Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Viedtālruņi

Nokia Asha 311
Nokia arvien vairāk sevi iegroza Windows Phone gultnē. Šovasar arī Latvijā oficiāli pieejami kļuva visi četri Nokia radītie Windows Phone viedtālruņi. Pirmie divi līdz mums atceļoja Nokia Lumia 800 un Lumia 710, bet mēnesi vēlāk veikalu plauktus sasniedza arī Nokia Lumia 900 un Lumia 610. Windows Phone platforma arī nestāv uz vietas un jau šoruden sagaidīsim tās nākamo versiju – Windows Phone 8. Nokia nupat prezentēja arī pirmos WP8 viedtālruņus Lumia 920 un Lumia 820. Līdz to nonākšanai veikalu plauktos gan vēl būs jāpagaida.
Nokia Asha 311 - tas var būt lieliska izvēle tad, ja meklējam lētu telefonu, ar kuru var veikt ne tikai zvanus un saņemt īsziņas, bet arī darboties Internetā – čatot, darboties sociālajos tīklos, izmantot navigāciju un klausīties FM radio.

Nokia Asha 311

Windows Phone nav vienīgā platforma ar kuru šobrīd darbojas Nokia produkti un vēl joprojām tiek izstrādāti arī Symbian (tagad saukta par Nokia Belle OS) viedtālruņi, kā arī vēl vienkāršākas ierīces, kuras darbina tādas platformas kā Series 30 un Series 40. Lai arī veikalu plauktos šobrīd mēs biežāk redzēsim dažāda kalibra viedtālruņus, tomēr pasaulē joprojām aktīvi tiek izmantoti vienkāršāki telefoni. Ja būsim precīzi, tad globāli uz katriem sešiem parastajiem telefoniem ir tikai viens viedtālrunis un tikai 20% no visiem pirktajiem tālruņiem šobrīd ir viedtālruņi (Gartner). Latvijā viedtālruņus lieto 12% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem (TNS Latvia Digital). Zemāk vizuāli saprotamā formā var apskatīties, ka vienkāršāki Nokia telefoni darbojas ar Series 30 un Series 40 platformu, kamēr viedtālruņi ir aprīkoti ar Nokia Belle OS vai Windows Phone.

Telefonu var uzskatīt par vienkāršu un lētu (pieejamu) viedtālruni, jeb Smartphone Lite. Pēdējo dažu gaidu laikā pamatīgi ir mainījušās cilvēku prasības telefonu sakarā un tagad Internets kļuvis teju visuresošs un arvien vairāk cilvēku ikdienā vēlas piekļūt e-pastiem, sociālajiem tīkliem vai tiešsaziņas rīkiem. Tāpat par pašsaprotamām funkcijām telefonos ir kļuvušas fotogrāfiju un video uzņemšanas iespējas. Kopš 2007. gadā prezentētā Apple iPhone neviens ražotājs vairs nevar atļauties veidot sarežģītas ierīces – lietotāja saskarnēm ir jābūt ļoti skaidrām un saprotamām pat nepieredzējušiem viedtālruņu lietotājiem.Un, kas būtiski, cilvēki nevēlas maksāt daudz par šādām ierīcēm.

Šobrīd Nokia ir prezentējusi jau vairāk nekā 10 dažādus Asha sērijas telefonus un noteikti kāds no tiem ir redzēts.

Kā redzam attēlā, Asha sērija apvieno telefonus ar dažādām ievades metodēm. Starp Asha telefoniem atradīsim tikai pogu telefonus (Type), pogu un skārienjūtīgos (Touch and Type), kā arī pilnībā skārienjūtīgas ierīce (Full Touch). Tādējādi pircējam ir pilna izvēles brīvība – iespēja izvēlēties ierīci, kas būs visērtākā. Asha sērijas telefoni darbojas ar Series 40 platformu, kas tiek izstrādāta jau vairāk nekā 10 gadus un tā ir gana stabila un pārdomāta. Programmas un spēles ir pieejamas no Nokia Store un šie telefoni ir aprīkoti ar Nokia Maps navigāciju. Atkarībā no modeļa, Asha sērijas ierīces var būt aprīkotas ar 2G, 3G un Wi-Fi datu pārraides iespējām, kā arī ir pieejami Dual SIM modeļi.

Tehniskie parametri

Ekrāns: 3″, 240×400 pikseļu izšķirtspēja (~155 ppi), TFT kapacitīvais skārienjūtīgais displejs
Atmiņa: 128 MB RAM, 140 MB atmiņa, microSD (komplektācijā iekļauti 2 GB)
Procesors: 1 GHz
Kamera: 3.15 megapikseļu kamera, 2048×1536 pikseļu izšķirtspēja, VGA (25 fps) video
Datu pārraide: HSDPA (14.4 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v2.1, microUSB v2.0, USB One-the-go
Operētājsistēma: Series 40 (Asha Touch UI)
Baterija: Li-Ion 1110 mAh
Izmērs un svars: 106 x 52 x 12.9 mm, 95 g
Cenu kategorija: ~80 Ls

Komplektācija

Nokia Asha 311 komplektācija ir tikai paši nepieciešamākie aksesuāri un nekā lieka. Atverot iepakojumu ieraudzīsim pašu telefonu, tā akumulatoru, sienas lādētāju, īsu microUSB kabeli, vienkāršas handsfree austiņas un lietošanas pamācību. Standarta komplektācijā ir iekļauta arī 2 GB microSD atmiņas karte, kas iesākumā nodrošinās pietiekami daudz vietas programmām, spēlēm vai mūzikai. Tā kā pašam telefonam iebūvētas atmiņas apjoms ir visnotaļ pieticīgs (140 MB), tad komplektācijā iekļautā atmiņas karte ir patīkams pluss.

Dizains un uzbūve

Apskatāmais telefons nav gluži pats plānākais šobrīd nopērkamais telefons, bet kopumā pie izmēriem 106 x 52 x 12.9 mm un 95 gramu svara to var uzskatīt par diezgan mazu un parocīgu ierīci. Ar savām noapaļotajām formām šis telefons atgādina mazu ziepju gabaliņu. Korpuss veidots no plastmasas un kamēr telefona apakšējās daļas uzbūvē izmantota viegli matēta plastmasa, ierīces aizmugure ir spīdīga (glossy). Tas noteikti ierīces ražošanu padara krietni lētāku, tomēr vizuāli un sajūtu ziņā mazliet atsit lētuma piegaršu. Bez tam šādi realizēti tumšākas krāsas aizmugurējie vāciņi diezgan jūtami speķojas. Tomēr kopumā uzbūves kvalitāte nav slikta, nekas neļurkājas un nečīkst. Atliek vien pašiem izvērtēt cik būtisks šādas klases ierīcei ir korpusa uzbūvē izmantotās plastmasas tips.

Nokia Asha 311

Ierīces priekšpusē izvietots 3 collu liels kapacitīvs skārienjūtīgs displejs un to klāj Corning Gorilla Glass pārklājums, kas displeju pasargā no skrāpējumiem un triecieniem. Displejā ir iestrādāts arī polarizācijas filtrs, kas diezgan jūtami palīdz spožas Saules gaismas apstākļos – ekrānā redzamais labāk saskatāms. Nokia Asha 311 displejs darbojas ar 240×400 (WQVGA) izšķirtspēju un pat ar neapbruņotu aci varēsim saskatīt atsevišķus pikseļus. Vēlreiz uzsvēršu, ka šis telefons pieskārienu reģistrēšanai izmanto kapacitīvo displeja tehnoloģiju un tas ir milzu pluss – pieskārieni reģistrējas daudz labāk un nav speciāli jāpiespiež, ja vēlamies kaut ko uzklikšķināt.

Virs displeja goda vietā izvietots ražotājkompānijas logo un skaļrunis. Zem stikla paslēpušies apgaismojuma un tuvuma sensori. Pirmais regulē ierīces displeja apgaismojumu atkarībā no apkārtējas vides apgaismojuma līmeņa un otrais nosaka, kad telefons tiek pielikts pie auss, lai šajā momentā atslēgtu displeju. Zem displeja izvietoti divi fiziski taustiņi, kas darbojas kā zvana uzsākšanas un beigšanas taustiņi. Zvana beigšanas taustiņš ļauj iziet no programmām, kā arī ieslēgt/izslēgt ierīci. Fizisku zvanu taustiņu iekļaušana ir vērtējama pozitīvi, jo tā atvieglo zvanu veikšanu.

Nokia Asha 311

Telefona kreisajā sānā mēs atradīsim tikai vienu caurumu, tas paredzēts virvītes ievēršanai. Otrpus telefona, labajā sānā augšpusē izvietots skaļuma regulators un mazliet zemāk arī ekrāna bloķēšanas taustiņš. Kamēr ierīces apakšpusē nav nekā interesanta, augšpusē izvietotas vairākas pieslēgvietas. Tieši tur meklējama 3.5 mm audio pieslēgvieta, microUSB ports un "šaurais” Nokia lādēšanas ports. Interesanti, ka Nokia Asha 311 var lādēt gan ar Nokia lādētāju, gan microUSB vadu.

Nokia Asha 311

Nokia Asha 311 aizmugurē atradīsim fiksētā fokusa 3.2 megapikseļu kameru bez zibspuldzes un apakšpusē skaļruņa restīti. Telefons ir skaļš un noteikti patiks tiem, kuru sirdis deg vēlmē pienācīgi apskaņot sabiedrisko transportu. Pavelkot uz augšu slideno vāciņu, tiekam pie ierīces 1110 mAh akumulatora. Specifikācijā norādīts, ka tā spēj ierīcei nodrošināt līdz 768 h gaidīšanas režīmā un 6 h sarunu režīmā 3G tīklos. Bet principā pie viduvējas telefona lietošanas ierīcei būtu jāspēj darboties pāris dienas ar vienu uzlādi. SIM karte un microSD atmiņas kartes sloti atrodas zem baterijas, tāpēc nebūs iespējama atmiņas kartes nomaiņa neizslēdzot ierīci.

Nokia Asha 311

Series 40 + Asha Touch UI

Mobilo platformu Series 40 Nokia izstrādā jau vairāk nekā 10 gadus un pa šo laiku ir spējusi notirgot burtiski miljardiem S40 ierīču. Gadu gaitā platforma ir pāraugusi no D-pad taustiņu vadības uz pilnībā skārienjūtīgu. Asha Touch UI grafiskā saskarne dažādus elementus jūtami ir aizņēmusies no saviem pilnvērtīgākajiem radiniekiem Symbian (tagad Nokia Belle OS) un "nelaiķa” MeeGo. Šādi realizēta platforma ļauj pilnībā darboties skārienjūtīgā režīmā, taču nodrošina iespēju uz ierīcēm izvietot arī fiziskus taustiņus.

Ja ir bijusi darīšana ar MeeGo darbināto Nokia N9, tad arī ar Nokia Asha 311 jutīsimies kā mājās. Ekrāna atbloķēšana un pārvietošanās starp mājas ekrāniem notiek slidinot tos pa labi un pa kreisi (swype). Slēgekrānā (lockscreen) tiek attēlots liels pulkstenis, dienas nosaukums un datums. Ja ir kādas nelasītas ziņas vai neatbildēti zvani, arī tie tiek attēloti uz slēgekrāna. Paslidinam to pa labi vai pa kreisi un nonāksim ierīces galvenajā izvēlnē.

Nokia Asha 311 slēgekrāns (lockscreen)

Galvenie ekrāni šoreiz ir trīs. Pašā vidū izvietots telefonā uzstādīto programmu saraksts, kas ritināms uz augšu un uz leju. Paturam pirkstu uz kādas programmas mazliet ilgāk un varēsim rediģēt šo ekrānu pamainot vietām programmas vai izdzēšot tās, kuras vairs nav vajadzīgas. Paslidinam uz kreiso pusi un nonāksim līdz telefona izsaucēja ekrānam. Tur varam ērti veikt zvanus, apskatīties kontaktus, kā arī neseno zvanu vērsturi. Starp citu, šo ekrānu var nomainīt uz mūzikas atskaņotāju vai radio. Tomēr ērtāk, ja atsevišķā ekrānā ir zvanīšanai paredzēti rīki. Aizslidinoties līdz galam uz otru pusi nonāksim logā, kas reiz saukts par Active Standby, jeb ekrāns biežāk lietotajām programmām un kontaktiem. Paturam uz šī ekrāna ilgāk ar pirkstu un varēsim pievienot tam sev aktuālāko programmu saīsnes un biežāk izmantotos kontaktus. Turpat tiek rādīts arī ierīcē iestatītais laiks un datums.

Nokia Asha 311 mājas ekrāni

Mūsdienīgos viedtālruņos esam jau pieraduši pie paziņojumu joslas (Notification Bar) – tā attēlo garām palaistus notikumus un piedāvā iespēju ātri aktivizēt vai atslēgt kādu telefona funkciju, piemēram, Wi-Fi bezvadu Interneta raidītāju. Parasti šī josla ir pavelkama no augšas uz leju. Līdzīgi realizēta ir paziņojumu sistēma arī Nokia Asha 311 telefonā. Pavelkam no augšas uz leju un ieraudzīsim paziņojumu joslu, kurā parādās informācija par izlaistiem zvaniem vai nelasītām ziņām. Turpat varam atslēgt/ieslēgt datu pārraidi, Wi-Fi, Bluetooth un skaņu. Starp citu, ja mēs palaižam garām kādu notikumu, josliņa mazliet noslīd uz leju, lai mēs redzam, ka ir vajadzīga uzmanība.

Nokia Asha 311 paziņojumu josla

Lai arī Nokia Asha 311 nenodrošina pilnīgu multitasking iespēju, tomēr ir dažas aplikācijas, kas prot darboties fonā. Piemēram, mūzikas atskaņotājs vai ziņojumu rīks. Tādējādi mēs varam pārslēgt dziesmu, uzrakstīt ziņu vai veikt zvanu un atgriezties atpakaļ aplikācijā ar kuru darbojāmies iepriekš.

Nokia Asha 311 ir saņēmis uzlabotu S40 platformas kontaktu grāmatu. Kontaktiem var pievienot veselu lērumu dažādu datu (telefonu numuri, e-pasta adreses, tīmekļa vietnes adreses, kā arī zvanu toņus un attēlus. Atverot kontaktu varam tam zvanīt vai nosūtīt īsziņu, vai e-pastu. Kontaktus var saglabāt telefonā, SIM kartē vai abās vietās vienlaicīgi. Tos var kārtot pēc vārda vai uzvārda. Tiesa, telefona aplikācijā nav iestrādāta Smart Dialing funkcija, kas ļauj sastādīt numuru pēc kontakta vārda.

Arī ziņojumu sadaļā viss ir nostrādāts godam. Ziņojumi krājas pavedienos (threads) un tādējādi varam izlasīt mūsu saraksti ar kādu personu vienuviet. Nokia Asha 311 atbalsta veselu lērumu populāru e-pasta, tērzēšanas un sociālo tīklu kontu pievienošanu:

  • E-pasts: Gmail, Yahoo Mail, Windows Live Hotmail, Nokia pasts, citi konti (POP3, IMAP4)
  • Tērzēšana: MSN/Live Messenger, Yahoo Messenger, Google Talk, Nokia Chat, Facebook Chat
  • Sociālie tīkli: Facebook, Twitter, Orkut, Flickr

Tekstu ievadīt varam izmantojot vairāku piespiedienu tastatūru (kā vecākiem taustiņtelefoniem) vai QWERTY tastatūru, kas darbojas gan portreta, gan ainavas režīmos. Principā ar šo telefonu var iemanīties rakstīt pietiekami ātri (ja pirksti nav sardeles izmēros). Piezīmēšu, ka nav iespējams tekstu iezīmēt un kopēt. Ar Nokia Asha 311 ir iespējams rakstīt latviski un arī lietotāja saskarne šim telefonam ir latviskota.

Nokia Asha 311 ir aprīkots arī ar pilnvērtīgu failu menedžeri, kas ļauj darboties gan ar telefona, gan atmiņas kartes datiem. Dažādiem failu tipiem ir dažādas ikonas un multimediju failiem tiek attēlotas ikonas ar failu saturu.

Telefons noderēs arī savas ikdienas organizēšanai. Tajā ir kalendāra aplikācija, kurā var pievienot kalendāra notikumus, atgādinājumus un to do piezīmes. Kalendārā galvenais ir mēneša skats, taču var pārslēgties arī uz dienas skatu (nav iestrādāts nedēļas notikumu skats). Modinātājam ir milzīgi cipari – tādējādi to ērti lietot.

Lai arī Nokia Asha 311 nav aprīkots ar GPS uztvērēju, tam ir Nokia Maps, kas atrašanās vietu mēģina noteikt pēc Cell ID, jeb mobilo sakaru operatoru bāzes staciju atrašanās vietām. Pilsētā atrašanās vieta tiks noteikta ar lielāku precizitāti, jo bāzes stacijas ir vairāk un tās atrodas tuvāk viena otrai. Latvijā oficiāli pirktam Nokia Asha 311 būtu jābūt jau ar iekļautu Latvijas karti un lietotājs var ar to plānot savus maršrutus. Nokia Maps gan šoreiz nedarbojas kā pilnvērtīgs navigācijas rīks – tai nav balss navigācijas funkcijas.

Tīmekļa pārlūks ir vienkāršs pēc skata, bet pietiekami spējīgs. Būtiskākais šī pārlūka pluss ir datu kompresija izmantojot Nokia mākoņservisu. Tādējādi lapas ielādēsies ātrāk un iztērēsim krietni mazāk datus. Mēs pat varam norādīt cik ļoti kompresēt attēlus. Principā šāds risinājums aizvieto vajadzību pēc Opera Mini, kas ir ļoti populārs pārlūks tieši vienkāršākos telefonos. Pārlūkā varam atzīmēt favorītus, kā arī apskatīt lapu kopumā vai pietuvināt vajadzīgajā vietā. Telefonā izmantotais tīmekļa pārlūks neatbalsta Flash.

Programmas iegūstamas no Nokia Store aplikāciju veikala un tajā tās ir sagrupētas vairākās lielās kategorijās – Applications, Games, Audio & Video, Collections un Personalisation. Ir arī atsevišķs programmu iedalījums kolekcijās – Travel, Nokia Collection, Games Gift. Sadaļā My Stuff saglabājas informācija par iepriekš lejuplādētajām vai pirktajām programmām. Principā programmu ir daudz un tipiskam šādas klases ierīces lietotājam nebūs problēmu atrast noderīgas aplikācijas vai spēles. Par spēlēm runājot, jāpiezīmē foršā dāvana – 40 EA spēles par velti. Tās "jāsavāc” 60 dienu laikā kopā ierīces iegādes (ielogošanās Nokia Store) brīža.

Var just, ka 1 GHz procesors apvienojumā ar kapacitīvo skārienjūtīgo displeju spēj nodrošināt patīkami plūdenu darbību. Nekas īsti nebremzē un neķeras un ierīce labi reģistrē mūsu pieskārienus. Lai saprastu to, cik labi darbojas Asha 311, ir vērts paņemt rokā kādu vēl vienkāršāku Nokia Asha telefonu, kas darbojas ar tādu pašu saskarni (piemēram, Nokia Asha 305). Pati Asha Touch saskarne ir vienkārša, saprotama un pietiekami funkcionāla.

Multimediju iespējas

Telefons ir aprīkots ar 3.15 megapikseļu fiksētā fokusa kameru, kas spēj uzņemt fotogrāfijas ar maksimālo izšķirtspēju līdz 2048 x 1536 pikseļiem. Kameras saskarne ir diezgan vienkārša, taču piedāvā pietiekami daudz iespējas ņemot vērā necilo kameras sensoru. Varam ērti pārslēgties starp fotogrāfēšanas un filmēšanas režīmiem, kā arī iestatīt fotografēšanas uzstādījumus vai attēlus apveltīt ar dažādiem filtriem vai rāmīšiem.

Būtu naivi no šādas kameras sagaidīt īpaši veiksmīgus attēlus un var uzskatīt, ka Nokia Asha 311 uzņem 3 megapikseļu spējām tipiskus attēlus. Tos diez vai varēs izmantot nopietniem darbiem, taču fiksi nobildēt savu smieklīgo kaķi un nosūtīt draugiem vai publicēt sociālajos tīklos gan varēs. Telefons spēj uzņemt arī video, taču VGA (25 kadri sekundē) arī nav diži nopietna izšķirtspēja. Zemāk daži ar Nokia Asha 311 uzņemto fotogrāfiju piemēri.

  

  

Nokia Asha 311 izmanto fotogaleriju līdzīgu tai, kas atrodama citos Symbian telefonos. Fotogrāfijas tiek attēlotas trīs kolonnu režģī, taču tās var kārtot arī pašu veidotos albumos. No galerijas attēlus var dzēst, labot nosaukumu, kā arī nosūtīt vai uzstādīt par kontakta attēlu. Attēli prot pagriezties pagriežot telefonu un varam tos pietuvināt. Galerija pat piedāvā dažas vienkāršas attēlu rediģēšanas funkcijas (pagriešana, apgriešana, efektu uzlikšana u.c.). Ņem gan vērā, ka galerija spēj attēlot tikai līdz 1000 attēliem.

Lai arī telefonam nav atsevišķa video atskaņotāja, video tas atskaņot prot. Tiesa, tiem var piekļūt no vairākām vietām. Vai nu no attēlu galerijas, mūzikas atskaņotāja, vai failu menedžera. Nokia Asha 311 spēj atskaņot AVI, MP4, 3GP, kā arī DivX/Xvid video. Protams, nevajag domāt, ka ierīce spēs tikt galā ar 720p HD video – tie tomēr ir pārāk ciets riekstiņš šim telefonam.

Mūzikas atskaņotājs, lai arī vienkāršs pēc skata, tomēr ir pietiekami funkcionāls. Mūzikas bibliotēkā mēs varam kārtot dziesmas pēc to izpildītājiem, albumiem, žanriem. Tāpat varam atlasīt visas dziesmas vai visus video. Tāpat varam paši veidot savas pleilistes vai arī ātri apskatīt pēdējās pievienotās vai pēdējās/visbiežāk spēlētās dziesmas. Ir pat ekvalaizera funkcija un iespēja mūziku uz kādu aksesuāru nosūtīt pa gaisu izmantojot Bluetooth tehnoloģiju. Mūzika skanēs fonā pat, ja nolemsim iziet no atskaņotāja un darboties ar citām programmām. Skaņas kvalitāte ar austiņām ir viduvēja.

Telefonam ir arī FM radio uztvērējs ar RDS atbalstu. Ērtā formā varam apskatīt visu apkārt esošo radio staciju sarakstu, kā arī ērti pārslēgties starp tām. Telefons prot automātiski skenēt radio frekvences un turēties līdzi radio viļņiem, ja esam kustībā.

Savienojumu iespējas

Nokia Asha patiesībā ir diezgan labi aprīkota ierīce savienojumu ziņā. Tā darbojas (850/900/1800/1900) 2G tīklos un nodrošina GPRS un EDGE datu pārraides iespējas. Tāpat šim telefonam ir arī 3G tīklu atbalsts (HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps). Ar telefonu varam pieslēgties arī bezvadu Wi-Fi tīkliem (802.11 b/g/n) un izmantot Bluetooth gan bezvadu aksesuāriem, gan failu pārsūtīšanai. Ierīcei ir microUSB pieslēgvieta un to var izmantot gan datu pārsūtīšanai, gan telefona uzlādēšanai. Ātrāk gan telefons uzlādēsies ar oriģinālo Nokia lādētāju nekā no datora. Austiņas varam pieslēgt izmantojot 3.5 mm audio pieslēgvietu. Ierīces atmiņu varam papildināt ar microSD atmiņas kartēm. Komplektācijā iekļauta 2 GB kartiņa un tā meklējama zem baterijas.

Veiktspēja

Pat bez lielas skaidrošanas ir saprotams, ka šī ierīce nepretendē uz spēkstacijas statusu un kodolreakcijas ar to neaprēķināsim. Būtiski, lai telefons darbojas fiksi un bez aizķeršanās. Nokia Asha 311 ar to viss ir vislabākajā kārtībā. 1 GHz procesors apvienojumā ar kapacitīvo skārienjūtīgo displeju ļauj ierīcei darboties naski. Ja runājam par datu pārraidi, tad arī šajā ziņā Nokia Asha 311 viss ir kārtībā – telefons darbojas ne tikai 2G mobilajos tīklos, bet nodrošina 3G mobilo datu pārraidi, kā arī Wi-Fi bezvadu pieslēgumu iespēju. Mūzika un atbilstošas kvalitātes video arī tiek atskaņoti bez aizķeršanās. Telefons darbojas ļoti labi, ja vien nemēģinam tam uzdot neadekvātus uzdevumus.

Spriedums

Šis telefons piedāvā plašas viedtālruņiem tipiskas funkcijas, taču vienlaicīgi nemaksā pārāk dārgi. Principā es apsveru domu šo telefonu iepirkt un uzdāvināt arī savai mammai, kas kādu brīdi iepriekš izteica vēlmi pēc viedtālruņa, kaut es pats šaubos vai viņai vajag kaut ko pārlieku advancētu un sarežģītu. Nokia Asha 311 pavisam noteikti būs funkcionāli bagātīgāks telefons nekā Just5 aparāts, ko viņa izmanto šobrīd. Bez tam, būtiski, ka Nokia Asha 311 ir apveltīts ar saprotamu saskarni, kas dabā un sadzīvē kustas patīkami plūdeni. Tāpat es saskatu, ka šis telefons varētu būt laba izvēle arī bērniem un jauniešiem, kam kļūst būtiski tikt klāt Interneta labumiem, bet vēl nav izauguši līdz dārgiem un jaudīgiem aparātiem.



Avots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Viedtālruņi | Pievienoja: Eduards65 (11.10.2012)
Skatījumu skaits: 2606 | Komentāri: 2 | Atslēgvārdi: Nokia, Nokia Asha 311 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2024