Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Viedtālruņi

Huawei U8500

Android telefonu piedāvājums Latvijā un pasaulē šobrīd ir ļoti plašs visās cenu kategorijās. Ja sākotnēji Android viedtālruņi bija tikai cenu kategorijā aptuveni 300Ls, tad pagājušā gada beigās Latvijā nonākušais Vodafone 845androīds (tajā brīdī viens no 2 lētākajiem pasaulē) jau maksāja pavisam nedaudz virs 100Ls. Pusgada laikā arī budžeta klasē jau ir izveidojusies paliela izvēle, un tagad pārdošanā nonāk Huawei U8500 – salīdzinot ar Vodafone 845, visādi labāks, taču tik pat lēts (pilnā cena ir 109Ls). Arī šo telefonu vismaz sākotnēji piedāvās tikai Bite Latvija. Aptuveni nedēļu esmu lietojis šo telefonu un dalīšos ar saviem iespaidiem par to.


Huawei U8500 un Vodafone 845

Sākumā nedaudz par tehniskajām lietām, salīdzinot ar Vodafone 845. Ekrāns ir 3,2’’ nevis 2,8’’, tas ir kapacitīvais nevis rezistīvais – reaģē uz viegliem pieskārieniem nevis spiedieniem, izšķirtspēja ir arī 200+ Ls kategorijā novērojamā un budžeta klasē ļoti patīkamā 320×480 nevis 240×320. Nav informācijas par procesoru, RAM un ROM atmiņu. Pēc sajūtām likās, ka Huawei U8500 varētu būt pavisam nedaudz ātrāk procesors un tāpat minimāli lielāka vai tāda pat operatīvā atmiņa (RAM). 3G tīklā Huawei U8500 varēs sasniegt līdz pat 7,2Mbiti/s lejupielādes ātrumu, Vodafone 845 – 3,2Mbiti/s. Un Huawei māk pieslēgties arī EDGE tīklam, ja nav pieejams 3G, Vodafone tādā gadījumā pārslēdzās uz vēl lēnāko GPRS. Huawei U8500 iekšā darbojas jaunāka un labāka Android 2.2 nevis Android 2.1 operētājsistēma. Nevienam no tiem kamerai nav zibspuldzes. Baterija abiem iztur aptuveni 1 pilnu dienu. 30 sekundes pirms izslēgšanās Huawei vēl izdvesīs pēdējos pīkstienus, pat veselu melodiju, tajā laikā var paspēt pieslēgt telefonu lādētājam.

Ekrāns ir tik košs.

Uzreiz paņemot rokās un nedaudz apskatoties, šis liekas dārgākas klases telefons. Ja pagriez aizmuguri, tad liekas, ka esi paņēmis rokās kādu Sony Ericsson „kameras telefonu”, jo pamani diezgan lielo kameras aci. Grozi kā gribi, bet viss lieks ļoti labi nostrāts un aizmirstās, ka tas ir budžeta klases telefons ar vienkāršu plastmasas korpusu. Nekur nav nekā lieka. Podziņas zem ekrāna – visas vienā līnijā, vidēja poga ar sudrabotu, bet nejūtamu maliņu. Kreisajā malā nav nekā, labajā – skaļuma regulēšanas poga, augšā – micro USB ligzda, 3,5mm austiņu ieeja un ieslēgšanas/izslēgšanas poga. Zem ekrāna esošā vidējā poga, kas reizē ir skārienjutīgā virsma, krietni labāk reaģē nekā tas bija Vodafone 845, un ir ļoti noderīga, piemēram, lai, rediģējot tekstu, pārvietotos uz nepieciešamo vietu. Ieslēdzot telefonu, nevar nepamanīt ļoti košo ekrānu, kaut gan, apskatot specifikāciju, nekas par to neliecināja. Telefons māk automātiski regulēt ekrāna spilgtumu. Un lielāka izšķirtspēja arī ir redzama, kaut vai tādā ziņā, ka īsceļi un vidžeti ir ar asākām kontūrām. Diemžēl ekrāns neatbalsta multitouch tehnoloģiju, nevar, piemēram, ar diviem pirkstiem pietuvināt vai attālināt bildi/interneta lapu/….. Tas ir jādara, spiežot attiecīgās podziņas ekrānā.

Lielāks, lielākas izšķirtspējas un kapacitīvais skārienekrāns ir iemesls tam, ka rakstīt ir jūtami vieglāk, ērtuma ziņā salīdzināmi ar dārgākiem telefoniem. Patika tas, kā tiek parādīti papildus simboli un mūsu garie/mīkstie burti. Simbolu izvēlnē pārslēgties starp vairākām apakšsadaļām (emocijas, cipari, simboli) var, spiežot attiecīgās sadaļas pogu vai rullējoties cauri visam. Mūsu mīkstie/garie burti un citi speciālie burti parādās, ja ilgāk paturi uz attiecīgā burta. Tie neparādās mazā lodziņā, kuram var viegli aizspiest garām, bet lielākā izmērā un uz laukuma, kurš tajā brīdī ir nomainījis visu klaviatūru. Manuprāt, ļoti labi izdomāts, jo uzspiest vieglāk un, izdarot to, vienalga notiek nonākšana atpakaļ pie pilnās klaviatūras. Ir arī latviešu valodas vārdnīca, lai varētu ātrāk rakstīt, izvēloties piedāvātos vārdus nevis pašam rakstot tos pilnā garumā.

Android ir pielāgojams katram.

Kā jau tas ir pierasts, telefonam ir vairākas darba virsmas, var pievienot līdz pat 15 (5 platumā, 3 augstumā). Uz tiem var izvietot, var teikt, visu, ko vien vēlies. Jo, tā kā tas ir ar Android, tad pielāgošanas iespējas ir ļoti plašas. Un pielāgošana nebeidzas ar to, ka telefons ļauj uzlikt vienu vai otru vidžetu, jo tos ir iespējams arī ļoti vienkāršā veidā pašam ielādēt no Android Market aplikāciju krātuves. Tāpēc es domāju, ka par lietotāja interfeisu nav īsti daudz ko stāstīt, katrs to tāpat varēs pielāgot savām vajadzībām. Atverot izvēlni redzēsi visu jau standartā uzinstalēt un turpat būs arī visas nākotnē uzstādītās aplikācijas. Arī tas ir maināms, ja gribās un nav slinkums nedaudz pameklēt Android Market. Gan izvēlnē, gan pārslēdzoties starp darba virsmām jeb ekrāniem ir jūtama neliela bremzēšana. Tas vai traucēs, protams, ir arī atkarīgs no tā, pie kāda telefona pirms tam ir pierasts. Rullējoties pa izvēlni uz augšu un leju, programmu ikoniņas skaisti izgaist.

Android 2.2 operētājsistēma, kas ir uzstādīta Huawei U8500, šobrīd vairs nav nekas jauns. Un jau ir pieejama arī nākamā versija, uz kuru iespējams nemaz nebūs iespējas atjaunot šo telefonu. Tomēr es nevaru teikt neko sliktu par Android 2.2, jo tajā, manuprāt, ir viss, ko parastam un arī jau diezgan pieredzējušam lietotājam var vajadzēt. Viens no labākajiem jaunumiem līdz ar Android 2.2 bija WiFi hotspot funkcija. Šī funkcija ļauj izmantot telefonu kā bezvadu interneta piekļuves punktu. To var izdarīt ļoti vienkārši, ar pāris klikšķiem. Uztaisi, liec telefonu uz galda un, piemēram, draugs var slēgties klāt pie Tava wifi tīkla ar savu telefonu vai datoru. Dalīšanās notiek ar telefona mobilo internetu, tāpēc neaizmirsti pirms tam pieslēgt sev lielāku datu pakalpojumu, lai nesanāk negaidīti liels rēķins. Šādā režīmā pilna telefona baterija izturēs aptuveni 4-5 stundas. Tik pat vienkārši datorā lietot telefona mobilo internetu var arī, ja telefonu pieslēdz ar USB kabeli. Pieslēdzot telefonu pie datora, automātiski sākas lādēšana un ziņojumu joslā tiek piedāvāts telefonu izmantot kā ārējo atmiņu. Lai izvēlētos, piemēram, interneta dalīšanos ir jāiet bezvadu tīklu ietatījumos. Ir dažādas balss vadības iespējas – meklēšanā, vispārīgās telefona funkcijās, GPS navigācijā.

Foto, video, mūzika.

Ja fotografēt vēl var pietiekamā kvalitātē, cik jau tas ir iespējams ar 3Mpx un bez autofokusa un zibspuldzes, tad ar filmēšanu nekas īpašs nesanāks. Filmēšanai maksimālā izšķirtspēja ir 352×288, ātrums – 15 kadri sekundē (15fps), video garums – līdz 30 minūtēm. Lai arī nav atsevišķas fotografēšanas pogas, taču to var darīt ar vidējo pogu zem ekrāna. Man tas liekas daudz ērtāk nekā, spiežot uz ekrāna, arī izkustināt telefonu un sabojāt bildi šādi ir mazāka iespēja. Žēl, ka pietuvināšana nav iespējama, bīdot ar pirkstu jebkurā vietā uz ekrāna, ir jāatver speciālais iestatījums. Tas tā, protams, nav tikai šim telefonam, bet arī dauziem citiem. Nedaudz dīvaini likās, ka galerijā, pārslēgšanās starp bildēm, ir iespējama tikai, spiežot pogas, nevis vienkārši pabīdot ar pirkstu. Tomēr ērti ir ar atvērto bildi dalīties vai uzlikt to kā fona bildi, jo šīs pogas uzreiz automātiski ir redzamas virs attēla. Mūzika skan normāli un tāpat kā citiem telefoniem, kvalitāte ir pietiekami laba. Ar FM radio ir tāpat kā Vodafone 845 gadījumā, ka austiņās viss skan ļoti labi, taču skaļrunī ļoti klusi. Tāds režīms, manuprāt, nav arī īpaši vajadzīgs.

Vai es to pirktu un ieteiktu citiem?

Kopumā Huawei U8500 man liekas savai cenai ļoti atbilstošs, pie tam vizuāli pievilcīgs un ar labu, pietiekami augstas izšķirtspējas ekrānu. Vienīgi ekrānam pietrūkst multitouch un kamera varētu būt ar autofokusu. Manuprāt, galvenais konkurents – LG P500, savukārt, varētu būt ātrāks izvēlnē un vispār darbībā kopumā. Tomēr ir dzirdēts slikts par tā korpusa materiāliem un dizainu, kas, protams, ir individuāli. Ja ekrāna izšķirtspēja un tās priekšrocības nav svarīgas, tad ir vēl daži varianti, starp kuriem izvēlēties, piemēram, LG P350 un Samsung Galaxy Mini.

Telefons ir pieejams baltā un melnā krāsā. Man ļoti patika abi varianti, bet melnais, manuprāt, izskatās labāk. Tas viss izskatās vienādāks, nav sudraboto korpusa sānu tā kā baltajam.

Kā jau teicu sākumā, tad pilnā cena ir 109Ls. Un tāpat arī ir pieejams izdevīgs piedāvājums, pērkot šo telefonu ar Bites pieslēgumu. Pirmā iemaksa tādā gadījumā ir sākot no 10Ls. Piedāvājumu skaties šeit.

Apskats no parasts.lvAvots: http://www.androids.lv
Kategorija: Viedtālruņi | Pievienoja: Eduards65 (11.01.2013)
Skatījumu skaits: 1144 | Komentāri: 3 | Atslēgvārdi: huawei | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2018