Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Planšetdatori

Windows 8 un Surface planšetdatori

26.10. Microsoft oficiāli prezentēja Windows operētājsistēmas jaunāko versiju – Windows 8 un savu pirmo planšetdatoru – Surface. Te vari noskatīties Windows 8 un Surface planšetdatora prezentācijas video ierakstu.

  • Windows 7 prezentēts pirms 3 gadiem un tā ir populārākā Windows operētājsistēma (pārdotas 670 000 000 licences)
  • SkyDrive mākoņservisa pakalpojumus izmanto 200 000 000 lietotāji
  • 16 miljoni cilvēku ir lejuplādējuši Windows 8 Release Preview iepazīšanās versiju
  • Jau vairāk nekā 1000 jauni datori ir Windows 8 sertificētas ierīces

Prezentācijas pašā sākumā Windows 8 izstrādes projekta vadītājs Steven Sinofsky atgādināja, cik ļoti ir mainījušies datori kopš Windows 95 laikiem. Lielas, kuslas kastes ar maziem atmiņas apjomiem un resniem monitoriem. Šobrīd situācija ir krietni savādāka – datori ir plāni, ātri un apveltīti ar lieliem atmiņas apjomiem, kas vēl vairāk paplašināmi ar datu glabātuvēm mākoņservisos. Filmas un mūzika vairs nav jāglabā pašā ierīcē, to jebkurā ērtā brīdī var straumēt no daudzajiem multimediju servisiem un tieši Microsoft produktu lietotājiem ir izveidots Xbox Music serviss.

Windows 8 ir tiešs Windows 7 turpinājums, tādējādi ar Windows 8 darbosies tie paši dzelži un tās pašas programmas, ko izmantojam šobrīd. Windows 8 ir krietni uzlabots Windows 7. Windows 8 pirms oficiālās prezentācijas pasākuma ir testēta 1 240 000 000 stundas 190 dažādās valstīs un jaunās operētājsistēmas versijas veidošana ir pamatīgi aprakstītā blogā Building Windows 8. Darbība ir optimizēta un pat uz iepriekš ražotiem datoriem var iegūt līdz pat 13% ilgāku baterijas darbības laiku un ar Windows 8 datori var iestartēties par 36% ātrāk (jauni Windows 8 datori spēj iestartēties ātrāk nekā 10 sekundēs) un jaunā Windows versija izmanto par 22% mazāk atmiņu. Windows 8 no sākta gala veidots skārienjūtīgajiem displejiem, tomēr nekur nav zudušas pierastās ievades metodes datorpeļu, tastatūru un skārienpaliktņu formā.

Ja tagad iegādājamies kvalificētu Windows 7 datoru, varam reģistrēties Windows 8 Pro atjauninājumam par 14.99 eiro. Ja tev ir dators ar vecāku Windows, tad atjauninājums uz Windows 8 maksās 29.99 eiro. The Verge labi skaidro kā izvēlēties atbilstošo Windows 8 versiju un ierīci.

Windows 8 maina datoru industriju – parādās jaunas un interesantas ierīces. Tie ir Windows darbināti planšetdatori, ultrabuki, portatīvie datori ar skārienjūtīgiem displejiem un viss-vienā tipa ierīces. Jau Windows 8 prezentācijas dienā ir pieejamas vairāk nekā 1000 Windows 8 sertificētas ierīces. Windows 8 no pamatiem būvēts tā, lai spētu darboties ar skārienjūtīgiem displejiem, tomēr nav aizmirsti arī klasiskie ievades veidi – tastatūra, pele un skārienpaliktnis. Jā, arī Windows 7 (nosacīti) varēja izmantot ierīcēm ar skārienjūtīgajiem displejiem, tomēr tas nebija nedz ērti, nedz vienkārši. Ar Windows 8 tas ir mainīts un patērētājiem būs pieejamas patiešām daudz un labi nostrādātas ierīces dažādos cenu segmentos – sākot no lētām ierīcēm līdz high end produktiem. Te vari lasīt plašāk par dažādajām Windows 8 ierīcēm.

Windows RT – operētājsistēmas versija ARM ierīcēm

Windows 8 ir pieejama četrās versijās (Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise un Windows RT) un Windows RT versija ir pelnījusi komentāru. Šī versija ir speciāli veidota darbam plānos un vieglos datoros, kas darbojas ar ARM procesoriem. Tas nav klasisks Windows 8 un uz tā nevarēs palaist visas tās programmas, ko esam pieraduši darbināt uz Windows 7 vai vecākām Windows versijām. Programmas Windows RT ierīcēm iegūt varēsim tikai no Windows Store – oficiālā programmu veikala. Tātad, sākotnēji programmu būs maz. Tomēr pamatlietas veikt ar Windows RT ierīcēm varēsim un Microsoft tām ir sagatavojusi Office versiju (Word, Excel, PowerPoint un One Note).

Ļoti rekomendēju izlasīt oficiālos Microsoft komentārus Windows RT sakarā: Windows RT: bieži uzdotie jautājumi. Pasaules nozīmīgākie tehnoloģiju mediji arī iesaka būt uzmanīgiem ar Windows RT un uzskata, ka Microsoft pagaidām nav pietiekami labi izskaidrojusi būtiskās šīs versijas atšķirības no klasiskā Windows 8.

Microsoft Surface – jaudīgs pieteikums planšetdatoru tirgū

Šovasar Microsoft atklāja savus plānus veidot planšetdatorus un pirmais Microsoft veidotais planšetdators ir Surface, (sākot no ~350 Ls) un beidzot tas ir oficiāli prezentēts.

Microsoft Surface planšetdatori ir aprīkoti ar 10.6″ displeju un Microsoft norāda, ka šāds displeja izmērs nav nejaušība. Tik tiešām, 10.6 collas nav tipisks planšetdatoru ekrānu izmērs un šo konkrēto Microsoft inženieri ir izstrādājuši no pašiem pamatiem. Šāds izmērs, kas vislabāk der Windows 8 operētājsistēmai un tieši šādā izmērā visērtāk apskatāms saturs.

Microsoft Surface planšetdators

Microsoft Surface planšetdators

Skatoties Surface prezentāciju un lasot pirmos šīs ierīces apskatus, secinu, ka Microsoft šo produktu ir veidojuši kā augstas kvalitātes, pat premium, ierīci. Pārdomāts ir ne tikai displeja izmērs, bet arī tā izveidošanas tehnoloģija, kas spēj nodrošināt īpaši plānu displeju – saturs būs tuvāk mūsu pirkstiem. Tāpat arī ierīces korpuss nav veidots no briesmīgi spīdīgas plastmasas kāda tiek izmantota vairuma Android planšetdatoru izveidē. Surface aizmugurē ir iestrādāta atlokāma "kāja” un arī tā ir pareiza augstuma un pārdomāti izveidota (pat kameras izvietotas atbilstošā leņķī, lai pateicoties "kājai” aptvertu pareizo telpu). Tādējādi Surface vistiešākajā veidā konkurē ar Apple veidoto iPad, kas uzbūves ziņā jau kopš paša sākta gala bija augstas kvalitātes produkts. Ja godīgi, tas priecē – Microsoft kopā ar Windows 8 startu parāda, ka spēj veidot arī fantastiskus dzelžu produktus. Protams, jāsagaida, kad gūšu iespēju padarboties ar Surface. Tikmēr vari izlasīt The Verge sagatavoto Microsoft Surface apskatu.

Pieminēšanas vērti ir arī Type Cover un Touch Cover displeju sargājošie vāciņi, kas darbojas arī kā tastatūras. Type Cover ir tipiska taktilā tastatūra ar fiziskiem un spiežamiem taustiņiem, kā arī skārienjūtīgo virsmu ar pogām. Šī tastatūra ir 5 mm bieza. Otrs variants ir interesantāks – Touch Cover skārienjūtīgā virsma, kurā iestrādāta tastatūra un skārienpaliktnis. Šis aksesuārs ir tikai 3 mm biezs un pieejams četrās košās krāsās. Tastatūras pie Surface planšetdatora stiprinās ar magnētu palīdzību un pievienojoties var dzirdēt izteiktu klikšķi – arī tas ir ar savu domu, jo rada uzticamības sajūtu. Prezentācijā tika demonstrēts, ka pat turot aiz tastatūras Surface ar savu svaru nespēj atvienoties un nokrist zemē. Kad beidzam rakstīt, varam vāciņu atlocīt uz aizmuguri un tas pats atslēdzas. Tā kā Microsoft tiecas ar savu Surface planšetdatoru vienā ierīcē apvienot gan planšetdatora, gan klasiska datora iespējas, tad fiziska tastatūra ir kritiski svarīga. Principā, šajā ziņā Microsoft ar lielu lēcienu ir aizlekusi garām Apple un vairumam Android ierīču ražotāju.

Tastatūras darbībā labi apskatāmas zemāk redzamajā Surface reklāmas video un ar to tapšanas niansēm var iepazīties šajā video.

Jāsaka, ka bija interesanti skatīties Microsoft Surface prezentācijas pasākumu. Es pēdējo divu gadu laikā esmu redzējis vairākas Microsoft prezentācijas un vairumā gadījumu tās ir patiešām raitas, dzīvīgas un aizrauj. Ja godīgi, tās ir bijušas interesantākas par pēdējā laika Apple produktu prezentācijām. Vakardienas Surface prezentācijā runātājs pat Surface planšetdatoru nometa uz zemes, lai parādītu cik ierīce ir izturīga. Vai Apple mestu zemē savu iPad? Diezin vai.

Xbox SmartGlass

Pavisam nesen oficiāli tika noprezentēta arī Xbox SmartGlass aplikācija. Tā pagaidām Internetā ir spējusi raisīt ne pārāk lielu interesi, tomēr, manuprāt, šī tehnoloģija ir sasodīti superīga un ar milzīgu izaugsmes potenciālu. Pieņemsim, ka mums mājās ir Xbox spēļu (nu jau arī multimediju) konsole un Windows 8 dators/planšetdators un Windows Phone viedtālrunis. Mēs varam Xbox SmartGlass aplikāciju uzstādīt uz šīm pārējām ierīcēm un no tām vadīt savu Xbox gan bakstot ekrānos, gan ar balss komandām. Tas vēl nav viss. Piemēram, skatamies mūsu iecienīto seriālu un mobilajā ierīcē varam ērtā formā lasīt par seriāla varoņu piedzīvojumiem vai to atveidojošo aktieru dzīvesstāstus. Ja spēlējam spēles, tad spēles elementus (piemēram, kartes) varam iznest uz pavadošajām ierīcēm. SmartGlass patiešām ir vērtējama kā perspektīva platforma, kuru satura un spēļu radītāji varēs izmantot, lai sniegtu pircējiem jaunas iespējas. Zemāk video parādīs to, ko nespēju izteikt ar vārdiem.

Microsoft aizsācis milzu pārmaiņas

Ar Windows 8 Microsoft ir aizsācis milzu pārmaiņas gan savā darbībā, gan, sava svara dēļ, visā IT industrijā. Ar Windows 8 Microsoft atklāti pasaka, ka datoru nākotne ir skārienjūtīgi displeji, planšetdatori, to hibrīdi un mākoņservisi. Tās ir milzīgas izmaiņas, kas skar ikvienu Microsoft produktu divīziju un šī nākotnes vīzija caurauž pilnīgi visu, ko kompānija dara. Microsoft šai vīzijai tic (vai vēlas ticēt) tik ļoti, ka ir sākuši ražot paši savas ierīces – lai parādītu kādai ir jābūt nākotnei. Windows 8 pagaidām ir kompromiss starp to kā datorus lietojām vakar un to, kā to darīsim rīt. Kompromisi vienmēr ir riskanti, jo pat saliekot kopā atsevišķi labi darbojošas lietas ne obligāti tas viss būs veiksmīgs kopdarbībā. Un koncepta darbību dzīvē mēs varēsim novērot tuvāko mēnešu laikā.

Ar Windows 8 neies viegli – cilvēki baidās no kardinālām izmaiņām un lai vai cik pārdomātas un pašsaprotamas daudzas lietas šķistu Microsoft, tās būs jaunas un nesaprotamas lietotājam vulgaris. Un kas būtiski, šis lietotājs ir gana slinks, lai apgūtu ko jaunu. Tāpēc ļoti pareizs ir Microsoft solis izmetot kārdinošas ēsmas Surface, Xbox Music, Xbox SmartGlass produktu un servisu formā. Noteikti šis iemesls arī ir noteicis Windows 8 (atjauninājumu) cenu politiku. Savādāk cilvēkus pārcelt uz Windows 8 būs grūti un personīgi es pats nemaz tik strauji negribu doties prom no Windows 7, ko uzskatu par otru labāko Microsoft veidoto operētājsistēmas versiju visā kompānijas pastāvēšanas vēsturē.

Ja Windows darbināti viss-vienā datori un portatīvie datori ar skārienjūtīgajiem displejiem mani ne pārāk interesē (otro gadījumā nesaredzu to ērtas lietošanas iespējas), tad Windows darbināti planšetdatori, manuprāt, būs ļoti veiksmīgi. Jā, šobrīd karalis ir iPad un pēdējā laikā arī Google ir pamatīgi pieslēdzies Android planšetdatoru veidošanā, tomēr Microsoft ir labas izredzes apgāzt šo industriju kājām gaisā. Android un iPad planšetdatori ir ļoti labas ierīces satura uztveršanai, tomēr radīt saturu ar tiem ir pagrūti un neērti. Un nevajag man te stāstīt, ka šobrīd pieejamie Android vai iPad var pilnībā aizvietot datorus. Ja tu uzskati, ka var, tad man tevis ir žēl.

Kamēr planšetdatori ar Windows RT cīnīsies ar šī brīža Android un iPad planšetdatoriem (un tas būs smagi), tikmēr pilnvērtīgo Windows 8 darbināt spējīgie planšetdatori (šādus Surface planšetdatorus vēl jāsagaida) ar vienu soli pārspers pāri visiem šobrīd pieejamajiem planšetdatoriem. Tas būs beidzot "pareizi” realizēts planšetdators, ja ar jēdzienu pareizi saprotam ierīci ar kuru var arī pastrādāt. Vai to vispār vajag planšetdatoru pasaulē, redzēsim tuvāko gadu laikā. Vai Microsoft būs tas, kas mainīs planšetdatoru industriju? Arī to mēs redzēsim dažu tuvāko gadu laikā.Avots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Planšetdatori | Pievienoja: Eduards65 (27.10.2012)
Skatījumu skaits: 2442 | Komentāri: 41 | Atslēgvārdi: Surface, planšetdators, windows 8, Microsoft | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2022