Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Portatīvie datori

Portatīvo datoru atšķirības

Nevienam nav jaunums, ka portatīvie datori iedalās trijās lielās pamatgrupās:

  • Biznesa portatīvie datori
  • Vispārējas lietošanas portatīvie datori
  • Multimēdiju portatīvie datori

Pērkot jaunu portatīvo datoru, svarīgi ir izvēlēties tādu, kas vistiešāk atbildīs veicamajiem darba uzdevumiem.

Biznesa portatīvie datori

Iegādājoties jaunu biznesa portatīvo datoru, vispirms ir jāpievērš uzmanība nevis cenai, bet gan vairumam citu kritisku faktoru – uzbūves materiāliem, izmēriem, svaram, izturība un jauda kā arī komunikāciju iespējām un līdzi nākošo programmatūru paketēm.

Datora jauda ir vēl viens ļoti svarīgs aspekts. Biznesa klases portatīvie parasti tiek piebāzti ar visu iespējamo – milzīgas Outlook datubāzes ar vismaz dažiem gigabaitiem svarīgu e-pastu, kas sakrājušies pa pāris gadiem, parastās ofisa programmas, prezentācijas utt – viss prasa papildus jaudu, tādēļ ir visnotaļ prātīgi pirkt datoru ar pēc iespējas jaudīgāku procesoru, iespējami lielāku operatīvās atmiņas daudzumu un jaudīgu grafisko karti.

 

Ļoti svarīgi ir izvēlēties modeli, kas precīzi atbildīs nepieciešamajiem uzdevumiem – būtu stulbi pirkt milzīgu bet lētu multimēdiju datoru cilvēkam, kuram bez ikdienas papīriem, dokumentiem u.c. daudzām lietam līdzi vēl būtu jānēsā arī 17″ 5kg smags portatīvais. Šī iemesla dēļ izvēloties biznesa portatīvos datorus pievērsiet uzmanību pirmkārt formas faktoram – izmēram un svaram.

Vēl viens svarīgs moments ir biznesa klases datora izturība un materiāli, no kā tie ir izgatavoti – metāla sakausējuma korpuss un "solid state drive” cietie diski vai vismaz opcija "self parking hard drive” būtu ļoti vēlama, jo lietojot biznesa klases portatīvos datorus ir jāņem vērā arī to izturība. Pat pie saudzīgas ikdienas lietošanas šāds portatīvais dators tiks pakļauts daudziem izturības pārbaudījumiem.

Biznesa klases portatīviem datoriem būtu vēlama arī papildus drošība – sākot ar pirkstu nospiedumu lasītājiem un beidzot ar iespēju ar GPS palīdzību atrast nozaudētu vai nozagtu portatīvo datoru kā arī iespēju attālināti nodzēst visu cietā diska saturu. Tas, protams, ir atkarīgs no tā, cik svarīga informācija tiek glabāta uz konkrētā aparāta, bet domāju, ka investīcija papildus drošības pasākumos atmaksāsies gadījumā, kad kāda svarīga līguma melnraksts vai tendera tāme nonāks pie konkurentiem nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumos. HP, Lenovo, Apple u.c. ražotāji parasti piedāvā plašu biznesa portatīvo datoru modeļu klāstus.

Vispārējas lietošanas portatīvie datori

Iegādāties šādu ir visnotaļ vienkārši – patīk/nepatīk un tas, vai šis portatīvais dators apmierina vajadzības. Parasti šādi portatīvie datori nonāk mājās uz rakstāmgalda. Šie datori reti kad tiek nesti tālāk kā no virtuves līdz viesistabas dīvānam un redz ārpasauli dažas reizes gadā – piemēram, atvaļinājuma laikā. Izvēloties šādu datoru, pirmkārt pievērsiet uzmanību cenas un kvalitātes attiecībai un garantijas laikam.

Portatīvajā datorā ir tikai divas salīdzinoši lētas detaļas – cietais disks un operatīvā atmiņa. Viss pārējais maksā vismaz trešdaļu un bieži vien divas trešdaļas no jauna datora cenas. Ideāli piemēroti būtu Dell modeļi – tiem ir laba cenas/kvalitātes attiecība un bieži vien 3 gadu rūpnīcas garantija, kas ir ļoti svarīgi. Samsung un Toshiba arī būs ļoti laba izvēle.

Šādu portatīvo datoru jauda var nebūt primārais izvēles faktors, jo bieži vien veicamās operācijas aprobežojas ar e-pastu lasīšanu, ģimenes foto ievietošanu/apstrādi un interneta sērfošanu. Šādi portatīvie datori parasti ir ar plastmasas korpusiem un, to pārnēsāšana ikdienā prasīs papildus uzmanību, jo šādi datori parasti nav pārāk izturīgi vai piemēroti pamatīgai lietošanai.

Multimēdiju portatīvie datori

Jaunākās 3D spēles, Full HD video, iespējams ar 3D atbalstu, var būt pat video un audio montāža – ar šādiem uzdevumiem būs jātiek galā multimēdiju portatīviem datoriem. Izvēloties multimēdiju portatīvos datorus jāņem vērā pirmkārt jauda – procesora jauda, operatīvās atmiņas daudzums un grafiskās kartes jauda ir noteicošie faktori izvēloties multimēdiju datorus. Vēl viens, manuprāt, tikpat svarīgs faktors ir ekrāna izmērs un kvalitāte – displejam jābūt spilgtam, ar labām krāsām/kontrastu un ar ļoti labu reakcijas laiku – nevienam nepatiks, ja attēls "bremzēs” un atpaliks, atstājot uz ekrāna "smērējumus”.


Pērkot multimēdiju portatīvos datorus, pievērsiet uzmanību arī tādām lietam, kā klaviatūras ērtībai un kvalitātei kā arī pieslēgumu iespējām – HDMI izeja būtu vēlama, lai varētu izbaudīt kādu BluRay filmu uz liela ekrāna.

Vēl viens svarīgs faktors, iegādājoties multimēdiju portatīvos datorus ir, to uzsilšana – liela datora jauda parasti prasa labu dzesēšanu un pirms iegādes būtu ieteicams veikt pētījumus par to, kā konkrētais modelis uzvedas pie ilgstošām lielām slodzēm – vai nav problēmu ar pārkaršanu vai pat, reizēm, pārdegšanu. Tipiskākais multimēdiju un spēļu portatīvo datoru ražotājs ir Alienware.Avots: http://portativaisdators.lv/
Kategorija: Portatīvie datori | Pievienoja: Eduards65 (03.09.2012)
Skatījumu skaits: 1580 | Atslēgvārdi: portativais dators | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2022