Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Portatīvie datori

Lenovo Thinkpad W520 Workstation
Tu meklē jaunu datoru sev darbam, vai vienkārši interesē tehnoloģijas? Tad šis raksts Tev noderēs. Bet kāpēc tieši Lenovo firmas dators? Par to varam izlasīt turpmākā rakstā.Thinkpad W520 Workstation

Aplūkojot video, vai bildēs dators izskatījās visai masīvs. Bet saņemot savās rokās, un izpakojot, biju pārsteigts, ka izmēros tas nebūt nav lielāks par pārējiem 15.6" datoriem. Datora izmēri ir: 37.28cm x 24.51cm x 3.66cm. Par plānu es to gan nevarētu nosaukt un nēsāt līdzi nebūs ērti, jo tā svars ir 2.61 kg. Tas priekš mūsdienu portatīvā datora ir padaudz. Ja nāksies ilgāku pārvietoties, PC rokā nesot, tad sagatavojies pacietībai un dusmu vilnim. Tāpēc iesaku jau laicīgi iegādāties plecu somu, vai mugursomu, kurā šādu rīku pārnēsāt.

Thinkpad joprojām tiek izgatavoti, ieturot IBM standartus. Par to tikai prieks, ka ražotājs nav izbojājis IBM ielikto ideju un skatījumu, kādam jābūt portatīvam datoram. Kaut gan dizains izskatās kā no 80-tiem gadiem, bet tas ir lakonisks vienkāršums, kas prot piesaistīt jaunus un esošus Thinkpad datoru lietotājus. Datoru korpuss ir izgatavots no kvalitatīvas plastmasas. Satverot un mēģinot saspiest datoru neradās nekādas sajūtas par to, ka korpuss būtu viegli plīstošs, vai citādi nenoturīgs. Patīk, ka nepaliek pirkstu nospiedumi lietojot, kā tas ir novērots citiem datoriem, tāpēc dators vienmēr izskatīsies kā jauns. Protams ir arī kāds mīnuss: pastiprināti pievelk putekļus. Varbūt tas bija tikai manā gadījumā. Ir arī vērts pieminēt datora enģes. Pat pēc 5 ekspluatācijas gadiem tās būs stingras un neliks lietotājam manīt par to maiņu vai remontu.
Thinkpad W520 ekrāns izmēros ir 15.6" ar izšķirtspēju 1600x900 HD+. Lai gan nav augstākā izšķirtspēja, kas pieejama šī modeļa konfigurācijā, bet ir pietiekoši, un acīm nav traucējoši. Otrkārt - liels prieks, ka tiek izmantots Matte tipa ekrāns. Matte ekrānam nav atspīdumu, kā tas ir Glossy tipa ekrāniem. Tie kas lieto Glossy tipa ekrānu, tad zinās teikt ka dažreiz lietošana ir neērta, it īpaši saulainā laikā. Ja nodarbojies ar grafiku, foto apstrādi, video rediģēšanu, tad varu iepriecināt Tevi, jo ekrāns atbalsta ap 95% reālās krāsu gammas. Krāsas, kādas redzi ekrānā, tā arī izskatīsies uz papīra. Interesants ir fakts, ka manis izvēlētajam modelim ir Color Sensor. Strādājot ar foto rediģēšanu, reizēm nākas kalibrēt ekrānu. Šajā gadījumā atveram PANTONE/X-Rite programmu un aizveram ekrānu ciet. Un pēc minūtes maksimāli (ilgākais) ekrāns būs nokalibrēts. Skatoties no dažādiem skatu leņķiem, bildes krāsas nemainās. Cik lietoju, neesu īpaši pamanījis ka prasītos novietot ekrānu kaut kādā konkrētā pozīcijā, lai, piemēram, gultā sēžot varētu skatīties video.
Klaviatūra, indikatori, pieslēgvietas

Lietojot Thinkpad datorus, tik patīkami pierasts pie tās klaviatūras ērtuma.
Jo taustiņu nospiediens ir tik ērts un maigs, ka pirksti ilgākas dokumentu rakstīšanas procesā nenogurst. No IBM laikiem joprojām ir saglabāta kāda priekšrocība: tas ir ūdens novadītājs. Ja nejauši sanāks izliet ūdeni uz klaviatūras, tad nebūs ļoti jāsatraucas par to. Jo datora apakšā ir ūdens notekrene. Vienīgi galdu vai gultu gan sanāks apslapināt. Ir vēl kāds mazs, bet spēcīgs ierocis starp visiem ražotājiem, tas ir Trackpad. Šo tiešām tik ērti lietot, pārlūkojot web lapas. Pie Trackpad pierod tā, ka piesēžoties pie citiem portatīvajiem, gribas automātiski strādāt ar to. Datora augšpusē pie ekrāna ir novietotas skaļuma pogas - izslēgt, klusāk, skaļāk un atslēgt vai ieslēgt mikrofonu. Ja vēlies uzstādīt datoru atpakaļ uz ražotāja iestatījumiem, tad pie ekrāna, kur ir skaļuma regulēšanas pogas ir novietota arī "ThinkVantage" poga. Nospiežot to, pie nākamās PC ieslēgšanas tiek palaists Recovery režīms. Uz ārējā korpusa novietots 3 simbolu indikators, kas ziņo par baterijas, sleep režīma un lādētāja darbību. Zem ekrāna kreisajā pusē pie Lenovo uzraksta ir novietoti Wifi/WWAN/WiMax, Bluetooth un HDD indikatori. Virs ekrāna novietota HD tīmekļkamera un Thinklight. Ja gadījumā pēkšņi kādā ziemas vakarā pazūd elektrība, bet jāpabeidz rakstīt dokuments, tad ieslēdzam Thinklight un klaviatūra tiks apgaismota. Par nepārtrauktu piekļuvi internetam parūpēsies zem baterijas esošais SIM kartes slots. Ievietojam SIM karti un internets vienmēr būs pieejams, ja tik ir pieejams GPRS, EDGE, 3G, HSDPA, vai WIMAX. Kreisajā pusē novietots Display Port, VGA, 2x USB 3.0, eSata+USB, Firewire 1394 ports, Wifi slēdzis un virs tā novietots netipisks MMC karšu lasītājs. Pēc Googlē pieejamās informācijas tagad to izmanto US armijā. Labajā pusē ir novietots SD/xSD u.c. karšu lasītāju slots. Virs tā novietots Express karšu slots. Turpat līdzās ir mikrofona un austiņu pieslēgumvieta (combo - vienā caurumā ir abu ierīču atbalsts, tāpat kā telefonos). Blakus atrodas multi disku lasītājs un rakstītājs un aiz tā redzama Gigabit tīkla pieslēgvieta. Datora aizmugurē redzams Power USB, pie kā var pieslēgt lādēt kādu planšetdatoru, telefonu un citas ierīces. Blakus novietota modema pieslēgvieta - gadījumam, ja nu kāds vēl izmanto iezvanpieeju. Datora apakšā ir konektors ar dokstaciju, kas papildus ļauj pieslēgt vairākus monitorus, usb ierīces.

Par tehnisko pusi jāsaka - tiešām nostrādāts pārdomāti, kas nerada sistēmas nestabilitāti, vai BSOD. Kā zinām, tad Lenovo politika atļauj uzlabot datoru līdz atļautam līmenim, neietekmējot garantijas nosacījumus. Protams, ir patīkami, ja varam uzlabot datoru pēc iespējas ilgāk. Vismaz ieekonomējam līdzekļus, jo pēc gada-diviem nenākas pirkt jaunu PC tāpēc, ka vecais vairs nespēj nodrošināt veiktspēju. Lai arī ar katru nākamo operētājsistēmas un programmu versijas iznākšanu tiek pieprasīti jaudīgāki dzelži, tas vēl nenozīmē vēlmi pēc jauna datora. Datoru darbina četrkodolu Intel i7 2760QM; par grafisko pusi rūpējas Nvidia Quadro 1000M Optimus un Intel HD3000 pārslēdzamās video kartes. Ja nepieciešams izmantot Nvidia karti, tad pie programmas nospiežot labo taustiņu un norādam, ka vēlamies atvērt izmantojot Nvidia karti, nenoslogot datoru un ietaupot enerģījas patēriņu darbinot no baterijas. BIOS iestatījumos var norādīt lai izmanto tikai diskrēto video karti, vai integrēto, kā arī abas, ko iepriekš aprakstīju. Operatīvā atmiņa datorā no rūpnīcas nāk 4 GB, bet to ir iespējams papildināt līdz 32 GB. Tam mērķim kalpo 4 atmiņas sloti. Divi ir datora apakšā un divi ir zem klaviatūras. Datu glabāšanai arī vietas pietiks, jo datorā ievietots 500 GB HDD ar 7200 RPM (apgriezieni minūtē). Par datora dzelžu temperatūru atbild ventilators, kas pat pie lielākiem apgriezieniem nav skaļš. Tāpēc tas netraucēs darba laikā klausīties mūziku un tā tālāk. Skaņa caur skaļruņiem arī skan daudz patīkamāk nekā citos gadījumos. Vismaz, lai klausītos mūziku, vienmēr nebūs jāizmanto austiņas. Līdzi šim datoram nāk 9-cell baterija, kas ļaus to autonomi darbināt bez strāvas līdz pat 10h. Lai gan dators ir jaudīgs, Windows 7 iebūvētajā testā dzelžu vērtējums ir tikai 5.9. Sliktākais vērtējums ir cietajam diskam un tas arī ir 5.9. Manis izvēlētajam Thinkpad W520 neiztrūkst RAID iespēja. Tiek atbalstīts RAID 0 un RAID 1.

Tehniskie parametri:

CPU: Intel I7-2760QM (6 MB Cache)
RAM: 4GB / DDR3 / 1333 papildināms līdz 32 GB
Video: Nvidia Quadro Cuda 1000M 2 GB un Intel HD 3000
HDD: 500 GB / 7200RPM / RAID 0 / RAID 1
Ekrāns: 1600x900 Matte ekrāns, 95%+ Color
Savienojumi: WWAN / Wifi : abgn : WIDI / Bluetooth / USB 2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0 / VGA / Display Port
Operētājsistēma: Windows 7 Professional x64
Programmatūra

Datoram iepriekš uzstādīta Windows 7 Professional SP1 x64 operētājsistēma. Papildus ir uzstādīta ThinkVantage programmatūra, kas iekļauj sevī driveru atjaunināšanu, Fingerprint un citu lietu konfigurēšanu. Kā jau augstāk rakstīju, manis izvēlētajam datoram ir Color sensor, tad ir arī uzstādīta programma Pantone/X-Rite ekrāna kalibrēšanai. Protams, neiztiks arī bez liekām un galīgi nevajadzīgām lietām, kā Lenovo Shop, Norton Internet Security 30 dienu izmēģinājuma versija.

Vērtējums

Kopējais iespaids ir tikai pozitīvs. Bet vai ir programmas, kuras prot izmantot pilnu dzelžu jaudu? Nemāku atbildēt bez benchmark un citām testēšanai paredzētām lietām. Vienalga mūsdienās ar šādu "zvēru" pietiks ilgam laikam. Šis ir un paliek Lenovo flagmanis, Hi-End klases dators, kura cena nav no lētākajām. Salidzini.lv zemākā cena ir LVL 815.81 minimālajai komplektācijai


Plusi:

+Mūsdienām īpaši veiktspējīgs dators
+Liels ekrāns
+Uzlabojams
+Akumulatora darbības laiks līdz pat 10h
+Nekarst un dzesēšana ir klusa
+Kvalitatīvi nostrādāts
+Neatstarojas no ekrāna gaisma u.c.
+Thinklight (klaviatūras izgaismošana)

Mīnusi:
-Pasmags 2.61Kg
-Dārgs
-Nav Full HD ekrāns
Avots: http://notepad.lv
Kategorija: Portatīvie datori | Pievienoja: Eduards65 (06.01.2013)
Skatījumu skaits: 1467 | Komentāri: 2 | Atslēgvārdi: Lenovo Thinkpad | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2022