Tehnoloģiju jaunumi un ziņas. Partneru programmas
Rakstu kategorijas
Izklaide [35]
Viedtālruņi [82]
par viedtalruniem jaunumi apskati jauninājumi
Portatīvie datori [20]
info, jaunumi, apskati
Planšetdatori [27]
jaunumi, ziņas
Partneru programma [7]
par partneru programmu
Interaktīvā TV [1]
Lattelecom TV
Interneta TV [1]
Lattelecom interneta TV
Telekomunikācijas [1]
Lattelecom pakalpojumi
Viss sievietēm [1]
apģērbs,apavi,veļa
Apdrošināšana [1]
octa.cc izdevīgāk
Kredīts [1]
pieprasītākais - smscredit
Hostings [1]
hostinga pakalpojumu serviss
Tehnoloģijas [64]
Nozares ziņas- telefoni,viedtālruņi planšetes,portatīvie...
Datortehnika [1]
datoru komponentes, izejmateriāli,serveri, telefoni,printeri, monitori...
Vietnes izvēlne
Kredīts
.
.
free counters
Ātrākais internets
internets
www.easy.lv
EASY.LV Interneta resursu reitings
Nobalso
Nobalso!
Europuls.eu
Galvenie » Raksti » Planšetdatori

ASUS EEE Pad Transformer

ASUS Eee Pad Transformer sastāv no divām daļām – ar jaudīgu NVIDIA Tegra 2 divkodolu procesoru aprīkota 10.1 collu planšetdatora un fiziskas tastatūras/doka. Kad saliekam kopā abas daļas, iegūstam interesantu mazu Android 3.0 (Honeycomb) spēcinātu netbuku, kas darbojas kā pilnvērtīgs dators. Un pēc skata pat nepateiksi, ka tas nav klasisks portatīvais dators. Atliek noņemt nost ekrānu un iegūstam mobilu un labi nostrādātu planšetdatoru. Parasti "divi vienā” risinājumi sastāv no diviem draņķīgiem komponentiem, kas arī kopā darbojas draņķīgi, tomēr ASUS Eee Pad Transformer pozitīvi pārsteidz. Man patika gan pats planšetdators, gan tas apvienojumā ar fizisko klaviatūru. Īsiem vārdiem sakot ASUS Eee Pad Transformer ir tāds mazs feins Android netbuks. Un tā cena arī patīkami pārsteidz, Latvijā ASUS Eee Pad Transformer var nopirkt par aptuveni 350 latiem.

Ekrāns: 10.1 collas, 1280 x 800 pikseļu izšķirtspēja, LED apgaismots IPS LCD skārienjūtīgais ekrāns ar Gorilla Glass pārklājumu
Atmiņa: 1 GB operatīvā atmiņa, 16 vai 32 GB iebūvētā atmiņa, microSD atmiņas karšu atbalsts līdz 32 GB (2 USB porti, MMC/SD/SDHC karšu lasītājs)
Procesors: 1 GHz NVIDIA Tegra 2 divkodolu procesors, NVIDIA Tegra 2 čipsets
Kamera: 5 megapikseļi, 2592 × 1944 pikseļu izšķirtspēja, autofokuss. Spēj uzņemt 720p video. 1.2 megapikseļu sekundārā kamera.
Datu pārraide: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v2.1 ar A2DP un EDR, DLNA
Operētājsistēma: Android OS, v3.0 (Honeycomb)
Baterija: Li-Ion 24.4 Wh (~9 h darbība planšetdatora režīmā, ~16h savienots ar doku)
Izmērs un svars: 271 x 171 x 13 mm, 680 g
Konkurenti: Acer Iconia Tab, Motorola XOOM, Samsung Galaxy Tab 10.1
Cenu kategorija: 300-350 Ls

Ierīces komplektācija ir pagalam lakoniska. Kastē ir ierīce saliktā veidā, divās daļās izjaucams sienas lādētājs, lādēšanas/datu kabelis un dažas mazas papīra grāmatiņas. ASUS Eee Pad Transformer sastāv no divām daļām – planšetdatora un klaviatūras/doka. Apskatīsim kā tās uzbūvētas un kā tās darbojas atsevišķi un kā kopā.

Labi nostrādāts 10.1 collu Android (Honeycomb) planšetdators

ASUS Eee Pad Transformer ir ar 10.1 collu lielu skārienjūtīgu ekrānu aprīkots planšetdators un tas gan ekrāna izmēra, gan tā izškirtspējas ziņā tiešā veidā konkurē ar Motorola XOOM, Acer Iconia Tab un Samsung Galaxy Tab 10.1. Visi šie planšetdatori ir aprīkoti ar 10.1 collu displejiem, kas darbojas ar 1280 x 800 pikseļu izšķirtspēju. Salīdzinājumam, pašreizējam planšetdatoru pasaules karalim Apple iPad ir 9.7 collu displejs un mazāka – 1024 x 768 pikseļu izšķirtspēja. Pie reizes arī vēlos apkopot vienuviet šo ierīču izmērus un svaru. Kā redzam, ASUS Eee Pad Transformer ir vieglāks par Motorola Xoom un Acer Iconia Tab. Tas svar ziņā piekāpjas vien Samsung Galaxy Tab 10.1 un mazākajam Apple iPad 2. Kopumā ierīce priekš sava izmēra rokās jūtas pietiekami viegla, bet te "pie vainas” visdrīzāk ir plastmasīgais aizmugures korpuss. Salīdzinājumam, Acer Iconia Tab un Motorola XOOM ir jūtami smagākas ierīces, bet to uzbūvē izmantoti daudz patīkamāki materiāli.

  • ASUS Eee Pad Transformer: 271 x 171 x 13 mm, 680 g
  • Motorola XOOM: 249.1 x 167.8 x 12.9 mm, 730 g
  • Acer Iconia Tab A501: 260 x 177 x 13.3 mm, 730 g
  • Samsung Galaxy Tab 10.1: 256.7 x 175.3 x 8.6 mm, 565 g
  • Apple iPad 2 (WiFi): 241.2 x 185.7 x 8.8 mm, 601 g

ASUS Eee Pad Transformer

Planšetdatora priekšpusē nav izvietotas ne fiziskas, ne skārienjūtīgas pogas. Apkārt displejam ir melns stikla rāmītis, kuru tā augšējā kreisajā malā rotā ASUS logo un tuvāk ierīces centram izvietota 1.2 megapikseļu frontālā kamera ar gaismas sensoru blakus. Uz tausti šķiet, ka pašu ierīci apjož metālisks (vai vismaz cietākas plastmasas) rāmis, taču aizmugurējais vāks ir veidots no reljefainas un diezgan pamīkstas plastmasas, kuru piespiežot var ielocīt. Bet tas nav tik kritiski. Ierīces aizmugurē izvietota 5 megapikseļu kamera un spīdīgs ASUS logo. Aizmugurējais korpuss nav taisns, tas malās ir mazliet ieliekts – tādējādi ierīci ir ergonomiski ērtāk turēt rokās. Iespējams, korpuss ir tāds, lai samazinātu ierīces svaru, jo smagu planšetdatoru nav patīkami turēt rokās ilgstoši. Planšetdators un tastatūra ir brūnganā bronzas krāsā un kopā salikti izskatās kā viena vienota ierīce.

ASUS Eee Pad Transformer

Ierīces kreisajā sānā augšpusē izvietots ieslēgšanas/bloķēšanas taustiņš un zem tā zemāk atrodams skaļuma regulators. Taustiņi ir izvirzīti no korpusa un ērti piespiežami. Skaļuma regulatoram blakus atzīmēti "+” un "-” simboli, tātad pagriežot ekrānu tik un tā tie darbosies tā kā norādadīts uz korpusa un nevis intuitīvi pielāgos savas funkcijas atkarībā no tā, kā esam ierīci pagriezuši. Te gan prasītos pēc diodes indikatora, kas norāda uz nelasītiem e-pastiem vai citiem notikumiem. Tādējādi varētu saprast vai ierīcei ir vajadzīga kripatiņa mūsu uzmanības. Ierīces abos sānos (tur kur turam savas rokas) ir josla ar maziem caurumiņiem – skaļruņu atveres. Ierīce spēj izdot laukā stereo skaņu, tai ir SRS Premium Sound atbalsts un jāatzīst, ka planšetdators skan pietiekami kvalitatīvi un skaļi. Planšetdatora labajā sānā augšpusē izvietots 3.5 mm audio džeks, miniHDMI ports un microSD atmiņas kartes slots.

ASUS Eee Pad Transformer

Ierīces augšpusē nav nevienas pogas. Tās apakšpusē pa vidu ir viens lielāks ports (līdzīgs tam, kāds ir Apple ierīcēm), ko izmantojam, lai ierīci lādētu pa taisno vai uzspraustu uz tastatūras/doka. Turpat apkārt vēl divi mazāki caurumi, kuros ieāķējas tastatūra – tādējādi tiek nodrošināts ciešs un uzticams savienojums starp abām komponentēm.

ASUS Eee Pad Transformer (attēls no PhoneArena.com)

Es īsti neiefanoju par 10.1 collu planšetdatoriem, jo tie man šķiet par lielu, lai ērti rakstītu ar abām rokām venlaicīgi (kamēr nav plaši pieejamas dalītās virtuālās klaviatūras), tomēr ASUS Eee Pad Transformer rokās turēt ir ērti. Pieņemu, ka tas ir atbilstošā svara dēļ. Salīdzinājumam, Acer Iconia Tab bija briesmīgi smags un neērts. Jā, protams, var nepatikt plastmasīgais aizmugures vāks, bet te ir jāizvēlas vai nu plastmasīgāk un vieglāk, vai ar šiku un smagāk. Kopumā no malas planšetdators izskatās pietiekami zolīds.

Tastatūra/doks padara ASUS Eee Pad Transformer pārāku pār konkurentiem

Tagad apskatīsim otru ASUS Eee Pad Transformer detaļu – fizisko tastatūru, jeb doku. Šīs detaļas augšpuse (tur, kur atrodas taustiņi) veidota no tas pašas cietākās plastmasas, kura izmantota planšetdatora korpusa sānu rāmja izveidē un aizmugure arī no plastmasīgās plastmasas. Krāsojums identisks un tādējādi rada dizainiski pārdomāta produkta sajūtu. Ierīcei ir lieliska pilna izmēra QWERTY chiclet tipa klaviatūra. Taustiņi atgādina tos, kādi ir Apple produktu klaviatūrās, tie izvietoti pietiekami attālu viens no otra un spiežas ērti. Parakstījos un secināju, ka klaviatūra ir ļoti ērta lietošanā rakstot arī garākus tekstus.

Neskaitot pierastos taustiņus klāt ir nākuši vairāki funkciju taustiņi, kas atvieglo darbu ar ierīci. Pa kreisi no tuksnes (Space) taustiņa ir Mājas taustiņš (atgriež uz centrālo mājas ekrānu) un meklēšanas taustiņš, kas izsauc Google meklētāju. Pa labi no tuksnes taustiņa ir izvietots arī Android pasaulē tik pierastais izvēlnes (Menu) taustiņš. Tur kur citās klaviatūrās novietots Escape taustiņš, šoreiz atrodam atgriešanās (Back) taustiņu. Blakus vesels lērums funkciju taustiņu: WiFi, Bluetooth vadībai, skārienpaliktņa (Touchpad) atslēgšanai, ekrāna apgaismojuma regulēšanai (ir atsevišķs taustiņš, lai aktivizētu automātisku ekrāna apgaismojuma regulēšanu), ekrānšāviņa iegūšanai, kā arī piekļūšanai uzstādījumiem. Ir arī taustiņi mūzikas un skaņas regulēšanai. Labajā sānā vēl ir arī ekrāna bloķēšanas taustiņš, kuru ērtāk nospiest nekā meklēt kur bija atbilstošā poga pie ekrāna. Pozitīvi vērtēju šo papildus taustiņu esamību uz tastatūras, tas krietni atvieglo darbību ar ierīci – nav vairs jābakstās ekrānā, pietiek nospiest atbilstošo taustiņu.

Zem klaviatūras izvietots skārienpaliktis, kas man šķita mazliet par jūtīgu, bet pieņemu, ka ar laiku var pierast. Starp citu, ritināšana (scrolling) uz tā notiek pieturot divus pirkstus – gluži kā uz Apple datoriem. Šādi mēs varam ritināties tīmekļa pārlūkā, starp mājas ekrāniem un izvēlnēs. Doks papildina datora iespējas ar pāris portiem. Kreisajā pusē ir ports lādēšanai – tam var pieslēgt to pašu lādētāju ar kuru var lādēt pašu planšetdatoru. Blakus tam ir izvietota gaismas diode, kas mirgo biežāk nekā sapratu par ko tai mirgot. Tajā pat sānā, bet tuvāk lietotājam, izvietos USB (2.0) ports, kam var pieslēgt USB zibatmiņas vai peli (!!!). Labajā sānā ir izvietots vēl viens USB ports. Abus sedz plastmasas vāciņi, kas paši prot ievilkties atverē (izskatās, ka tiek izmantoti magnēti). Labajā sānā vēl atrodam karšu lasītāju, kurā var ievietot MMC/SD/SDHC atmiņas kartes. Aizmugures vākam ir četri gumijas paliktņi, lai dators nešļūkā pa galdu.

Doka savienojums ar planšetdatoru ir uzticams un drošs – iespiežam datoru doka "kājā”, tas automātiski aizāķējas un planšetdatoru dabūt nost var pavelkot slēdzi turpat zemāk. Eņģe veidota no plastmasas, bet izskatās, ka tā ir pietiekami izturīga un lokās arī diezgan cieši. Mazliet lielākas bažas manī raisīja eņģē esošie plastmasas āķīši, kas ieķeras planšetdatora sānā. Pat pēc pāris nedēļu palietošanas var redzēt, ka tie ir jūtami nodiluši (uzpraušanas brīdī berzējoties pret cietāko planšetdatora rāmi) un rodas sajūta, ka pēc vairāku mēnešu lietošanas tie vienkārši nolūzīs un tad konstrukcija paliks nestabila. Pārbaudīt, protams, to nekādīgi nevaru, tik vien kā izteikt savus novērojumus. Īstā bilde te atklāsies pēc vairāku simtu/tūkstošu datora aizvēršanām/atvēršanām. Tiesa pati eņģe nekur diži nevar ielocīties tastatūrā, kad esam noņēmuši nost ekrānu un tāpēc būs jāpadomā kā to transportējam apkārt – ka tik kaut ko nenolauž. Starp citu, doks atrisina mūžīgo planšetdatoru turēšanas problēmu, kad skatamies kādu video. Nav vairs jāmeklē vāciņi vai grāmatas pret kuriem atstutēt ierīci.

Lielisks IPS displejs

Apskatāmā planšetdatora displeja pamatā ir LED apgaismota IPS LCD matrica, kas izdod laukā kvalitatīvu un košu attēlu. Arī skatoties uz ekrānu no sāniem krāsu/kontrasta kropļojumi nav izteikti. Displejs pārklāts ar Corning Gorilla Glass stiklu, tādējādi noturīgs pret skrāpējumiem un triecieniem. Tehniski ekrāns spēj reģistrēt pieskārienus desmit dažādos punktos vienlaicīgi, bet šobrīd nav īsti ikdienā lietojamu programmu, kurās tas būtu nepieciešams. Pierastākus viena un vairāku pieskārienu žestus ASUS Eee Pad Transformer reģistrē precīzi un bez problēmām. Saules gaismā dators neizbēgami kļūst par spoguli un tādējādi nav pārāk ērti izmantojams. Tomēr ar šo kaiti sirgst vai visi mūsdienās pieejamie planšetdatori un esmu lasījis, ka notiek aktīvs darbs pie jaunas paaudzes displeju veidošanas, kas būs daudz labāk lietojami spilgtos Saules staros. Tāpat gaišā laikā uz ekrāna ir diezgan labi redzami pirkstu nospiedumi, tomēr tie nav pamanāmi kad dators ieslēgts. Kad displejs aizpildīts ar melnu krāsu, apakšējā kreisajā stūrī var novērot apgaismojuma avotu (bleeding), tomēr tas netraucē, kad uz ekrāna ieslēdzas Android saskarne. Ja uz Acer Iconia Tab (lasi ierīces apskatu) ekrāna ar neapbruņotu aci varēja novērot kaut kāda materiāla tīklojumu (iespējams pieskārienu reģistrēšanai), tad ASUS Eee Pad Transformer displejs ir par kārtu kvalitatīvāks un te nekas tāds acīs nelec. Kopumā šai ierīcei ir ļoti labs ekrāns!

5 megapikseļu kamera viduvēja

ASUS Eee Pad Transformer ir aprīkots ar divām kamerām: viena 5 megapikseļu kamera novietota ierīces aizmugurē, otra (1.2 megapikseļu) kamera – ierīces priekšpusē. Kamera ir viduvēja un labas kvalitātes attēlus ar to neizdosies uzņemt. Bez tam, tā nav diez ko aša uz kameras slēdža nospiešanu – paiet sekunde divas kamēr attēls tiek uzņemts un tam pielietoti neskaitāmi attēla uzlabošanas algoritmi, kas dažbrīd jau tā necilās bildes padara vēl sliktākas. Nav zibspuldzes. Reklāmas materiālos norādīts, ka ierīce spēj uzņemt 720p video, bet arī tas ir diezgan pabriesmīgas kvalitātes. Mūsdienīgi telefoni spēj uzņemt daudz labākus attēlus. Izvēloties šo datoru, jāņem vērā, ka nekāda lielā bildēšana ar to nesanāks. Zemāk pāris kameras ne-darbu piemēri:

Video atskaņošana darbojas lieliski un lieti noder papildus USB porti

Daudz labāk sokas ar video atskaņošanu, 720p (MPEG4) video tiek atskaņots bez aizķeršanās un ekrāns ļauj to skatīties arī no sāniem – tātad varam saaicināt visu ģimeni pie datora, lai parādītu viņiem pēdējo Poterfilmu, kurā Dobijs iet bojā un Voldemorts tomēr dabū episki jaudīgo burvju nūjiņu. Šeit ļoti labi noder papildus USB porti, jo varam pieslēgt klāt USB zibatmiņas ar filmām/bildēm/dokumentiem. Ierīcei ir 16 GB (ir versija ar 32 GB atmiņu) iekšējā atmiņa, lietotājam reāli pieejami ap 13 GB. Sistēmas atmiņa ir viegli papildināma ar microSD atmiņas kartēm pašā planšetdatorā vai arī USB datu nesējiem un SD/MMC atmiņas kartēm dokā. Darbības ar USB zibatmiņām (kopēšana) notiek ātri un ierīcē esošais failu pārlūks ir pietiekami ērts. Citos ierīces apskatos norāda, ka savienojums ar doku var nedarboties tik labi kā gribētos un var nākties norestartēt datoru, lai tas atpazītu mūsu pievienotās USB zibatmiņas, tomēr es pats personīgi nenovēroju šādu problēmu.

Baterija "tur” 9 stundas, ar doku vēl ilgāk

Planšetdators no vienas uzlādes spēj darboties aptuveni 9 stundas (dati no oficiālās specifikācijas) un praktiskajā ziņā man grūti spriest, jo katram lietošanas paradumi būs savādāki. Tomēr te ir viena interesanta nianse – dokam arī ir iebūvēta baterija un uzspraužot tam virsū planšetdatoru otrais sāk lādēties un nu ierīce kopā var darboties pat līdz 16 stundām. Tādējādi varam doku turēt pie lādētāja un nebūs jākrāmējas ar vadiem, kad gribēsim uzlādēt pašu planšetdatoru. Vienkārši uzspraužam un lietojam. Šī tehniskā nianse patiesībā mani ieveda apjukumā. Planšetdators bija pavisam izlādējies, pieslēdzu un pusstundu palādēju no rozetes. Apskatījos, ka ir pāris desmiti procenti uzlādējušies – var lietot. Pieslēdzu pie doka un uz brīdi apjuku kāpēc baterija uzrādās vairāk pielādēta. Internetos mēļo, ka gaidīšanas režīmā (aktīva sinhronizācija ar Google servisiem) ierīce var izturēt ap 30 stundām.

Datu pārraide pa WiFi, nav 3G mobilās datu pārraides iespējas

ASUS Eee Pad Transformer darbojas 802.11 b/g/n WiFi tīklos un tam nav 3G mobilo tīklu atbalsta. Iespējams pievienot bezvadu ierīces izmantojot Bluetooth v2.1 (ar A2DP un EDR). Gribētos tomēr arī 3G tīklu iespēju, jo, WiFi tomēr nav pieejams visur.

NVIDIA Tegra 2 planšetdatoru darbina pienācīgā ātrumā

NVIDIA ar Tegra 2 čipsetu ir izveidojusi apvērsumu mobilo ierīču pasaulē un tieši ar šo čipsetu ir aprīkoti paši pirmie divkodolu Android viedtālruņi un planšetdatori. Tomēr pieredze rāda, ka Tegra 2 nav bez problēmām, brīžiem ierīces mistiski iebremzē vai arī programmas brutāli uzkaras. Tā kā tas atkārtojas gan uz Tegra 2 telefoniem, gan planšetdatoriem, tad secinājums viens – vaina platformā. Bet tāds liktenis ir pionieriem – lauzt celmus un ik pa laikam aizķerties aiz kādas saknes. Kopumā ASUS Eee Pad Transformer darbojas ātri un strādāt ar to var bez lielām galvassāpēm, tomēr jāatzīst, ka ne tik plūdeni kā Apple iPad.

Android 3.0 (Honeycomb) ietur pareizu virzienu – jāgaida pielāgotas programmas

Ierīce darbojas ar Android 3.0 Honeycomb un to nepapildina ražotāja veidota saskarne – Android ir tīrs un svaigs kā tikko no Google serveriem nācis. Tomēr ASUS ir papildinājuši Android ar dažiem gaumīgi nostrādātiem logrīkiem (widgets) – ASUS E-mail, ASUS MyZine, ASUS Time un ASUS Weather (sadarbībā ar AccuWeather). 1 GHz divkodolu NVIDIA Tegra 2 procesors ir pietiekami jaudīgs, lai ierīce darbotos ātri, taču dažbrīd novēroju iebremzēšanu. Tomēr tā bija minimāla un notika pie daudzu vienlaicīgu darbību veikšanas un tāpēc kaut kādā mērā piedodami. Man ir sajūta, ka ASUS Eee Pad Transformer darbojas tik plūdeni cik to vispār patreizējā realizācijā spēj nodrošināt NVIDIA Tegra 2 čipseta apvienojums ar Android 3.0.

Android 3.0 iekļauj sevī vairākas Google aplikācijas (piemēram, Google Latitude, Google Maps, YouTube), taču ASUS savu datoru ir papildinājuši ar dažām papildus programmām: MyLibrary (grāmatu lasītājs), MyNet (DLNA klients), MyCloud (Dropbox veidīgs datu uzglabāšanas rīks ar 1 gada bezmaksas abonentu visiem ierīces lietotājiem), File Manager, Movie Studio, Polaris Office (iespējams arī veidot dokumentus), PressReader (pieejami 7 bezmaksas izdevumi, vēlāk jāmaksā. Latvijas izdevumu servisā pagaidām nav), Layar un ZinioReader. Kopumā var just, ka notiek aktīva darbība pie Android 3.0 aplikāciju veidošanas un mazs skaits programmu jau tagad ir ļoti labi nostrādātas. Par citām to pagaidām nevarētu teikt. Zemāk varam apskatīties kā izskatās Android (Honeycomb) lietotāja saskarne.

Vislabākajā kārtībā viss ir arī ar jau pierastajām programmām: Contacts, Calendar, Calculator, GMail u.c. Tās ir pielāgotas darbībai uz lielāka skārienjūtīga displeja un izskatās labi, ērti lietojamas. Pārlūks ērts un ar Adobe Flash atbalstu, tomēr dažkārt neprot pareizi sakārtot (reflow) tekstu un iebremzē, kad mēģinam atvērt brangākas lapas.

Nozīmīga problēma – ierīcei nav latviešu valodas atbalsta ne lietotāja saskarnei, ne klaviatūrai. Ar krievu valodu viss ir kārtībā, ir norusificēta lietotāja saskarne un arī uz klaviatūras ir sazīmēti kirilicas burtiņi. Un, ja planšetdatora režīmā varam izlīdzēties kaut vai ar AnySoftKeyboard (meklē to Android Market), tad fiziskajai klaviatūrai neatradu iespēju rakstīt latviski. Bet tas ir tikai laika jautājums, pieņemu, ka drīzumā "problēma” tiks atrisināta, ja ne oficiālā, tad vismaz neoficiālā ceļā.

Rezumē: ASUS Eee Pad Transformer ir labākais šobrīd pieejamais Android planšetdators, galvenokārt klaviatūras/doka iespēju dēļ

Šī nedēļa ar ASUS Eee Pad Transformer izvērtās interesanta. Android 3.0 (Honeycomb) ir pavisam jauna operētājsistēma un tagad tikai sāk parādīties ierīces, kas ar to darbojas. Jāpagaida vēl kāds gads, kad būs sarakstīts pietiekami liels skaits speciāli Android planšetdatoriem paredzētas programmas, tad varēs šīs ierīces pirkt un lietot sabiedrības lielākā daļā. Šajā ziņā Android planšetdatori pagaidām nespēj konkurēt ar Apple iPad, kam aizmugurē labi ieeļļota darbojas spēcīga platforma.

ASUS Eee Pad Transformer parādīja, ka Android var darboties arī kā netbuks un ja mēs ikdienā sērfojam Internetā un tur darbojamies ar dažādiem Google servisiem (piemēram, Google Docs, Picasa utt.), tad patiesībā nopērkot šo ierīci iegūstam pilnībā funkcionālu datoru. Ja planšetdatori pamatā paredzēti multimediju un tīmekļa servisu lietošanai (uzņemšanai), tad ASUS Eee Pad Transformer var izmantot darbīgāki cilvēki un aktīvi operēt ar saviem ekseļiem un pauerpointiem. Savā ziņā, tas man šķiet (šobrīd) lietojamāks par Google Chromebookiem, kuri pavisam nesen nonākuši tirdzniecībā. Tāpēc būs interesanti pavērot ko (un vai) Google teiks par šādiem Android pielietojumiem. Jo ne reizi vien ir pacelts jautājums kā Google nodala Android no Chrome un vai viens platforma nekož kājā otrai. Līdz šim Google tā arī nav spējusi paskaidrot kāpēc viņiem divas līdzīgas platformas.

Kopumā man ierīce patika. Jā, tai ir daži mīnusi, piemēram, latviešu lokalizācijas trūkums, aizdomīgais eņģes mehānisms un pabriesmīgā kamera, tomēr savienojums ar klaviatūru/doku ir lielisks. Drukāt ir kļuvis pavisam ērti un dokā varam pievienot USB datu nesējus un atmiņas kartes. Displejs ir kvalitatīvs, lai vai kā uz to raudzītos. Ierīce nav ne par smagu, ne par vieglu un ērti turama rokā. Protams, korpusa materiālu izvēles ziņā tā nav konkurents Apple iPad, bet atkal, kurš ir? Apple produkti kaut kā vienmēr ir ārpus konkurences un, ja tiem nepievēršam uzmanību, tad ASUS Eee Pad Transformer var uzskatīt par šobrīd labāko pieejamo Android 3.0 planšetdatoru – galvenokārt lieliskā displeja un fiziskās klaviatūras dēļ. Arī cena ~300 − 350 Ls apmērā ir adekvāta, jo patiesībā iegūstam ko vairāk par parastu planšetdatoru.

+ Lielisks IPS displejs
+ Fiziskā klaviatūra/doks ierīci padara daudz funkcionālāku
+ Laba baterija (apvienojumā ar doku tā kļūst vēl labāka)

- Aizdomīgs ekrāna un klaviatūras savienojums
– Android kā planšetdatoru OS vēl pazaļa (maz pielāgotu programmu)

Papildus lasāmviela:




Avots: http://www.androids.lv
Kategorija: Planšetdatori | Pievienoja: Eduards65 (28.08.2012)
Skatījumu skaits: 1266 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *:
Tulkotājs
Dalies ar draugu
Sievietēm
apavi un veļa
.
Meklēt
Nobalso
.
area.lv
Dateks
Tavam banerim
www.BANNERI.lv
Copyright MyCorp © 2024