Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Planšetdatori

ASUS Nexus 7

Android ar aktivētiem vairāk nekā 500 miljoniem ierīču šobrīd ir populārākā mobilā platforma pasaulē un katru dienu tā pieaug par vēl 1.3 miljoniem ierīču. Lielā mērā tas ir pateicoties tam, ka Android ierīces var veidot daudzi un dažādi ražotāji. Android ierīces ražo Samsung, HTC, LG, ASUS un vēl ļoti daudzas kompānijas. Tādējādi mums kā patērētājiem ir ļoti plašas izvēles iespējas – pasaulē nu ir simtiem Android ierīču modeļu, kas atšķiras gan pēc tehniskā aprīkojuma līmeņa, gan cenas. Mēs varam nopirkt Android viedtālruņus, kas maksā mazāk par 100 Ls un mēs varam izvēlēties ierīces, kas maksā virs 300 vai pat 400 Ls. Tā kā šajā jomā pastāv milzu konkurence un pamatā ir viena un tā pati Android platforma, tad katrs Android ierīču ražotājs cenšas savus produktus padarīt atšķirīgus no citiem – unikālus. Tas, no vienas puses, rada interesantus produktu dizainus un noderīgas iespējas, taču bieži vien ražotāji mēdz aizrauties un skrējienā pēc unikalitātes zaudē veselo saprātu. Rezultātā Android ierīces mēdz būt tik ļoti atšķirīgas, ka gribas tās salīdzināt ar situāciju zoodārzā. Briesmīgi dizaina risinājumi, traki košas grafiskās lietotāja saskarnes un bezjēdzīgas funkcijas, kas tikušas veidotas tikai, lai atšķirtos no konkurentiem. Tāda ir Android pasaules realitāte un ar to mums diemžēl ir jāsamierinās.

ASUS Nexus 7

Redzot kādā (zoodārza) virzienā attīstās Android, šīs platformas galvenais virzītājspēks Google nolēma ik pa laikam atgādināt cilvēkiem kāda ir patiesā Android būtība – kā ir jāizskatās un jādarbojas "tīrām” Android ierīcēm. Google sadarbojoties ar īpaši izvēlētiem ierīču ražotājiem izlaiž Nexus sērijas produktus, kas sevī iemieso tīru un nesamaitātu Android pieredzi. Var uzskatīt, ka šīs ierīces vairāk paredzētas izstrādātājiem, jo tās ir "atvērtas” modifikācijām un pašas pirmās saņem jaunākās Android versijas, tomēr tās iegādāties un lietot var ikviens. Līdz šim ir izlaisti trīs Nexus sērijas Android viedtālruņi: HTC radītais Nexus One un Samsung radītie Nexus S un Galaxy Nexus. Šovasar Google izstrādātājiem veltītajā konferencē I/O 2012 kompānija paziņoja par savu pirmo Nexus sērijas planšetdatoru – ar 7 collu displeju aprīkoto Asus ražoto Nexus 7.

Tā ir pirmā ierīce, kas darbojas ar jaunāko Android 4.1 (Jelly Bean) versiju un arī dzelžu ziņā ierīcei nav jākautrējas no konkurentiem. NVIDIA Tegra 3 četrkodolu procesors ar 1 GB operatīvo atmiņu, 7 collu displejs ar 800 x 1280 pikseļu izšķirtspēju (~216 ppi) un 8 vai 16 GB iebūvētā atmiņa ir patiešām pieklājīgs aprīkojums. Pamatā Nexus 7 ir veidots, lai atvieglotu piekļuvi saturam Google Play aplikāciju un multimediju veikalā. Ierīces cena sākas no 199 ASV dolāriem un principā ar šo ierīci Google mēģina iet Amazon ceļu, kas arī rada ļoti lētas ierīces ar kurām lietotāji var pirkt un izmantot kompānijas sagādāto saturu. Nexus 7 ir sasodīti feina ierīce un, manuprāt, tās galvenais pluss ir ierīces zemā cena. Tomēr pagaidām Nexus 7 oficiāli var iegādāties vien noteiktos reģionos (Austrālijā, Francijā, Vācijā, Spānijā, Kanādā, Apvienotajā Karalistē un ASV).

Tehniskie parametri

Ekrāns: 7 collas, 800 × 1280 pikseļu izšķirtspēja, IPS LCD kapacitīvais skārienjūtīgais displejs (~216 ppi), Corning Glass
Atmiņa: 1 GB RAM, 8/16 GB atmiņa
Procesors: 1.3 GHz četrkodolu procesors, Nvidia Tegra 3 čipsets
Kamera: 1.2 megapikseļu priekšējā kamera (720p)
Datu pārraide: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, microUSB v2.0, Wi-Fi Direct, NFC atbalsts
Operētājsistēma: Android 4.1 (Jelly Bean)
Baterija: Li-Ion 4325 mAh
Izmērs un svars: 198.5 x 120 x 10.5 mm, 340 g
Cenu kategorija: 199$

Komplektācija: pieticīga tāpat kā konkurentiem

Pirms es saņēmu savu Nexus 7, YouTube biju uzracis smieklīgu Nexus 7 atpakošanas video. Šajā humora pārpilnajā video varēja vērot kā cilvēki mokās atpakot Nexus 7. Realitātē viss nav tik bēdīgi, tomēr jāatzīst, ka ir redzēti iepakojumi, kuros vieglāk tikt iekšā. Ņemot vērā Nexus 7 mazo cenu, būtu naivi cerēt to saņemt bagātīgā aprīkojumā un tāpēc iepakojumā neatradīsim nekādus pārsteigumus. Kastītē mājo tikai pats planšetdators, micro USB datu kabelis, sienas lādētājs ar USB pieslēgvietu un mazliet makulatūras. Lai arī Nexus 7 displeju klāj spēcinātais Corning stikls, tomēr apkārt vazājot noderēs vāciņi.

http://krizdabz.lv/wp-content/uploads/2012/09/nexus7-1.png

Nexus 7 komplektācija

Dizains un uzbūve: labāks nekā konkurentiem

Tipisks planšetdators ir visnotaļ garlaicīgs pēc skata. Visu priekšpusi parasti aizņem skārienjūtīgs displejs, sānos dažas pogas un pieslēgvietas, bet aizmugurē ražotāja logo. No šāda apraksta pārāk tālu nav arī Nexus 7. Mazas grāmatas izmēra ierīce, kuras priekšpusē spēcināts displeja stikls un tā augšpusē 1.2 megapikseļu kameras actiņa ar apgaismojuma sensoru blakus. Android vadības taustiņi ir virtuāli un tiek attēloti uz ekrāna pēc vajadzības, kā jau tas pierasts kopš iepriekšējās Android versijas.

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2012/06/google-nexus-7-vs-asus-transformer-infinity-640x480.jpg

Nexus 7

Pa perimetru ierīci apjož sudrabota plastmasas josliņa un ierīces apakšā pa vidu atrodam microUSB pieslēgvietu, kas noderēs ierīces lādēšanai, kā arī savienošanai ar datoru datu pārraidei. Starp citu, Nexus 7 var pieslēgt arī peli un tastatūru. Ja sadomāsi Nexus 7 pieslēgt USB zibatmiņu, būs mazliet jāpaurķējas. Turpat apakšā pa labi no šīs pieslēgvietas ir 3.5 mm audio ports. Kreisajā sānā apakšpusē četri zeltaini punktiņi, kas tiek izmantoti, ja ierīci lietojam ar doku. Blakus tiem viens no abiem ierīces mikrofoniem. Nexus 7 labajā sānā augšpusē izvietoti ekrāna bloķēšanas un skaļuma regulēšanas taustiņi. Ierīces augšpusē korpusā noslēpies otrs mikrofons.

http://krizdabz.lv/wp-content/uploads/2012/09/nexus7-3.png

Nexus 7

Nexus 7 aizmugurējais vāciņš ir veidots no melnas viegli gumijotas plastmasas. Tas ir nosēts ar maziem punktiņiem un apvienojumā ar gumijoto materiālu nodrošina labu saķeri. Ierīce neslīd laukā no rokām un nešļūc pa galdu pati no sevis. Bez tam šāds aizmugurējais vāciņš ierīci padara savā ziņā stilīgu. Protams, gaismas gadi līdz feinajiem metāliskajiem iPad korpusiem, taču vienos vārtos sasit bezkaislīgi plastmasīgos Samsung planšetdatorus. Ierīces aizmuguri rotā lepns "nexus” uzraksts – tā, lai visiem skaidrs ar kādu ierīci darīšana un pašā apakšā jau daudz pieticīgāks ražotāja ASUS nosaukums. Zem tā novietota skaļruņa josliņa.

Close window

Nexus 7

Aizmugurējais vāciņš nav noņemams un zem tā slēpjas 4325 mAh akumulators. Google norāda, ka ar vienu uzlādi Nexus 7 var darboties līdz 300 stundām gaidīšanas režīmā, līdz 10 stundām pārlūkojot tīmekli vai lasot e-grāmatas un līdz 9 stundām skatoties HD kvalitātes video. Iegādājoties jāapdomā labi, kuru versiju (8 GB vai 16 GB) izvēlēsimies. Ierīcei nav arī mobilās datu pārraides iespēju, kā arī aizmugurējās kameras. Arī tas ir jāņem vērā iegādājoties šādu planšetdatoru.

Tas ir īpaši patīkami ņemot vērā ierīces smieklīgi mazo cenu, jo lielākā daļa daudz dārgāko Android planšetdatoru ir briesmīgi pēc skata vai salikti kopā izmantojot ļoti nekvalitatīvus materiālus. Problēmas sāksies, ja sadomāsi lasīt kaut kādus savus PDF vai digitālus žurnālus – visai ātri sagribēsies atpakaļ pie iPad izmēra ierīces.

Displejs: labs, bet ne perfekts

Nexus 7 ir aprīkots ar 7 collas lielu IPS LCD skārienjūtīgo displeju ar izšķirtspēju 800 x 1280 pikseļi (~216 ppi). Izšķirtspēja un rezultējošais pikseļu blīvums ir pieklājīgā apmērā un atsevišķus pikseļus īpaši neredz. Nav, protams, tik laba izšķirtspēja kā jaunajam iPad (~264 ppi), taču vairāk nekā Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (~170 ppi) un kopumā ar detalizāciju viss ir kārtībā. No sāniem skatoties jūtami zūd kontrasts, taču krāsas nemainās. Nexus 7 nav pats spilgtākais displejs un to var just līdzko iznesam to laukā saulainā dienā. Displejs jūtami atstaro gaismu un speķojas. Respektīvi, tumšā istabā viss forši, bet atliek iziet gaismā un nekāda liela prieka par ierīces displeju nebūs. Displejam ir Corning Glass pārklājums un jāsaka, ka tas labi pilda savu uzdevumu.

Kamera un multimediju iespējas

Planšetdators ir aprīkots tikai ar vienu 1.2 megapikseļu kameru un tā ir novietota ierīces priekšpusē. Tā spēj uzņem VGA kvalitātes video, taču mazliet paurķējoties var iegūt arī 720p video uzņemšanas iespēju. Pašā Nexus 7 neatradīsim kameras aplikāciju (to gan var piemeklēt un uzstādīt no Google Play veikala) un tas norāda uz to, ka šis aparāts nav paredzēts bildēšanai. Šādiem tādiem videozvaniem, jā, bet nekāda bildēšana nespīd. Un principā es to nesaskatu kā problēmu – ar planšetdatoru uzņemt fotogrāfijas vai filmēt nav īsti parocīgi. Īpaši, ja turpat kabatā ir viedtālrunis, kas šos uzdevumus veic daudz kvalitatīvāk un ērtākā formā.

Galerijas aplikācija ir piedzīvojusi mazus uzlabojumus, bet kopumā tā izskatās ļoti līdzīga tai, ko esam pieraduši redzēt uz Ice Cream Sandwich ierīcēm. Atverot to uzreiz redzam albumu skatu (varam izvēlēties arī vietu, laika, personu un atzīmju skatus). Tiek attēloti gan lokāli saglabāti albumi, gan Internetā izvietotie un mūsu Google kontam piesaistītie (Picasa). Ir iespēja tīmeklī izvietotos albumus padarīt lokāli pieejamus (bezsaistē). Attēlus varam aplūkot slaidrādes režīmā, ērti nosūtīt pa e-pastu/Bluetooth vai publicēt sociālajos tīklos, kā arī veikt šādus tādus labojumus (pagriezt, apgriezt un pielietot efektus).

http://www.gizbot.com/files/2012/08/nexus-7x.png

Nexus 7 nav iekļauts neviens video atskaņotājs, tomēr video var apskatīt caur galeriju. Tas gan nebūs diez ko noderīgi, jo ir pazudis DivX/Xvid atbalsts, kas bija pieejams Galaxy Nexus viedtālrunī. Ierīce pati spēj tikt galā ar MP4 un MKV failiem, taču ar AC3 un DTS skaņu kodeki jau nebūs pa zobam. Bet tā nav liela problēma, jo Nexus 7 dzelži ir pietiekami jaudīgi, lai atskaņotu HD kvalitātes video un Google Play aplikāciju veikalā ir pietiekami daudz labu video spēlmaņu (piemēram, VLC (Beta) vai BSPlayer). Diemžēl nav īsti sakarīgu veidu kā no Nexus 7 dabūt video uz TV.

Mūzikas atskaņotājs kaut kādā mērā atgādina attēlu galeriju. Iekopējam ierīcē mūziku un atskaņotājs attēlos to kā albumus. Galvenajā skatā varam (slidinot pa labi un kreisi) varam pārslēgties starp izpildītāju, albumu, žanru, dziesmu sarakstu skatiem. Ja mēs dzīvotu ASV, tad varētu mūzikas krājumus papildināt caur Google Play veikalu. Programmā ir iestrādāts tīri sakarīgs audio ekvalaizeris un mūzikas atskaņotāju var vadīt arī no slēgekrāna (lockscreen) un paziņojumu joslas. Kopumā tīri funkcionāls mūzikas atskaņotājs ar ko var iztikt, bet, ja ar tā iespējām nepietiek, var doties uz Google Play aplikāciju veikalu un paķert kādu citu atskaņotāju, piemēram, Winamp. Skaņas kvalitāte vērtējama kā apmierinoša, bet ne vairāk.

http://androidheadlines.com/wp-content/uploads/2011/02/winampforandroid.png

Programmatūra: tīrs Android 4.1 (Jelly Bean) izskatās smuki un darbojas fiksi

Nexus 7 tika prezentēts kopā ar Android 4.1 (Jelly Bean) un tā ir pirmā ierīce, kas oficiāli darbojas ar jauno Android versiju. Vizuāli tā būtiski neatšķiras no iepriekšējās Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) versijas, tomēr šādi tādi uzlabojumi ir. Jaunā Android versijā Google inženieri ir pārstrādājuši attēla veidošanas mehānismus un tagad viss ekrānā notiekošais tiek attēlos ļoti plūdeni (60 fps). Un jāatzīst, ka uzlabojumi ir jūtami, jo visas iepriekšējās Android versijas mēdza izskatīties lēnīgas pat uz jaudīgiem dzelžiem. Tālāk video var pārliecināties, cik plūdeni darbojas Nexus 7 - uz video >>>

Nexus 7 ir pieci mājas ekrāni un to skaitu nevar ne palielināt, ne samazināt. Ekrāna apakšā novietoti vadības taustiņi (atpakaļ, mājas taustiņš un atvērto programmu saraksta taustiņš). Šī josla vienmēr tiek rezervēta šīm pogām un tā nepazūd pat slēgekrāna (lockscreen) režīmā. Mazliet virs tās pašā vidū ir poga, kas ļauj piekļūt pilnajam programmu sarakstam un apkārt šai pogai ir sešas vietas, kur lietotājs var sastumt savas visbiežāk izmantotās programmas. Turpat var iestumt arī mapes, kas veidojas vienu programmas saīsni uzstumjot citai. Visu piecu mājas ekrānu augšā ir Google meklētājs un tas nav parasts logrīks, ko var noņemt nost. Šis meklētājs ir uz mūžiem. Uz mājas ekrāniem joprojām var izvietot logrīkus (widgets) un Android izlemj kādā izmērā tos rādīt, tomēr lietotājam ir iespējams mainīt to izmērus pašam.


http://krizdabz.lv/wp-content/uploads/2012/09/nexus7-13.png

Jaunajā Android (Jelly Bean) versijā izmaiņas ir piedzīvojusi arī paziņojumu josla. Ja agrāk tajā krājās vienkārši noformēti ieraksti par dažādiem notikumiem (jauni e-pasti, ziņojumi utt.), tad tagad šī sadaļa ir kļuvusi daudz funkcionālāka. Tur mēs varam redzēt jau bagātīgāk noformētus paziņojumus ar papildus iespējām ar tiem mijiedarboties. Piemēram, kā redzam zemāk, uzņemto ekrānšāviņu varam pa taisno no paziņojumu joslas kopīgot ar citiem. Pavelkam ar diviem pirkstiem uz leju un iegūsim papildus informāciju. Interesants jaunums un cerams, ka programmu izstrādātāji neizmantos jaunās iespējas, lai paziņojumu joslu padarītu par tādu bardaku kāds mājo uz Facebook sienas.

Nexus 7 ir preinstalēts sociālā tīkla Google Plus klients un tas izskatās pēc mēģinājuma mākslīgi palielināt šī tīkla lietotāju skaitu. Lai arī pats vēl neesmu radis apjausmu kāpēc man būtu noderīgs šis sociālais tīkls, tomēr tieši tam ir vislabāk un gaumīgāk nostrādātās mobilās aplikācijas. Interesanta ir arī Aktualitātes aplikācija (Google Currents). Tā darbojas kā smuks un ērts ziņu agregators (aizvieto Zite vai Flipboard). Avotus var pievienot klāt kā žurnālus un ir iespēja arī pievienot atsevišķas RSS padeves.

Nexus 7 ir latviešu valoda gan saskarnei, gan tastatūrai. Tātad, bez liekām mahinācijām varam saprast ko ierīce mums vēlas pateikt un drukāt savā mēlē. Tastatūra ir diezgan ērta un pašas ierīces izmērs ir parocīgs – drukāt varēsim ātri un bez biežām kļūdām. Ja pagriežam ierīci landscape režīmā, taustiņi kļūst vēl lielāki.

Savādi, ka ierīcē nav iekļauta Google Drive mākoņservisa aplikācija, taču to uzreiz var lejuplādēt no Google Play aplikāciju veikala. Ierīcē nav arī nekādas ofisa programmatūras, tā būs pašiem jāpameklē. Ļoti labi izskatās un diezgan ērtas lietošanā ir Gmail e-pasta un kalendāra aplikācijas. Gmail e-pasta programmā var pievienot vairākus Gmail kontus, taču tie visi būs atsevišķi un nav iespējams tos apvienot vienā unificētā pasta kastē. Starp individuāliem e-pastiem ērti pārslēgties slidinot pa labi un kreisi. Ja nelietojam Gmail e-pasta servisu, varam savus POP vai IMAP kontus pieslēgt atsevišķai e-pasta aplikācijai, kura piedāvā iespēju vienuviet apkopot dažādu kontu e-pastus.

http://krizdabz.lv/wp-content/uploads/2012/09/nexus7-6.png


Nexus 7 ir pirmā Android ierīce, kurā pēc noklusējuma tiek izmantots Chrome tīmekļa pārlūks. Vizuāli un darbībā tas ļoti atgādina šī pārlūka desktop versiju. Ja arī uz citām ierīcēm izmantojam Chrome, tad jutīsimies labi – viss pierasts un savā starpā sinhronizējas. Darbojas korekti, taču dažkārt mēdz iebremzēt. Pārlūks pēc noklusējuma ver vaļā tīmekļa vietņu mobilās versijas, taču uzstādījumos varam iestatīt datoram paredzētās vietnes versijas atvēršanu. Pārlūkam nav Adobe Flash atbalsta un oficiāli vairs nebūs – Google šo spraudni nepiedāvā Android ierīcēm sākot ar Jelly Bean.

http://krizdabz.lv/wp-content/uploads/2012/09/nexus7-5.png

Savienojumu iespējas: Nexus 7 nav mobilās datu pārraides un microSD atmiņu karšu pieslēgvietas

Lai arī Nexus 7 pieejams divās dažādās versijās pēc iebūvētās atmiņas apjoma (8 GB un 16 GB), tomēr abos gadījumos ierīce darbojas tikai Wi-Fi 802.11 b/g/n bezvadu tīklos. Ierīcē nevarēsim iestūķēt SIM karti, jo tā neatbalsta mobilo datu pārraidi. Nexus 7 datus spēj pārraidīt arī izmantojot Bluetooth standartu un ierīcei ir NFC atbalsts. Tātad varēsim ar citām NFC ierīcēm apmainīties ar datiem izmantojot Android Beam funkciju vai arī fiksi sapāroties ar skaļruņiem, kam ir NFC atbalsts. Nexus 7 var izmantot navigācijai, tai ir iebūvēts A-GPS uztvērējs un visos Nexus 7 jau "no dzimšanas” iekļautas Google Maps kartes un Google Earth programma. Ar datoru savienoties varam izmantojot microUSB pieslēgvietu. Austiņas vai ārējos skaļruņus varam pieslēgt izmantojot standarta 3.5 mm audio pieslēgvietu.

Ātrdarbība: NVIDIA Tegra 3 padara Nexus 7 par ļoti ātru ierīci

Nexus 7 ir pirmais 7 collu planšetdators, kas ir aprīkots ar šajā sezonā aktuālo NVIDIA Tegra 3 čipsetu. Ierīce darbojas ar četrkodolu procesoru ar takts frekvenci 1.3 GHz un tā ir aprīkota ar 1 GB operatīvo atmiņu. Par grafisko pusi atbild ULP GeForce GPU. Viss liecina par to, ka šī ir jaudīga ierīce, kas spēs labi tikt galā ne tikai ar programmām, bet arī spēlēm. Un sintētisko benchmark testu rezultāti liecina, ka šī tiešām ir spējīga ierīce.

  • Quadrant: 3663
  • Vellamo: 1720
  • Antutu: 10780
  • Benchmark Pi: 426 ms
  • Linpack: 140 MFLOPS

Pēc šādu testu rezultātiem var secināt, ka Nexus 7 ir jaudīgāks par citiem 7 collu planšetdatoriem (Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 un Samsung Galaxy Tab 7.7). Nexus 7 ir patiešām jaudīgs 7 collu planšetdators un ar to var labi darbināt gan dažādas programmas, gan spēles. Arī pati ierīce (netipiski Android) darbojas naski un bez liekas aizķeršanās.

Intereses pēc Nexus 7 rezultātus var salīdzināt ar šī gada Android viedtālruņu flagmaņu rezultātiem šajos testos:

Spriedums: Nexus 7 ir šobrīd labākais 7 collu planšetdators

Nexus 7 ir trūkumi. Ierīce darbojas tikai Wi-Fi bezvadu tīklos un tā nenodrošina datu pārraidi mobilajos tīklos. Nexus 7 nav aizmugurējās kameras un priekšējo 1.2 megapikseļu kamera principā nav izmantojama attēlu vai video uzņemšanai. Ierīcei nav iespējas papildināt atmiņu ar pierastajām microSD atmiņas kartēm un būs jāiztiek ar 8 GB vai 16 GB vietu + mākoņpakalpojumiem. Un visbeidzot, Nexus 7 nav iespējams tā vienkārši nopirkt – oficiāli tas pieejams vien dažās valstīs pasaulē. Tomēr, ja visi šie trūkumi tev nav trūkumi, labāka 7 collu planšetdatora par Nexus 7 šobrīd gluži vienkārši nav.

Priecē, ka Google seko Amazon pēdās un Nexus 7 piedāvā par tik izdevīgu cenu. 8 GB Nexus 7 maksā 199$ (16 GB maksā 249$) valstīs, kur saprot dolāros un vienkāršojot var teikt, ka tie ir 150 Ls mūsu naudiņās. Un tā ir sasodīti laba cena! Tomēr viss labais neapstājas tikai pie cenas. Ierīce darbojas uz svaigas un jaudīgas NVIDIA Tegra 3 platformas, displejs ir labs (lai arī ne pats labākais) un korpuss pieklājīgi uzbūvēts no patīkamiem materiāliem. Nexus 7 jau šobrīd darbojas ar pašu svaigāko Android versiju un tā kā šī ir Nexus sērijas ierīce, atjauninājumi būs pieejami krietni ilgāk nekā tipiskam cita ražotāja veidotam produktam. Jaunais Android (Jelly Bean) darbojas patiešām naski un uzlabojumi ir vietā un pārdomāti. Cik ļoti man nepatīk citu ražotāju veidotie grafiskie murgi, tik ļoti es kaifoju par tīru Android un Nexus 7 lietot ir patiesa bauda. Jā, Android joprojām ir problēma ar aplikācijām – tieši planšetdatoriem paredzēto nav pārāk daudz un daļa esošo izskatās pagalam briesmīgi. Tomēr arī šeit situācija attīstās uz labo pusi un dažu gadu laikā (kad meklēsim nākamo Nexus ierīci), situācija jau būs vēl labāka. Ja esi sapratis, ka vēlies tieši 7 collu planšetdatoru, Nexus 7 pavisam noteikti ir apskates vērta ierīce. Principā, ja Google Android planšetdatoru ēru aizsāktu ar šādu ierīci, varbūt tie būtu spējuši vismaz kaut cik vērā ņemamu tirgus daļu atkarot no Apple iPad.

Kādas alternatīvas? Pirmais produkts, kas nāk prātā ir tikai mazliet dārgākais Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3110). Tam ir mazāka baterija, knapāks divkodolu 1 GHz procesors, krietni sliktāka 600 x 1024 pikseļu izšķirtspēja (~170 ppi) un vecāka Android versija (Ice Cream Sandwich), taču ir tādas lietas kā 3.15 megapikseļu aizmugurējā kamera, mobilā datu pārraide un iespēja pievienot microSD atmiņas kartes.  Interesantāk kļūs, ja sagaidīsim 7-8 collu Apple iPad, bet pagaidām šajā formfaktorā Nexus 7 jūtas ļoti stabili.




Avots: http://krizdabz.lv
Kategorija: Planšetdatori | Pievienoja: Eduards65 (16.09.2012)
Skatījumu skaits: 1734 | Komentāri: 2 | Atslēgvārdi: ASUS, Nexus 7, ASUS Nexus 7 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 2
2 Adrees Shafiq  
0
Thank you for sharing this content is really useful. We are use Asus mobile is really great mobile for me. https://www.wishhow.com/asus/rog-phone-ii-zs660kl-7122.html

1 Laura  
0
I learned more inrieesttng things on this weight-loss issue. One particular issue is that good nutrition is highly vital any time dieting. A big reduction in fast foods, sugary foods, fried foods, sweet foods, pork, and white flour products might be necessary. Possessing wastes parasitic organisms, and poisons may prevent goals for losing weight. While selected drugs briefly solve the problem, the terrible side effects are certainly not worth it, and they never give more than a non permanent solution. It is a known incontrovertible fact that 95% of dietary fads fail. Many thanks for sharing your notions on this blog.

Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2024