatīt HTC Windows Phone 8X un tagad ir radusies vēlme vēlreiz ar to padarboties, lai saprastu cik daudz tam pietrūkst, lai pārspētu Nokia Lumia 920. Zemāk tabulā vari apskatīt jauno Nokia Lumia un HTC Windows Phone sēriju viedtālruņu salīdzinājumu.

Pozitīvais:

  • Lielisks dizains un kvalitatīvs korpuss
  • Lielisks displejs
  • Ļoti laba kamera
  • Tīra lietotāja saskarne un telefons darbojas ļoti ātri
  • Lieliskas Nokia kartes (arī bezsaistes režīmā)
  • Windows Phone 8 (ir latviešu valoda)

Negatīvais:

  • Nav microSD atmiņas kartes slota
  • Windows Phone pagaidām nav pietiekams aplikāciju klāsts
  • Telefons ir liels un smags


Avots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Viedtālruņi | Pievienoja: Eduards65 (21.01.2013)
Skatījumu skaits: 2638 | Komentāri: 3 | Atslēgvārdi: Nokia | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
1 Doveplola  
0
So you! want something super new? Look at this offer. Only here the choice of young girls for every desire and completely free! They are responsible slaves, they will and want perform everything you command !
http://gov.shortcm.li/kings1#T11

Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2024