Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Planšetdatori

TOP 5 PLANŠETDATORI

Pašā planšetdatoru izplatības sākumā galvenokārt līdz ar iPad izlaišanu noteicošais izmērs tirgū bija planšetdatori ar ekrāna diagonāli aptuveni 10” collas. Tā kā planšetdatori izrādījās ērti un vienkārši lietojami tādiem darbiem kā interneta lietošana vai video skatīšanās, tie tālāk pārņēma mazo portatīvo datoru jeb netbuku tirgu, kur iepriekš dominēja datori kā Asus Eee Pc vai Acer Aspire One ar ekrāna diagonāli 10”- 12.2” collas. Līdz ar to planšetdatori uzņēma arvien kāpjošu popularitātes vilni. Tā kā pieauga to kopējā popularitāte, pieauga arī cilvēku prasības pret tiem, tostarp vēlme pēc savādākiem izmēriem. Apple diezgan spītīgi ilgu laiku nevēlējās ražot planšetdatorus, kas būtu mazāki par ierastā iPad 9.7” collām, tāpēc glābiņš izrādījās planšetdatori ar Android operētājsistēmu. Jaunu popularitātes vilni uzņēma īpaši kompakti planšetdatori ar izmēru 7” collas, kas bija vēl vieglāk pārnēsājami par jau klasiskajiem 10” collu planšetdatoriem. Apple, redzot 7”collu planšetdatoru panākumus, beidzot nolēma, ka arī jāiesaistās kompakto planšetdatoru piedāvājumā un 2012. gadā prezentēja iPad Mini ar 7.9” izmēru. To varētu saukt par vidēja izmēra planšetdatoru, jo tas nav tik mazs kā 7” collu eksemplāri, taču ir kompaktāks par 10” collu variantiem. Mūsdienās šādi vidēja izmēra planšetdatori paliek pieprasītāki, jo piedāvā kompromisu starp mobilitāti un lielāku ekrāna izmēru. Turpmāk būs apkopoti daži vērā ņemami šāda izmēra modeļi.

Apple Ipad Mini2

Ja no vidēja izmēra planšetdatoru tirgus var izcelt kādu konkrētu modeli, tad tas noteikti ir Apple iPad Mini 2, kas ir jau populārā iPad Mini otrā paaudze. Tam ir ekrāns ar 7.9” collu izmēru un 1536 x 2048 pikseļu izšķirtspēju, ko Apple lepni dēvē par Retina ekrānu. Dators ir arī ļoti plāns ar 7.5 mm „biezumu” un tikai 331 gramu svaru, tādējādi padarot to kā perfektu izklaides ierīci, lai kur vien dotos, turklāt tā mazais svars var ļaut to izmantot arī kā grāmatu aizstājēju. Jāizceļ arī kvalitatīvais alumīnija korpuss, kas kopumā ierīcei piešķir augstas kvalitātes pieskaņu. Aizmugurējā kamera ir ar 5MP izšķirtspēju, savukārt priekšējā ar 1.2 MP izšķirtspēju. Operētājsistēma ir Apple iOS 7, par tās raitu darbību gādā 1.3 GHz divkodolu Apple Arm v8 procesors un 1GB operatīvā atmiņa. Atbalsta GPS/Glonass, Bluetooth bezvadu savienojumus. Tā iebūvētais akumulators nodrošinās līdz 10 h nepārtrauktu video vai interneta lietošanu. Pieejamas ir iebūvētās atmiņas modifikācijas ar 16, 32, 64, 128 GB ietilpību. Mīnuss – katrs šāds solis ar lielāku atmiņu atstās arī pamatīgu iespaidu uz planšetdatora cenu. Planšetdatoram ir pieejams WiFi un 4G interneta versijas – arī izvēlē par labu 4G atbalstam nevis tikai WiFi atstās iespaidu uz cenu. Piemēram, 16GB atmiņas iPad Mini 2 tikai WiFi versijas cena pēc salidzini.lv datiem sākas no 355 EUR (250 LVL), tad 64 GB atmiņas 4G mobilā tīkla versija sākas no 626 EUR (440 LVL).

LG G Pad 8.3

Ļoti laba alternatīva starp piedāvātajām iespējām un cenu ir LG G Pad 8.3 planšetdators, kurš, kā jau nosaukums liecina ir aprīkots ar 8.3 collu displeju. Tā ekrāns ir IPS tehnoloģijas ar 1920 x 1200 pikseļu izšķirtspēju, kas priekš šāda izmēra ir ļoti cienījami. Biezumā tikai 8.3 mm un svarā tikai 338 grami, kas ņemot vērā lielāku ekrānu, tikai nedaudz atpaliek no iPad Mini 2. Korpuss veidots no plastmasas ar metāla aizmuguri. Planšetdatoru darbina Snapdragon 600 čipkopa ar četrkodolu procesoru un 2GB operatīvo atmiņu (tāda pati atrodama viedtālrunī Samsung Galaxy S4). Operētājsistēma ir Android 4.2. Iebūvētā atmiņa 16GB, taču to iespējams papildināt ar microSD kartes starpniecību līdz pat 64GB. Planšetei ir arī 5MP aizmugurējā kamera, kā arī 1.2 MP priekšējā kamera videozvaniem. Ir arī neiztrūkstošās funkcijas kā GPS, Bluetooth bezvadu savienojumi. Tā iebūvētais akumulators nodrošinās līdz 8 h nepārtrauktu video vai interneta lietošanu. Pie mīnusiem jāpiemin pieejamība tikai WiFi versijā, taču nesen izziņota arī šī planšetdatora 4G versija. Savukārt pats lielākais pluss, ņemot vērā daudzās kvalitatīvās šī planšetdatora komponentes ir cena, kas ir aptuveni 250 EUR (175LVL) Latvijas internetveikalos.

Samsung Galaxy Tab PRO 8.4

Samsung savu jaunāko un nesen uzlaisto vidēja izmēra planšetdatoru veidojuši, kā galveno konkurentu izvēloties tieši iPad Mini 2. Tā ekrāns ir 8.4 collu Super LCD tehnoloģijas ar ļoti iespaidīgu 1600 x 2560 pikseļu izšķirtspēju. Samsung lolojums pat izdevies ar 7.2 mm biezumu nedaudz plānāks par iPad Mini 2, turklāt tā svars 335 grami par spīti lielākam ekrānam ir gandrīz identisks Apple konkurentam. Arī pēc dizaina gan LG G Pad 8.3, gan arī Tab Pro 8.4 ir līdzīgi iPad Mini ar šaurām ekrāna pamalēm un ļoti šaurām apmalēm sānos. Korpuss galvenokārt veidots no plastmasas, savukārt aizmugurē izmantota tādi pati mākslīgās ādas tehnoloģija kā Samsung Galaxy Note 3 viedtelefonam. Par ātrdarbību gādā Snapdragon 800 čipkopa ar 2.3GHz četrkodolu procesoru un 2GB operatīvo atmiņu. Iebūvētās atmiņas apjomu ir iespēja izvēlēties 16 vai 32 GB apjomā, papildu atmiņu nodrošinās arī microSD kartes atbalsts līdz 64GB. Operētājsistēma ir jaunākā Android 4.4 versija. Aizmugurējā fotokamera ir ar 8MP izšķirtspēju, savukārt priekšējā ar 2MP izšķirtspēju. Tiek atbalstīti GPS/Glonass, Bluetooth un Infrared bezvadu savienojumi. Akumulators ar 4800 mAh ietilpību nodrošinās līdz 8 h nepārtrauktu video vai interneta lietošanu. Planšetdatora WiFi versijas cena Latvijas internetveikalos ir 390 EUR (270 LVL).

HP Slate8 Pro

Hewlett-Packard 8 collu planšetdators veidots pēc dizaina līdzīgā stilā kā iepriekš pieminētie planšetdatori, izceļoties ar kompaktu dizainu un šaurām ekrāna apmalēm. Tā displeja izmērs ir tieši 8 collas, savukārt izšķirtspēja ekrānam ne tik iespaidīgi 1200 x 1600 pikseļi salīdzinot ar iepriekšējiem konkurentiem. Planšetdatora biezums ir 9.9 mm, savukārt svars 453 grami - tātad vairāk nekā konkurentiem ar lielākiem ekrāna izmēriem. Iespējams tam par iemeslu ir 5690 mAh ietilpības baterija, kurai pie nepārtrauktas video vai interneta lietošanas būtu jānodrošina līdz 10 h darbība. Vēl planšetdatoram atšķirībā no citiem konkurentiem par ātrdarbību atbild Nvidia Tegra 4 čipsets ar četrkodolu procesoru un 1GB operatīvo atmiņu. Iebūvētā atmiņa būs 16 GB, to ir iespējams papildināt ar microSD kartes starpniecību līdz 32GB. Operētājsistēma ir Android 4.2. Planšetdatoram ir aizmugurējā kamera ar 8MP izšķirtspēju, savukārt priekšējā ar 1.2MP. Ir neiztrūkstošais GPS un Bluetooth atbalsts. Jāuzteic, ka HP savu planšeti apgādājuši ar Beats Audio stereo skaļruņiem, kuru skaņas kvalitātei vajadzētu izcelties uz citu planšetdatoru fona. Mīnuss pagaidām ir planšetdatora pieejamība Latvijā, taču tam vajadzētu notikt tuvākajā laikā. Prognozējamā cena ap 330 EUR (233 LVL).

Samsung Galaxy Note 8.0

Par šo planšetdatoru jāpiemin tā iespēja kā jau Samsung Note sērijas pārstāvim izmantot komplektā esošo irbuli tā vadīšanai, piezīmju veikšanai vai nelielu mākslas darbu radīšanai. Tā dizains gan veidots par pamatu ņemot tikai plastmasu, kā arī ar lielākām ekrāna apmalēm nekā citiem šeit pieminētajiem modeļiem – bet tas tāpēc, ka šis modelis izlaists pirms gada 2013. gada februārī, kad noapaļotākas līnijas bija Samsung Galaxy ierīču modē. Tā ekrāna izmērs ir 8”collas ar 800 x 1280 pikseļu izšķirtspēju. Planšetdatora svars 338 grami, biezums 8mm. Par veiktspēju atbild Samsung čipsets Exynos 4412 ar 1.6 GHz četrkodolu Cortex A9 procesoru un 2GB operatīvo atmiņu. Iebūvētā atmiņa pieejama 16 vai 32GB apjomā, ir arī microSD kartes atbalsts līdz 64GB. Operētājsistēma ir Android 4.2. Attēlu un video uzņemšanai ir 5 MP aizmugurējā kamera un 1.2 MP priekšējā kamera. Atbalsta GPS/Glonass, Bluetooth, Infrared bezvadu savienojumus. Ierīces 4600mAh akumulators darbību nepārtrauktai video vai interneta lietošanai varēs nodrošināt līdz 7.5 stundām. Cena Latvijas internetveikalos par 4G tīklu atbalstošu modeli N5120 Galaxy Note 8.0 ir aptuveni 325 EUR (229 LVL).

 

 

 

 

 Avots: http://zparks.lv
Kategorija: Planšetdatori | Pievienoja: Eduards65 (03.04.2014)
Skatījumu skaits: 3443 | Atslēgvārdi: Note, galaxy, Samsung | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2022