Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Tehnoloģijas

TOP10
TNS (TNS Latvia Digital pētījums) pilnajā pētījumā var uzzināt kāds telefons tiek izmantots un kāda ir tā operētājsistēma. Interesanti arī būtu palūkoties uz viedtālruņu iegādes plānu tuvāko 6 mēnešu laikā statistiku. Atsevišķi tiek analizētas arī izmantotākās mobilās aplikācijas un mobilā interneta lietošanas biežums. Tie ļauj izprast aptuveno situāciju un saprast kādas tendences šobrīd valda Latvijas digitālajā vidē.

Saskaņā ar jaunākā interneta patēriņa paradumu TNS Latvia Digital pētījuma rezultātiem internetu 2012. gada pavasarī pēdējo 6 mēnešu laikā ir izmantojuši vidēji 70% jeb 1 212 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā 2011. gada atbilstošajā periodā. Pieaudzis arī regulāro interneta lietotāju īpatsvars – ja 2011. gada pavasarī pēdējo 7 dienu laikā internetu bija izmantojuši 63% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, tad 2012. gada pavasarī tie jau ir 67%.

Visstraujākais interneta lietotāju skaita pieaugums vērojams Latvijas iedzīvotāju vidū, kas ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Internetu pēdējo 7 dienu laikā 2012. gada pavasarī izmantojuši 72% iepriekš minētās vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 10 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada. Salīdzinoši straujāks interneta lietotāju īpatsvara pieaugums vērojams arī citu pilsētu (ne Rīgas) iedzīvotāju vidū. Ja 2011. gada pavasarī internetu bija lietojuši 61% citu pilsētu iedzīvotāji, tad 2012. gada pavasarī tie jau ir 70%. Interneta lietotāju īpatsvars gada laikā saglabājies stabils tādās sociāli demogrāfiskās grupās kā iedzīvotāji vecumā 50 līdz 74 gadiem, Rīgas un lauku iedzīvotāji, citas tautības pārstāvji, skolēni un studenti.

Pētījuma rezultāti liecina, ka, līdzīgi kā 2011. gadā, arī 2012. gada pavasarī visbiežāk veiktā aktivitāte regulāro interneta lietotāju (lieto internetu vismaz reizi nedēļā) vidū ir sociālo tīklu pārlūkošana. To vismaz reizi dienā veic 55% regulāro interneta lietotāju, kas ir par 1 procentpunktu vairāk nekā pagājušā gada atbilstošajā periodā.

Ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību pasaulē un arī Latvijā, pētījumā tika ietverta informācija par viedtālruņu (smartphone) izplatību. Saskaņā ar 2012. gada pavasara pētījuma rezultātiem viedtālruņus lieto jau 12% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pieaugot šo mobilo ierīču lietotāju skaitam, mainās arī iedzīvotāju interneta lietošanas paradumi. TNS mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena norāda – jau šobrīd to interneta lietotāju vidū, kuru īpašumā ir viedtālrunis, vispopulārākā ierīce interneta izmantošanai ir viedtālrunis (81% gadījumu) savukārt, parasto mobilo telefonu lietotāju vidū joprojām vispopulārākais interneta piekļuves veids ir, izmantojot galda (stacionāro) datoru (74% gadījumu).

Pētījuma ietvaros tika mērīta arī dažādu interneta lapu – gan Latvijas, gan ārvalstu lietošanas paradumi. Pētījumā pieejama informācija par tādām Latvijas iedzīvotāju vidū arvien apmeklētākām interneta vietnēm kā Facebook.com, Gmail.com, Twitter.com un citām.

Pētījumu aģentūra TNS interneta patēriņa paradumu pētījumu TNS Latvia Digital, Pavasaris 2012 veica laika periodā no 2012. gada 6. februāra līdz 2012. gada 13. maijam. Izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 2122 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Avots: TNS Latvia

Viedtālruņus Latvijā lieto jau 12% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Analizējot detalizētāk viedtālruņu izplatību dažādās sociāli demogrāfiskās grupās, redzams, ka viedtālruni salīdzinoši biežāk lieto vīrieši, Rīgā un Pierīgā dzīvojošie iedzīvotāji, iestāžu un uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji, pašnodarbinātie, uzņēmēji, iedzīvotāji ar augstiem ģimenes ienākumiem (virs 200 latiem uz vienu ģimenes locekli), kā arī iedzīvotāji ar augstāko izglītību. Jāatzīmē, ka arī skolēnu un studentu vidū, kuriem parasti nav personīgo ienākumu, vai arī tie ir ļoti ierobežoti, viedtālrunis ir salīdzinoši biežāk lietots nekā vidēji Latvijas iedzīvotāju vidū, kas visticamāk iespējams, pateicoties plašam mazcenas viedtālruņu piedāvājumu klāstam.

 Pētījuma rezultāti liecina, ka atšķiras mobilā telefona lietošanas mērķi atkarībā no tā, kāds telefons tiek lietots – parastais mobilais telefons vai viedtālrunis. Lai arī visbiežāk gan viedtālruņu, gan arī parasto mobilo telefonu lietotāji savus telefonus izmanto tādām funkcijām kā zvanu saņemšanai/ veikšanai, īsziņu saņemšanai/ nosūtīšanai, telefona lietošanai modinātāja vietā, fotografēšanai un video uzņemšanai, tomēr viedtālruņu lietotāju vidū daudz biežāk telefons tiek lietots tādām aktivitātēm, kuru veikšanai nepieciešams internets, piemēram, aplikāciju lejupielādei, interneta meklēšanas portālu izmantošanai, e-pastu sūtīšanai, ziņu lasīšanai interneta portālos. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem vienīgā mobilā telefona funkcija, kas ir vienlīdz bieži izplatīta kā parasto mobilo telefonu, tā arī viedtālruņu lietotāju vidū ir zvanu saņemšana un zvanīšana, savukārt pārējās mobilā telefona funkcijas salīdzinoši biežāk izmanto tieši viedtālruņu īpašnieki.

Avots: TNS LatviaAvots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Tehnoloģijas | Pievienoja: Eduards65 (19.10.2012)
Skatījumu skaits: 791 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2022